» »

nova grafika - problem - izginja slika

nova grafika - problem - izginja slika

mariomb ::

nvidia 7600gt 256mb sem zamenjal z 9500gt 1gb - grafiko lepo namestim, naložim najnovejše drivere...in ko gledam film ali igram igro (npr. Gta IV) mi na vsake cca pol minute za 5sekund nastane črna slika (zvok se odvija naprej, prav tako slika se ne zaustavi - čeprav je na zaslona črno). posodobil sem tudi drivere za plato.

v čem bi lahko bil problem? kaj ta grafična ima mogoče posebej napajanje? ker v navodilih piše en stavek - da za max delovanje naj se posebej priklopi na napajanje. sem gledal kable na plati pa noben ne ustreza, da bi ga lahko na tistih 7 iglic (2 vrsti po 4 in 3) na grafiki vtaknil...

je mogoče da je napajalnik prešvoh-450W? je z grafiko samo kaj narobe?

Pyr0Beast ::

Najbrž je vzrok pomanjkanje dodatnega napajanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dzinks63 ::

System Requirements:
Available PCI Express x16 slot; 6-pin supplementary power connector; 350W power supply
9500GT 1GB

Če ima kartica 6pin vtič za dodatno napajanje, ga seveda moraš priklopiti. Če tega kabla nimaš, ga moraš nabavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

mariomb ::

ne vem ravno če ima ta vtič...sicer tvoja povezava trenutno ne dela da bi pogledal
grafična pa je tale:
http://www.evga.com/PRODUCTS/enlarge.as...

http://www.evga.com/PRODUCTS/enlarge.as...

to pa nima pomena, da ima grafika vodilo pci 2.0 expres x16, za plato pa piše samo pci expres x16 (brez 2.0 oznake)?

hvala.

logout ::

PCI express 2.0, ki ga tvoja plošča nima, načeloma ne bi smel povzročati težav.
Če je na tvojem linku res slika tvoje kartice, potem kartica nima priključka za dodatno napajanje. Nekatere plošče so imele takšen priključek zraven PCI express slota na sami plošči, a ker ne poveš, katero ploščo imaš, lahko samo ugibamo.

L.p., Kloko

Valvoline ::

Nastavi v Win power options da se monitor ne izklaplja avtomatsko. Oz nastavi turn off monitor-never(nikoli)

mariomb ::

plošča je tale:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...

pri prejšni grafiki mi to ni delalo...zdaj ne morem probati ker sem jo že odmontoral...valvoline, misliš da bi to rešlo problem? ker do zdaj sem imel kakor sem imel in ni bilo problemov...

tukaj pa izginja slika če gledam dvd film, pri igri,..imam občutek da vedno, ko se malo obremeni da se izklopi (čeprav npr. sam film teče naprej in zvok), se pravi po tistem ko se izklopi se slika dejasnko ne zaustavi, jaz jo pač ne vidim).

Pyr0Beast ::

Poglej temperaturo grafičnega čipa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

A si prej odinstaliral gonilnike in jih v safe modu s driver cleanerjem in/ali driver sweeperjem počistil?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava 9500GT z HD3870 rač se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
9610 (512) Brias
»

Komponente - skladnost

Oddelek: Kaj kupiti
212052 (1682) Ve­ndetta
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575110 (4667) Xserces
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525396 (4235) Mitja358
»

Se bi splačalo? (XFX nForce 790i Ultra SLI)

Oddelek: Kaj kupiti
141223 (1058) batista bomb

Več podobnih tem