» »

Kako obvoziti RIJEKO

Kako obvoziti RIJEKO

mitjaxs ::

Ker se na soboto v mesecu avgustu odpravljam na dopust na otok PAG,me zanimajo vsi vaši predlogi,kako najhitreje obvoziti RIJEKO in BAKARSKI ZALIV. Štartam zjutraj iz Portoroža,in nikakor ne mislim tudi skozi tunel SV.ROK
Predvsem me zanimajo kraji v zaledju REKE,tako da se priključim nazaj nekje pri "KRIŽIŠČE" ali CRIKVENICA.

kixs ::

Nazadnje sem se peljal iz Kopra na Krk in sem sel direktno skozi Reko. Ker sem sel zgodaj (5-6h), ni bilo prakticno nobenega prometa. V glavnem ni nobenega problema, samo peljes in peljes in prides na jadransko magistralo. Ko se ni bilo AC ZG-Split, sem sel parkrat po jadr.magist. in lahko recem, da se res vlece. Res je bilo veliko prometa, ki pa ga danes zaradi AC verjetno ni toliko.

zee ::

Tocno tako.

Ce gres iz Portoroza, potem itak ni kaj dosti za razmisljat: Portoroz-Koper-Kozina-Podgrad-MP Starod-Reka-...(kamorkoli pac ze).

V zgodnjih jutranjih urah bos prisel skozi brez problema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitjaxs ::

Lansko leto in še dvakrat poprej sem se že vračal nazaj na prvo avgustovsko soboto,in povem vam,da vse stoji v obe smeri od jutra (8-ih) pa do popoldneva,zato mi že zdaj dviga pritisk,ker vem kaj me čaka. Sigurno je ob 5-tih še vse mirno,ampak ni moja ura.

zee ::

Za lazje planiranje.. Malo poglej pa si sestavi pot pred odhodom.

Hihi. Jaz sem lani prisel v nekaj vec kot eni uri iz Krka do Podgrada (ze omenjena vas iz prejsnjega sporocila), sem pa lani uporabljal cesto, ki gre iz Rupe proti kraju Lipa in nato po raznoraznih vasicah nad Reko, mimo Sarsonov do kraja Cavle/Mavrinci. Prometa: ~0 (dva izgubljena nizozemska avtodoma).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Ker se na soboto v mesecu avgustu odpravljam na dopust na otok PAG,me zanimajo vsi vaši predlogi,kako najhitreje obvoziti RIJEKO in BAKARSKI ZALIV. Štartam zjutraj iz Portoroža,in nikakor ne mislim tudi skozi tunel SV.ROK
Predvsem me zanimajo kraji v zaledju REKE,tako da se priključim nazaj nekje pri "KRIŽIŠČE" ali CRIKVENICA.


Sej je avtocesta že poštimana. Samo na koncu reke greš proti zagrebu namesto preko bakarac-a in greš dol na odcepu za krk (naslednji izvoz), tam pa v križištu namesto da bi zapeljal proti krku zapelješ proti jadranovem in na jadransko magistralo.

Lahko pa ubereš drugo pot. Greš po avtocesti do krškega, tam preko brežic in potem do zagreba pa tam na avtocesto proti splitu pa v zadru nazaj preko mosta na krk. Tunel sveti rok je odprt in ni več zoožanja, tako da si dol sedaj zelo hitro.

kixs ::

Lahko pa ubereš drugo pot. Greš po avtocesti do krškega, tam preko brežic in potem do zagreba pa tam na avtocesto proti splitu pa v zadru nazaj preko mosta na krk. Tunel sveti rok je odprt in ni več zoožanja, tako da si dol sedaj zelo hitro.


