» »

stereo v mono

stereo v mono

xerix ::

Ali lahko združim levi in desni kanal iz ojačevalca da dobim mono na enem zvočniku? Nekje sem zasledil da je 2xstero = mono , ampak nisem čisto siguren kako je z združitvijo kablov v praksi.

Lp

r5r ::

Lahko, če preklopiš ojačevalec v mostično vezavo (bridge). Če ne veš, kaj je to ali če ni izvedljivo, potem tega ne počni.
And it makes me wonder.

A. Smith ::

To vprašanje se je na forumu že pojavilo.

Odgovore si lahko prebereš tukaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Valvoline ::

Ali lahko združim levi in desni kanal iz ojačevalca da dobim mono na enem zvočniku? Nekje sem zasledil da je 2xstero = mono , ampak nisem čisto siguren kako je z združitvijo kablov v praksi.

Lp

Najprej morš združit signal na vhodu ojačevalca,potem pa se lotit bridge nastavitve kot je r5r povedal,če je avtoojačevalec v večini primerov je možno tega naredit.

xerix ::

Poznam bridge, ker sem že imel sub tako priklopljen. Gre za avtoojačevalec.
Morda sem zakompliciral stvari, ker bi imel na izhodih rad 2x stereo + 1 mono, zato
sem tudi vprašal če bi morda delovalo. Vhod bi bil seveda stereo.
Zavedam se tudi kakšnih "čudnih" problemov z impedanco, itd...Bom verjetno drugače
rešil, hvala , lp

Valvoline ::

Poznam bridge, ker sem že imel sub tako priklopljen. Gre za avtoojačevalec.
Morda sem zakompliciral stvari, ker bi imel na izhodih rad 2x stereo + 1 mono, zato
sem tudi vprašal če bi morda delovalo. Vhod bi bil seveda stereo.
Zavedam se tudi kakšnih "čudnih" problemov z impedanco, itd...Bom verjetno drugače
rešil, hvala , lp

Delalo bo super če boš imel tist 1x mono samo za subwoofer. Narediš pal bridge iz enega levega in enega desnega izhoda. Le srednje in visoke frekvence bojo čudne in popačene ker je fazni zamik. Za BASS pa ni panike. Lahk kamot ustvariš L+D most.

Zgodovina sprememb…

ZGI ::

A ni privzeto da je Levi kanal mono, se pravi če imaš samo levi kanal priklopljen da je to mono, vsaj na nekaterih napravah sem videl da piše L (mono) pri R pač piše samo R, mislim pa da mi je tako predaval tudi profesor v srednji šoli.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

r5r ::

Ni nujno.
And it makes me wonder.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop zvočnikov A/B

Oddelek: Zvok in slika
81499 (1314) 68bullitt
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173147 (2316) ingange
»

Izdelava ojačevalca.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162692 (2413) Tihi-s
»

Stereo slušalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101561 (1415) Sadida
»

En par zvočnikov povezn na dva para izhodov (bi šlo?)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121308 (1158) blazp88

Več podobnih tem