» »

Zahteve za virtualne XPje

1
2
»

misek ::

Drugače pa glede developerjev ... oni ne preverjajo za Win 2000 (kakor je nekdo omenjal) ker ne podpira .NET frameworka 3.5, ki je trenutno najpopularnejši?
Ta pa je dobra. Kot da se uporablja samo ta programski jezik. In potem se marsikdo čudi, zakaj je toliko problemov s programsko opremo. Na enem sistemu deluje, na zelo podobnem pa ne, ker mu manjka kakšen patch.

Sicer pa to ni stvar te teme...

techfreak :) ::

A ni VS v večinski uporabi? Tudi če ni, je vseeno zelo popularen. In poleg tega že težko najdeš kakšen freeware program, ki bi delal na Win 2000. Pri plačljivih pa tako lahko nevem koliko denarja plačaš, da ti ga portajo.

SuperVeloce ::

Virtualizacije ne podpirajo recimo vsi Core 2 Duo, a jo podpirajo nekateri starejši Pentium procesorji, nastala situacija pa pomeni, da se od Microsofta pričakuje orodje oz. svetovalec, ki vam bo povedal, ali je virtualizacija na vašem računalniku mogoča ali ne.

no ta izjava za kompatibilnost Core 2 Duo me je presenetila in sem tudi napisal prvi post, ampak kasneje ugotovil da moj Core 2 Duo (oziroma vsi trije) podpira(jo) hardware virtualizacijo... torej je ta izjava FAIL?!
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

ender ::

Core2 Duo E4xxx procesorji ne podpirajo virtualizacije.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

opeter ::

Pa starejše tudi ne, kolikor vem, torej E1xxx in E2xxx. Menda VT-x manjka celo iz serije E7xxx.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jst ::

Q6600 sicer podpira virtualizacijo, vendar je več nivojev in kolikor poznam zadeve pri Intelu, omenjenemu procesorju nekatere stvari manjkajo. Recimo - ni direktne povezave, a je hitrostna - SSE4.1, 4.2. Potem "Guest in Hypervisor" q6600 ne podpira.

Za res dobro podporo virtualizacciji so tu Xeon procesorji ter AMD server zadeve, ki v določenih scenarijih AMD pač laufa hitreje. Intelov QuadPumped FSB je pri virtualizaciji cokla in sem vesel, da so pri i7 arhitekturi naredili korak naprej.

Seveda, iz uporabniškega vidika zadeve niso (tako) opazne. Meni Virtualbox laufa kot Guest OS XPje, kjer če zalaufam kakšno aplikacijo, ki meri hitrost izvajanja na procesorju, je enaka Host OSu.

Samo to je igračka v primerjavi z resnimi rešitvami virtualizacije, zato tudi manjko SSE4.1 in 4.2 pri q6600 zadeve konkretno upočasni. Pa seveda manjko Crypto podpore.

Intel je lepo umestil q6600 kot Desktop procesor in takšnega moramo tudi jemati. To poudarjam zato, da se ne bo kdo obesil na moje pisanje in mi reply-jal s kakšnimi grafi.

To kar se tiče q6600.


--

Drugo, kar se pa novice tiče, me pa res zanima, kako bodo XPji implementirani v W7. Kako bo W7 kernel poskrbel za XPjev kernel. Ker to dela MS, bi lahko v XPjih tudi DirectX9 podporo za izkoriščanje grafične kartice implementiral. Če bo zadeva res na nivoju, bi lahko igrali igre v virtualnih XPjih z minimalnim performance dropom v primerjavi z Native Mode. I sure hope the story goes down this road...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ah, my good ol' 6300. :)

ender ::

SSE4.1 in 4.2 nimata nobene veze z virtualizacijo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jst ::

Direktne ne, kaj pa ko virtualizirani program lahko izkorišča bližnjice (kar SSE ukazi so), pa padajo penali. V 20 virtualiziranih OSih brez vseh ukazov, ki so v sodobnih procesorjih na voljo ne gre.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ender ::

Iste penale plačujejo programi, ki niso virtualizirani, tako da ne vidim, zakaj bi bilo to pomembno. Sicer pa v virtualiziranem okolju verjetno ne boš poganjal novih programov, ki bi sploh znali izkoriščati te ukaze, tako da njihova odsotnost ne bo imela učinka.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jst ::

Za "Industry grade" virtualizacijo si kdaj slišal?

V narekovajih ter poševno sem zapisal zato, da se vidi, da nisem pisal o Desktop uporabi virtualizacije, ampak za resne sisteme. Saj SSE4.1 še ni toliko, kolikor je odsotnost crypto ter guest in hypervisor extensionov pomembna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tomitza ::

Daš pač virtualbox gor in si zmagu. seveda ob predpostavki, če virtualbox podpira Windows 7.
www.at-crew.net
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 virtualizacija?

Oddelek: Operacijski sistemi
92308 (2004) guest #44
»

XP način v Windows 7 brez strojnih omejitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
269732 (8394) jRk0
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610280 (8164) MrStein
»

Zahteve za virtualne XPje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
618511 (6215) tomitza

Več podobnih tem