» »

Akustika v Microcar-u

Akustika v Microcar-u

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Zanima me, če bi se dalo TOLE povezati lepo na akumulator (12V) ? Ker bi rad mel neki bas in to se mi zdil bolj poceni. Povezal bi na akumulator v Microcar-ju (mali avtek ki rabiš izpit za moped, dvomim, da sploh kdo pozna, če pa že.. no jaz mam Mircocar MC Cargo:D ) V tem avtu je akumulator malo "manjši", torej večji kot pri skuterju in manjši kot pri navadnem avtu in me zanima ali nebi preobremenjevalo akumulatorja oz. če bi lahko kaj skuril s tem ojačevalcem in basom? Nekje v prospektu od tega avta sem bral, da lahko iz avta gre MAX 500W in tudi tale bas je 500w. Zmes se še nabere nekaj od luči, radio, ventilacija, kakšna neonka.. No do konca nebom navijal in pretiraval, najbrž nekje do polovice, če pa že potem pa z ugašnjenimi lučmi in vsem.

No torej bi šlo to moogoče?

Ali pa vzamem nekaj manj močnega in cenejšega? Kakšni predlogi?

Voltažo od akumulatorja in ampere pa vam dam jutri. Ker je težko prit do akumulatorja. Se bom jutri potrudil in izpisal vse podatke.

Hvala za vsak odgovor, ker v tem sem N00B (slab) :)


lp!

Bor H ::

Če tole daš v tisto škatlco od avta ti bo razpadu.

Mislm da je tut razmerje šuma relativno slabo, al sm pa jst razvajen :)

__Devil__ ::

kakega šuma? pol če vzamem malo manj močan bass bo manjši šum?

Bor H ::

Razmerje signal šum je dost pomembno pri feršterkerjih. Tale ma sicer 88 ampak mam občutek da je zgulfano, ker za manj kot 500 eur ne dobiš več kot 300 dobrih watov basa, no go. Sploh mi je sumljivo kr trdijo da gre do 10hz, razen če misljo 10khz-40khz razpona, jst base jemljem tm pod kitarskimi toni, to je pod 1300 se mi zdi. Uglavnem: al zadeva ne gre dovolj nizko al gre pa tok nizko da itak ne bi slišu, kar pomen da gulfajo ;)

__Devil__ ::

Torej koliko je po tvojem ta bas močan v Watt ? lahko tudi v RMD?

Bor H ::

Težko bi reku, sej mogoče to moč doseže ampak definitivno na račun kvalitete, v najboljšem primeru sam skompresira vseskupi. Lahko pa da bo vredu, sicer je pa res da za v avto je vsak drek vredu. Itak ti je zvočna kulisa in ne hi fi sistem. Uglavnem: če boš to vzel boš mel verjetno sam "bum bum" ne bo pa tistga lepega okroglega basa, ki zaprede.

Pa še mal heca pri računanju: glede na to da ma zadeva 20 konjev? kar nanese cirka 15kW, bi mu ti notr dal 0.5kW ozvočenja, to se ti bo že poznal pr pospeških :D

Good Guy ::

Sploh mi je sumljivo kr trdijo da gre do 10hz, razen če misljo 10khz-40khz razpona, jst base jemljem tm pod kitarskimi toni, to je pod 1300 se mi zdi. Uglavnem: al zadeva ne gre dovolj nizko al gre pa tok nizko da itak ne bi slišu, kar pomen da gulfajo ;)


lol

10 hz ne špila noben ;) oz vse kar je tam pod 30 hz škoduje subu(seveda so tut izjeme ki igrajo 20hz sam to škodi subu).

razpon 10khz-40khz? basi na 10khz kje ti živiš..
sub igra najbolje tam od 30-40 do 80 hz(vse kar je nad tem prevzame sprednji sistem, razn če ti sistem štela nub) tole kar prebereš na caraudioempire je tko butast napisan da glava peče. razpon od 10 hz pa do 40khz:)) ktere majo..

glede tega če bo laufal v avtu , bo, zdej sam povej kter akumulator maš?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Bor H ::

Če maš probleme z razvozlavanjem mojga teksta:
na spletni strani piše da je razpon 10-40kHz, ker vem da 10kHz ne spada pod base (kar sm napisal, 1300Hz in manj bi jst reku bas) sem predvzel da mislijo 10Hz, kar pa končne stopnje prebavjo ampak zvočniki ne, pa še slišal ne bi.

T0RN4D0 ::

Eh ste hecni, nč nikol in nikdar ne doseže 500w, pa na račun kvalitete al pa ne. Desetinko tega, tam nekje pa res. Pa do 10 hz se tud ne spusti, pa do 40khz tud ne gre (tud če bi šlo ne bi slišal). Avto ti bo že prebavu, samo mogoče bi razmislil o kakšnem normalnem prednjem sistemu, ker od tegale jajca po mojem ne bo več kokr iz enih 16tk direktno na en povprečen radio vezanih.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

__Devil__ ::

povprečen avtoradi bo ja. z cd-jem, modro osvetljen.

Good Guy ::

povprečen avtoradi bo ja. z cd-jem, modro osvetljen.



sam da bo modro osvetljen;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

__Devil__ ::

ja walda :D

klol ::

Ne pozabi na kapacitatorje, ker ti bodo drugače luči utripale, kar pa verjetno ni cilj.:)

__Devil__ ::

Ne pozabi na kapacitatorje, ker ti bodo drugače luči utripale, kar pa verjetno ni cilj.:)


Zabavno! :P

davco ::

Sam da bo svetlikalo, na streho pa dej še novoletno jelko ;(( :D

__Devil__ ::

če niam dnara.. vse za komp, tipkovnico, fon dal .. recesija :D

EDIT: tak neki ku*c bi dal not (ozvočitev mislim =P) do 100EUR neke poceni.. lahko rabljeno..

Ker to kar je zdaj not je res obup. 2 boga mala zvočnika.. čeprav se mi zdi škoda dnarja po eni strani.. ker sem več v sobi kot doma. Čeprav v sobi že mam z-5500, ampak razvajen človek kot se mjaz bi še v avtu mel.

Ahh jebiga 0.o :D

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Ne pozabi na kapacitatorje, ker ti bodo drugače luči utripale, kar pa verjetno ni cilj.:)


kondenzator pozabi, raje investiraj v bolšji akumulator
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

__Devil__ ::

In ve kdo kje dobiti primerno velikega za microcar? Ker akumulator je malo večji od skuterjevega. Max. moči bi naj lahko dal 500w.

Gledal sem ta bas nekaj: http://shop.conrad.si/websale7/Komplet-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem ojačevalnik za subwoofer lahko tudi po naročilu

Oddelek: Zvok in slika
61348 (1235) A. Smith
»

Kje dobiti poceni petrolejko ?

Oddelek: Loža
246033 (5470) Pyr0Beast
»

Kateri polnilnik za splošno rabo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81796 (1523) sinko999
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234161 (1056) DimmniBurek
»

Ali kdo prodaja ojačevalec (2x500W)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122472 (2176) nokia6310

Več podobnih tem