» »

Inštaliral OSX na PC, nato pa zašvical...FULL.

Inštaliral OSX na PC, nato pa zašvical...FULL.

ManDriver ::

Tkole je blo. Na netbuka od kolegice (Asus Eee 1000HE) sem na prosto particijo diska inštaliral OSX (10.5.6), šlo je kot po maslu. BUT! Ko sem sistem vnovič zagnal - prišel v Darwin bootloader in izbral Win XP, zadeva zmrzne. Kaj narest, da bodo tudi Windowsi oživeli? Aja - restore iz skrite particije sem že probal, vendar ne pomaga. Ob zagonu dobim "NTLDR missing".

LP, ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Phoebus ::

Po mojem ti je osX naredil particije malo po svoje.

Sisko101 ::

Poskusi izklopiti hitri zagon v biosu, če pa to ne bi delalo, pa še pobrisati EFI particijo z diska, to bi znalo rešiti problem. Če bo ratalo, pa še povej, katero distribucijo si naložil (in kaj ne dela :), da poskusim še sam :)

Tilen ::

Podobno mi je naredila instalacija FreeBSD-ja zraven Windows 7. BSD je deloval, windows pa je imel svoje hibe in se ni hotel zloadat ceprav je izbira v bootloaderju bila. No, probal sem nekaj za kar sem bil 99% da ne bo delovalo - Win 7 dvd, 1st boot device in potem REPAIR. Začuda je popravilo vse v pol minutke. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SmeskoSnezak ::

repair dela čudeže ;) Včasih pomaga tud simpl ukaz mbrfix al neke takega, sn prebral. Možno da se zagonski sektor "poškodal". Tolko sn zvedo od sošolcov.
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

fixboot in fixmbr

MAX34216 ::

točno tako, daš win xp boot cd noter, greš pod recovery console, pa vtipkaš ukaza ki jih je podal predhodnik...

ManDriver ::

Ja, sem probal tudi s fixboot in fixmbr, ampak brez uspeha. Očitno mi je OSX sistemsko particijo čist zjahal, ker tudi restore iz priloženega DVD-ja (Win XP - Norton Image Ghost) ni bil možen. No, nazadnje sem z inštalacijskim cd-jem od Win XP pro zbrisal in nanovo formatiral vse (4) particije - zanimivo je, da s quick format particije, kjer je bil prej OSX (HFS+) sploh ni bilo možno formatirati; nato pa restoral iz DVD-ja Winse. Si ne bi mislil, da je OSX na PC-ju tako trdovratna zadeva. Hvala za nasvete @all !!!

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

ManDriver ::

Poskusi izklopiti hitri zagon v biosu, če pa to ne bi delalo, pa še pobrisati EFI particijo z diska, to bi znalo rešiti problem. Če bo ratalo, pa še povej, katero distribucijo si naložil (in kaj ne dela :), da poskusim še sam :)


Hitri zagon sem imel v biosu ves čas izklopljen.
Distribucija je bila Ipc OSx86 Universal, po vseh post-install postopkih mi je delalo vse razen wlan-a (čeprav naj bi Ralink imel uradne gonilnike za OSX na svoji strani). Vsaj kolikor sem uspel na hitro testirati.... Mogoče bi moral za dual boot naložit Chameleon bootloaderja.

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Mohic ::

ma windwos 7 je najboljše pove ta zgodba :d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

letni popis materiala

Oddelek: Loža
343117 (2362) Yohan del Sud
»

DD-WRT ali TOMATO?

Oddelek: Omrežja in internet
222170 (1666) ManDriver
»

KDE 4.2.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
547523 (5366) vbohinc
»

Cpu Fan Error

Oddelek: Strojna oprema
151615 (1303) Hexx
»

Hackintosh

Oddelek: Programska oprema
61703 (1531) aston12

Več podobnih tem