» »

agp4x oz. agp 8x

agp4x oz. agp 8x

amacar ::

Zanima me, če je možno, da dam v to matično ploščo ( http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot... ) grafično kartico ki ima agp 8x. Ker v navodilih od matične piše samo, da ne smem dat noter agp2x, ker bo to matično skurlo, za agp 8x pa nič ne piše, pa bi rabil nasvet koga, k ise na to bolj spozna.
Zanima me še, katero grafično mi potem priporočate, če imam 2.0 procesor in 512mb rama.

lp, hvala za odgovore

bluefish ::

da, lahko vstaviš tudi AGP 8x kartico, ki bo potem seveda delovala na AGP 4x hitrosti. V realnosti se to praktično ne pozna.

amacar ::

Sej strah me je samo, da bi kaj skurilo, al pr agp8x ne more skuriti matične?

The Player ::

Da ne bom odpiral novih, tem bom tuki vprašal slednje:
Doma sem stikal v očetovi omari in sem našel radeon 9600 XT :D (jo moram še popravit, ker nima ventilatorja), ampak problem je, ker ima agp 8x.
Zanima me ali lahko, dam to kartico v katerokoli agp režo, al mora biti striktno agp 8x in ne katerakoli druga?

mtosev ::

saj razen kot v agp 4x/8x tak ne mores vtaknit, ker fizicno ne gre not. agp 4x/8x pa je med sabo kompatibilen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

agp 4x, agp 2x,...

The Player ::

hvala za odgovor :)
ko popravim kartico, bo trgala gate, sam upam, da je ni fotr že uniču, pa da bo sosedov komp meu agp 4x na plati, ker je komp dost star, če ne, dam pa lahko bratu:)

amacar ::

če ne rabiš grafične, se priporočam :)

Pyr0Beast ::

Težava je samo v tem, ker nekatere grafične niso marale 3.3V signalov, nekatere 1.5/1.6V, nekatere pa se za to sploh niso zmenile.

Tako imaš malo morje vmesnih variant na to temo.
Imaš tudi AGP2x kartice katere BP prebavijo AGP4x, AGP8x kartice, katere nočejo slišati o AGP4x, kaj šele 8x.

Tako da probati, drugače ne gre.

Načeloma 8x kartice delujejo na 8x in 4x, 2x pa samo na 2x. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

sam prvo preberi navodila od matične, da je ne boš kje zažgal. (tak je blo pr moji, če si dau agp 2x jo zažge)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP4 / AGP8

Oddelek: Strojna oprema
281514 (1260) mtosev
»

agp 8x/4x

Oddelek: Strojna oprema
91086 (964) dxx
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262058 (1669) mojsterleo
»

Graficna za AGP 4x

Oddelek: Kaj kupiti
5949 (888) Geo
»

AGP-pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151041 (853) Zheegec

Več podobnih tem