Tole pa si zakompliciral do amena ;)

Ta druga varijanta je veeeliko daljsa. Ce pa ze, pa enostavno KP-LJ-ZG-Karlovac-Sv.Rok-Posedarje (skoz avotcesta). Posedarje je izvoz iz AC proti Pagu (cca 45min voznje do Novalje). Lahko gres tudi pri Senju iz AC in na trajekt (Prizna). Osebno grem vedno preko mosta.

lp

Spock83 ::

Mah na Starod ven pa je.

zee ::

Sploh iz Portoroza.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitjaxs ::

Najbolj sem čakal info,da bo nekdo potrdil,da je avtocesta gotova in da SV. ROK poteka po obeh tunelih. Upam da ga hrvati takrat ne bodo sral tako kot naši,ko je vse samo eno gradbišče. Še enkrat hvala vsem.
PA VELIKO SREČE NA CESTAH!!!!!!!!!

preem ::

kater tunel je Sv. Rok? Tist pri reki? Jaz sem bil za prvega maja sicer nazadnje, ampak takrat so pri Reki rihtali celo obvoznico, okol in na okol, in močno močno dvomim da so že zhrital, tako da tam bo 100% gužva še en čas.

kaj iz lošinja gre kak trajekt na pag? lahko bi šel kle v istri na trajekt do cresa, pa potem do lošinja pa dalje če gre, sam nisem prepričan, bo kdo drug bolje vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

kixs ::

Sv. Rok ti je zadnji tunel AC ZG-Zadar in gre skozi Velebit (dobrih 5.5km dolg).

Zheegec ::

Ne vem, kaj komplicirate. Če greš ob pravem času (ko ni prometa) si takoj. Iz Paga preko mosta pa do Zadra in potem nazaj do Lj sem porabil 4ure... Pa ne reci, da je to veliko vožnje... Važno je samo, da greš na pot okoli 2h zjutraj recimo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki0001 ::

Preem, hrvatje kar se tiče cest niso tako "napredni" kot slovenci in niso v evropi. Oni ko nekaj začnejo delat, to tudi nardijo. Živijo namreč od turizma in tisto cesto rabijo. In ja, je narejena razen še zadnjega viadukta, po katerem se spustiš do krka in jadranske magistrale (mimo bakaraca). Uglavnem, če bi pri nas tako delal ceste, kot pri njih, potem bi imeli 8 pasovnice povsod.

Najbolj zanimivo je recimo to, da prideš na Krk in je cesta razkopana kompletno, čez 10 dnipa greš nazaj in je tam kompletno nova cesta, na novo asfaltirana in celo brez grbin, kakršne imaš na ljubljanski obvoznici 2 uri potem, ko zaključijo z delom. Pa se vmes turisti stalno vozijo po tistem delu, ampak delavci delajo 24ur na dan, samo da bo narejeno v zmernem času (ki je za njih vsaj 5x krajši kot za naše darsovce in ostale gradbenike)

damo ::

O stanju na hrvaških cestah lepo piše tule:
http://www.hak.hr/novosti/stanje-na-ces...

Drugače je pa bila reška obvoznica še pred dvema tednoma samo eno gradbišče z ogromnimi zastoji. Glede na info na linku zgoraj dela še vedno potekajo, tako da je obvoz Rijeke (če obstaja oz. kje poteka, to ne vem) dobrodošel.

kixs ::

Ne vem, kaj komplicirate. Če greš ob pravem času (ko ni prometa) si takoj. Iz Paga preko mosta pa do Zadra in potem nazaj do Lj sem porabil 4ure... Pa ne reci, da je to veliko vožnje... Važno je samo, da greš na pot okoli 2h zjutraj recimo.


Zakaj bi sel do Zadra? Kaj bos delal npr. ob 6ih zjutraj na Pagu?

Ce gre tipo dost zgodaj od doma (5h), bo skozi Reko sel brez problemov in bo na Pagu, ce gre na trajekt, okoli 9h. Gre na kavo, se vrze v morje in potem razpakira v apartma.

kixs ::

O stanju na hrvaških cestah lepo piše tule:
http://www.hak.hr/novosti/stanje-na-ces...

Drugače je pa bila reška obvoznica še pred dvema tednoma samo eno gradbišče z ogromnimi zastoji. Glede na info na linku zgoraj dela še vedno potekajo, tako da je obvoz Rijeke (če obstaja oz. kje poteka, to ne vem) dobrodošel.


Clovek gre na pot v zacetku avgusta. Takrat ne bo nobenih del vec.

Zheegec ::

Ja, večino hrvaških AC delajo američani, ki imajo boljši asfalt, pa po pravilu dajo spodaj še beton - naši pa tega ne počnejo niti na močvirnatih področjih, kaj šele drugje.

