» »

EU zahteva deamerikanizacijo ICANN-a

1
2
»

techfreak :) ::

IE 8.0.7100 in Firefox 3.0.10 normalno odpreta www.avtošola.com.

Firefox prikaže čudne url, IE pa normalno prikaže šumnike.

jype ::

DejanL15> Firefox prikaže čudne url, IE pa normalno prikaže šumnike.

Torej je Firefox varnejši, saj takoj vidiš razliko med

http://www.xn--pypal-4ve.com/

in

http://www.paypal.com/

opeter ::

Bravo EU. Sedaj pa še "UTF8" podpora za imena domen kot naslednji korak.

Nevem zakaj bi en standard bil nad vsemi. To je treba zrušiti in registriral bom domeno v slovenskem jeziku. Komaj čakam.


Registrirat domeno v Slovenskem imenu je skrajno neumno. Kako te bo našel en tujec ki nima šumnikov na tipkovnici? Sicer lahko si rezerviraš več domen, z šumniki in brez vendar je to dodaten strošek oz. porabljen čas.

Jaz že razmišljam da bi spremenil svoj priimek da ne bi vseboval šumnikov.


Kdo pa pravi, da me mora tujec najti, ha?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Kdo pa pravi, da me mora tujec najti, ha?

Kdo pa pravi, da so povsod po svetu na voljo tipkovnice s šumniki?

kronik ::

Internet je globalen medij, non ascii znaki so po eni strani bloat. Je pa res, da naši hišni naslovi tudi vsebujejo šumnike, pa nas pošta vedno najde...

jype ::

kronik> Je pa res, da naši hišni naslovi tudi vsebujejo šumnike, pa nas pošta vedno najde...

Ker je tam poštar, da zna prebrat tisto, česar optični čitalci ne morejo.

Če vpišeš v ameriško spletno štacuno čšž so dobre možnosti, da bo šlo kaj narobe.

urban99 ::

'Anglosaksonizacija' spleta bo še najbolj hecna vsem kitajcem, ki bodo kmalu zajadrali na splet v polnem zamahu in povsem upravičeno zahtevali svoje čačke v domenah. Dejstvo je, da vsake toliko surfam po kitajskem webu, kako bom to počel po tem, mi pa ni najbolj jasno. Sem namreč eden izmed tistih, ki uporablja address bar :) (btw: ste vedeli, da je najbolj pogost keyword v yahoo-ju "google"?)

Ampak vseeno ga imo s temile slovenskimi šumniki v domenah res sračkate... ok, za neko striktno lokalno domeno še razumem, to je pa tudi vse.

Si kar predstavljam nove poste na ST... "domena ne dela", "kako prikazati šumnike v domeni", "preusmeritev domene na domeno s šumniki - dobim kvadratke" ter podobno... edina stvar, ki sem si jo (do popolne uveljavitve UTF8) želel spremeniti na slovenskem spletu, je bila popolna uvedba bohoričice :D

Al prav se piše kaša.com ali kasa.com...

amigo_no1 ::

kronik> Je pa res, da naši hišni naslovi tudi vsebujejo šumnike, pa nas pošta vedno najde...

Ker je tam poštar, da zna prebrat tisto, česar optični čitalci ne morejo.

Če vpišeš v ameriško spletno štacuno čšž so dobre možnosti, da bo šlo kaj narobe.

Sem že naročal iz USA/GB, fora je samo da šumnike (ŠČŽ) spremenijo v SCZ :).

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

jype:
Če vpišeš v ameriško spletno štacuno čšž so dobre možnosti, da bo šlo kaj narobe.

Lahko vpišeš csz pa bo posta vseeno prišla, čeprav imaš v URL, pardon, naslovu še vedno šumnike. Le kako ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

>> Lahko vpišeš csz pa bo posta vseeno prišla, čeprav imaš v URL, pardon, naslovu še vedno šumnike. Le kako ???
Ker pošta pozna tudi ulice brez šumnikov? Pač imajo v bazi vpisane podatke za ulice s šumniki in brez njih.


www.šumniki-so-kul.com pa ni isto kot
www.sumniki-so-kul.com in bi za preusmeritev moral kupiti 2 domeni.

Icematxyz ::

To je prihodnost mimo tega ne gre pa če je komu prav ali ne. Slej ko prej tudi to prihaja.

In zanimivo naenkrat bo vse delalo kot more? Sedja pa niti v teoriji ne more?

Zgodovina sprememb…

kronik ::

V dobi globalizacije je lokalizacija cisti debilizem. Tak. :D

Icematxyz ::

V bistvu ravno obratno. V dobi globalizacije se takšne stvari ravno začnejo dogajati. Skupni standardi. Ravno v obdobju ko ni globalizacije se na lokanih ravneh ustvarijo lokalni standardi. In trenutni standard je lokalni standard. Kar je debilizem.

Slovenija in šumniki? Koga to zanima razen kakšnega slovenca. Kitajci in njihove čačke? Tukaj pa je vprašanje je le kako dolgo še brez? Vrjetno ne več kaj dolgo.

MrStein ::

DejanL15:
www.šumniki-so-kul.com pa ni isto kot
www.sumniki-so-kul.com in bi za preusmeritev moral kupiti 2 domeni.

No vidiš, da ni noben problem to porihtati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo bo kupil domeno .org?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
93955 (2457) AštiriL
»

Internet bo nekoliko manj ameriški

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
236098 (3493) Gregor P
»

ICANN ni več pod okriljem ZDA

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
112865 (1876) KrCbelca

Več podobnih tem