» »

Kako narediti "relativno" bližnjico?

Kako narediti "relativno" bližnjico?

Klemenn ::

torej, v eni mapi imam datoteko setup.exe
sedaj bi rad naredil bližnjico, ki bo v isti mapi in bo kazala na setup.exe /stikalo

kako to narediti?

ne morem narediti direktne bližnjice, saj ko bom prestavil mapo bi rad, da stvar še vedno deluje!

predvidevam da je kaj z "" oz \\?

klemenSLO ::

Ne razumem čisto. Namen bližnjice je da jo recimo postaviš na namizje tako da s klikom na ikono odpreš 'setup.exe' tako da ti ni treba vedno do tistega folderja hodit....

ČE boš prestavil mapo boš rpestavil tud bližnjico..... bližnjica pa naj bi bila vedno na enem mestu....

Klemenn ::

ne

namen te "bližnjice" je, da zaženem setup.exe z /admin stikalom

Apple ::

hmm, kaj pa če bi naredil link do bat fajla, kjer bi bil vpisan ukaz s stikalom?
LP, Apple

Klemenn ::

fajn.

kako?

Apple ::

v notepadu vpiši npr.

c:\pot_do_programa_program.exe -stikalo

shraniš pod neko_ime.bat

na desktopu narediš bližnjico do tega fajla...

Malo primitivno, samo bi moralo delati :)
LP, Apple

SmeskoSnezak ::

Če prav razumem, bi on rad, da bližnica dela tudi, ko se mapa prestavi na drugo lokacijo. Problem je, ker se v lastnostih od bližnice ne spremeni pot na to drugo lokacijo. Posledično je bližnica neuporabna in jo lahk zbriše. Če narediš .bat file v isti mapi, bi pa šlo skozi. Ne nucaš namreč pisat poti. Pol pa ko prestaviš mapo drugam, prestaviš tudi tale .bat.
@ Pusti soncu v srce... @

Klemenn ::

dela.

fajn.

:)

Brane2 ::

Natanko s tem sem imel glavobolček tudi na linuxu.

če imaš mapo recimo /moja_mapa/usr in bi rad v tej mapi naredil softlink "lib" na podmapo "lib64", ne moreš reči kar

ln -s /moja_mapa/usr/lib64 /moja_mapa/usr/lib
, saj bodo imena absolutna in rezultat ne bo delal, če bom vse iz /moja_mapa premaknil v /tvoja_mapa/blabla.

Ena rešitev je bila v tem, da sem spremenil delovno mapo v /moja_mapa/usr, nato pa linkal zadevo z
ln -s lib64 lib


Druga bi bila najbrž z uporabo parametra "-t target_directory", a s tem se še nisem igral.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SmeskoSnezak ::

Kako bi se pa dalo to izvesti v Windows? Jaz včasih razporejam mape, pa ker so bližnice v meniju start, jih morem potem vedno znova delati ali pa spremenit Pot v lastnostih. Je kakšna možnost?

Isto je pri Run funkciji, komot lahko not vpišeš ukaze kot so msconfig, ali pa wordpad.exe, notepad, calc, brez da pišeš njihovo pot. Očitno ima predefined poti? Ne moreš pa zagnat devcpp.exe, adware.exe ali pa kaj takšnega.
@ Pusti soncu v srce... @

fosil ::

Poti lahko definiraš v:
Control Panel > System properties > Advanced > Enviroment variables > System variables > Path
Tako je!

SmeskoSnezak ::

Zdaj sem se spomnil, da Vista ima to lepo "iskalno" funkcijo integrirano v Explorer, tako da tam je res ta "relativna" bližnjica lepo funkcionalna. Obstaja kaj takšnega za XP-je?
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenSUSE pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
11851 (744) Redorange
»

Grand Prix 4 -> problem pri instalaciji

Oddelek: Igre
141653 (1295) pero#3
»

Problem pri nalaganju Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
5766 (718) amigo_no1
»

Delphi - exe ne dela na drugem rač.

Oddelek: Programiranje
61186 (1052) Gandalfar
»

Nov virus (dobivam ga zadnje par dni)

Oddelek: Omrežja in internet
6954 (665) Ziga Dolhar

Več podobnih tem