Zato grem vedno hitreje po hrvaških AC kot po naših, kjer pa niso v redu je pa tako in tako znak "100". V glavnem, preveč komplicirate glede tega. Greš ob 2h zjutraj pa si v 4-5 urah tam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

msjr ::

Pozor: Obvoz Rijeke zna bit še slabši. Cesto Rupa - Klana - Čavle obnavljajo! Tako da so tudi tam razriti odseki. Cesta je ozka iz zavita. Gor pri Križišču pa zna bit tako ali tako tudi gužva zaradi vseh, ki gredo iz smeri Zagreva (A6) proti Krku.

Če je na reški obvoznici gužva in zastoji greš ven iz A7 na Jurdanih (če greš sploh na AC), in potem kar po stari D8 čez center Reke in naprej v Bakar. Gre zelo počasi (semaforji ipd.), tudi je treba vozit dinamično, tistega sranja ko se pol ure nikamor ne premakneš pa ni. Se ni kaj zgubit samo po glavni cesti ob obali pičiš pa je.

Kar se tiče naprej pa po Jadranski magistrali do Prizne. Tam pogledaš koliko je gužve na trajektu. Če ni kakšne burje ali podobnega sranja si kljub gužvi večinoma hitro čez. Poslušaj HRT-2, tam vsaj vsako uro slišiš tudi obvestila o trajektih. "Večih čekanja nema" sicer lahko pomeni lahko tudi do uro čakanja. Poglej koliko trajektov vozi in preštej avte. Na trajekt gre povprečno 50 avtov (štejem tudi vmes kak avtodom in prikoličarje) deli, množi in poglej če se ti splača mogoče kar naprej po jadranski do mosta.

Po jadranski ni panike je cela lepo obnovljena, sicer zavita, ampak zelo lepa cesta.

msjr ::

Ja, večino hrvaških AC delajo američani


Tole si pa nekje narobe prečital. Z američani so se dogovarjali za delo na odseku Sv.Rok - Zadar, če se ne motim so zgradili samo viadukt čez Novsko ždrilo ali pa še tega ne, ker so jih Hrvati skenslal, menda zaradi koncesij. Večinoma Cro AC gradijo njihove firme & avstrijci.

Invictus ::

Kolikor je meni znano, imajo na hrvaških avtocestah koncesijo Francozi in to za 30 let. Kar se tiče tunela Sv. Rok pred Zadrom, pa tole:

pred tunelov Sv. Rok je izvoz za Gračac. Greš tam ven, zaviješ proti Kninu. Na križišču, kjer pride cesta iz Plitvic, zaviješ na staro cesto proti Zadru in se izogneš tunelu.

Sam sem enkrat to naredil, ko je bila kolona na Sv. Roku približno 20 km, pa sem prišel v pol ure čez Velebit. Vprašaj svojega fotra, kje so včasih vozili v Zadar ...

LP I.

XsenO ::

Pri Reki potekajo dela širitve ceste, tako da če greš s strani Zadar -> Reka moraš za obvoz iti skozi Reko. Kako je situacija v obratni smeri pa ne vem.
1 + 1 = 1

krneki0001 ::

Hrvatje v dopustniških mesecih (junij, julij in avgust) ne bodo imeli zastojev zaradi del na cesti. To so že obljubili in pokazali lansko leto. Vedno naredijo tok, da se lahko voziš normalno do željene destinacije. Pač je to tista točka, ki jo naši še ne poznajo (iz ljubljane v vse smeri slovenije so dela na cesti že sedaj in se bodo zavlekla do poznega oktobra).

mitjaxs ::

Mnenja so različna,ampak skoraj sigurno je ZEE-jev ,ki omenja vasi v zaledju naj-naj. Ker se po obvoznici že 7-8 let vozim vedno prvo avgustovsko soboto,vendar domov,točno vem za štalo,sedaj ko pa še cesto širijo,me najbolj zanimajo kraji iz zaledja in izkušnje šoferjev,ki so se tam že vozili. Vem da so zgodnje jutranje ure OK,ampak žal ne morem iz Portoroža pred 10-11 uro. Znano mi je tudi,da če se vračam nazaj na LJ-ZG-KA-POSEDARJE,da bo vse ok,ampak to je cca 600 km do Povljane,ne pa 300. Pa še šotor moram postavit pred nočjo! Po dopustu sporočim kaj vse sem pre...! LP

mitjaxs ::

Pozor: Obvoz Rijeke zna bit še slabši. Cesto Rupa - Klana - Čavle obnavljajo! Tako da so tudi tam razriti odseki. Cesta je ozka iz zavita. Gor pri Križišču pa zna bit tako ali tako tudi gužva zaradi vseh, ki gredo iz smeri Zagreva (A6) proti Krku.

Če je na reški obvoznici gužva in zastoji greš ven iz A7 na Jurdanih (če greš sploh na AC), in potem kar po stari D8 čez center Reke in naprej v Bakar. Gre zelo počasi (semaforji ipd.), tudi je treba vozit dinamično, tistega sranja ko se pol ure nikamor ne premakneš pa ni. Se ni kaj zgubit samo po glavni cesti ob obali pičiš pa je.

Kar se tiče naprej pa po Jadranski magistrali do Prizne. Tam pogledaš koliko je gužve na trajektu. Če ni kakšne burje ali podobnega sranja si kljub gužvi večinoma hitro čez. Poslušaj HRT-2, tam vsaj vsako uro slišiš tudi obvestila o trajektih. "Večih čekanja nema" sicer lahko pomeni lahko tudi do uro čakanja. Poglej koliko trajektov vozi in preštej avte. Na trajekt gre povprečno 50 avtov (štejem tudi vmes kak avtodom in prikoličarje) deli, množi in poglej če se ti splača mogoče kar naprej po jadranski do mosta.

Po jadranski ni panike je cela lepo obnovljena, sicer zavita, ampak zelo lepa cesta.



Zelo lepo opisano,ker mi je vse tudi znano,ampak se bojim ,da če se bom spostil skozi center in to na soboto,da bo še večja štala kot zgoraj. LP

Zeberdee ::

Ja, večino hrvaških AC delajo američani, ki imajo boljši asfalt, pa po pravilu dajo spodaj še beton - naši pa tega ne počnejo niti na močvirnatih področjih, kaj šele drugje.

Ne da jih delajo, američani si jih lastijo, ker je vlada dala koncesijo. O tem, kdo pa ima boljši beton, pa jaz ne vem, ampak nekako mi to skupaj ne paše, ker ameriške avtoceste so v veliki večini na nivoju ceste čez Jeprco.

krneki0001 ::

Sej ni problem asfalt, problem je podlaga. Ob morju je vse skalnato in je to odlična podlaga za avtoceste, še posebej, če narediš malo boljše, da jih ni treba stalno popravljat, nimaš potem nobenih stroškov z njimi in samo kasiraš. In tega se američani na hrvaškem zavedajo. Ravno to je pa problem pri nas, ker pri nas bi potem nekatere firme ostale brez dela in si tako, da delajo slabe ceste, u bistvu zagotavljajo stalni vir dohodka - u bistvu je tukaj vlada tisti bumbar, ki to dopušča.

Zheegec ::

Zeberdee - si se peljal recimo po AC Domžale - Trojane? No, ko se boš pomisli, da je AC praktično NOVA. Kakšnih lukenj in vdolbin pač ne bi smelo biti. Še nekaj let se ne bi smelo takšne AC popravljati (razen zaradi nesreč), pa so že kar na nekaj koncih morali flikati, par res hudih lukenj pa sploh niso šli popravljati, so samo postavili znak. Torej... naše AC so pod standardom. Saj so skoraj vse naše ceste zanič.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

msjr ::

Ma kje ste našli te Američane?

Hrvaške ceste so gradili (in gradijo) predvsem Hidroelektra, Viadukt, Konstruktor iz Hrvaške in Strabag iz Avstrije če naštejem samo največje.

Koncesijo imajo:

HAC - 100% v lastništvu RH
ARZ - 100% v lastništvu RH
AZM - Avstrijci + RH
Bina Istra - Francozi + RH


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428627 (2258) Pithlit
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235432 (4516) krneki0001
»

Najcenejša pot na morje

Oddelek: Na cesti
418018 (5951) GrimReaper
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121473 (19352) msjr
»

najceneje iz nm na pag?

Oddelek: Loža
246439 (5414) gzibret

Več podobnih tem