» »

Linux kubuntu 8.10

Linux kubuntu 8.10

Mohic ::

Danes sem po pošti dobil originalne linux Kubunto 8.l0 iz Londona. Pa me zanima, ker se veliko ukvarjam z photoshop ustvarjanjem in tu pa tam zaigrma kakšno igrico če je mogoče: Daj imam inštalirane Kubuntu in na njih lahko brez problema igram fifo 2009, medal of honor in seveda, če lahko uporabljam photoshop cs4 ?

Najlebša hvala za nasvet oziroma pomoč.

Sehnsucht ::

Ne.
Lahko pa ...
Če že vztrajaš, ti je virtualizacija jedini spas.

Mohic ::

potem igra dela počasneje?

BigWhale ::

Ja, ce sploh dela.

connel ::

uporabiš wine ;) malo pogoglaj, dela cel kup stvari preko tega

Mohic ::

ja pa dela zato počasneje?

jype ::

Mohic> ja pa dela zato počasneje?

Ja. Zakaj točno potrebuješ Linux in zakaj si naročal iz Londona? Saj lahko (legalno) dobiš original z njihove spletne strani.

Mohic ::

Pač original je boljše. Oz pač ima cd cover pa všeč mi je da imam vsaj nekaj original. Drugače bi pa uporabljal linux predusem zaradi njegovo hitrosti in lepote. Drugače pa sem zato še zdaj na xp-jih ker imam tu photoshop in fifo 09 ter meda of honor spearhead :d Zdaj ap nevem a bi preklopil na linux

jype ::

Mohic> Pač original je boljše.

Zakaj?

Mohic> Oz pač ima cd cover pa všeč mi je da imam vsaj nekaj original.

Drugič povej, ti bom jaz naredu original, pa ne bo ti treba poštnine iz londona plačat.

Mohic> Drugače bi pa uporabljal linux predusem zaradi njegovo hitrosti in lepote.

Hm.

Mohic> Drugače pa sem zato še zdaj na xp-jih ker imam tu photoshop in fifo 09 ter meda of honor spearhead :d Zdaj ap nevem a bi preklopil na linux

Na Linuxu imaš gimp, scribus, inkscape, openoffice, firefox, evolution za delo.

Igre pa... Unreal, quake, armagetron, xmoto, simcity... Poglej v package manager, not je svašta.

terryww ::

Mohic> ja pa dela zato počasneje?

Ja. Zakaj točno potrebuješ Linux in zakaj si naročal iz Londona? Saj lahko (legalno) dobiš original z njihove spletne strani.


Wine ni emulator in ne laufa nič počasneje.

Mohic ::

Aja uh. Kaj pa a je možno tako narediti, da ne rabim potem znova in znova nastavlajt akko naj se program odpre. Mislim, da ko hočem zaganiti photoshop da stisnem kot navadni program in se odpre.

Mohic ::

Mohic> Pač original je boljše.

Zakaj?

Mohic> Oz pač ima cd cover pa všeč mi je da imam vsaj nekaj original.

Drugič povej, ti bom jaz naredu original, pa ne bo ti treba poštnine iz londona plačat.

Mohic> Drugače bi pa uporabljal linux predusem zaradi njegovo hitrosti in lepote.

Hm.

Mohic> Drugače pa sem zato še zdaj na xp-jih ker imam tu photoshop in fifo 09 ter meda of honor spearhead :d Zdaj ap nevem a bi preklopil na linux

Na Linuxu imaš gimp, scribus, inkscape, openoffice, firefox, evolution za delo.

Igre pa... Unreal, quake, armagetron, xmoto, simcity... Poglej v package manager, not je svašta.


Kje je to package maneger?

jype ::

jmakov> Wine ni emulator in ne laufa nič počasneje.

Ne, ni emulator in ja, seveda laufa počasneje - ali pa hitreje, odvisno od tega, kaj aplikacija počne.

Igre skoraj brez izjeme tečejo počasneje.

Mohic> Aja uh. Kaj pa a je možno tako narediti, da ne rabim potem znova in znova nastavlajt akko naj se program odpre. Mislim, da ko hočem zaganiti photoshop da stisnem kot navadni program in se odpre.

Če želiš poganjat Windows programe ti toplo priporočam, da uporabljaš Windows.

Mohic> Kje je to package maneger?

To launch Synaptic, choose System > Administration > Synaptic Package Manager.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mohic ::

ok če odmislim igre bo photoshop potem deal normalno. Ker igre tako ai tako malo igram tako, da si bom 90% inštaliral linux

jype ::

Jah, jaz upam, da bo Photoshop za Linux na voljo vsaj v naslednjih dveh letih. Do takrat pa ja, verjetno ga lahko poganjaš z wine.

Mohic ::

jype maš ti linux mogoče?

BaRtMaN ::

“HOW-TO: Adobe Photoshop CS2 on Ubuntu - 8 steps!”

Na Linuxu teče ogromno streljaških iger, npr. Nexuiz, Warsow, Sauerbraten, Tremulous, WolfET, America's Army ...

Mohic, ker vidim, da si začetnik v svetu Linuxa, ti svetujem, da si ne povoziš takoj namestitve Windowsev. Kupi si nek poceni trdi disk v rangu 200GB in se igraj z Linuxom na njem, ne na obstoječem. Če ti ne bo šlo, boš imel še vedno funkcionalno okolje na starem disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

PaX_MaN ::

Sej lahko uporabi kar WUBI.

jype ::

Mohic> jype maš ti linux mogoče?

Seveda. Ampak jaz ne uporabljam Windows programja že dolga leta, tako da na Linuxu ničesar ne pogrešam.

Tarzan ::

Photoshop lahko poganjaš z VirtualBox-om. Če imaš dovolj pomnilnika ne bo problemov.

Mohic ::

imam 2 gb 800hz rama

overlord_tm ::

Hmmm, za moj obcutek je 4Gb minimalno da lahko nekako normalno lavfas virtualbox in linux desktop hkrati. Drugace namesto photoshopa si res poglej gimp, ce se ne ukvarjas profesionalno s tem, potem ti bo zadosti :)

preem ::

ma laufa že. tudi na 2gb čist lepo laufa. vprašanje je samo kaj boš delal v photoshopu - če imaš kake 500mb slike - potem bo malo štekalo ja, drgač pa zna čist v redu delat.

Mohic ::

Ne 500MB failov ne delam. Drugače pa rabim photoshop se profesionalno ukvarjam z njim ja. SAmo to me še zanima pa ste 100% da bo delal photoshop preko wina na linux?

Sehnsucht ::

Če se profesionalno ukvarjaš z njim, potem verjetno linux ni zate.
Tvoj primarni os naj bo kakšen iz linije ms produktov, naloži gor ps cs4, aktiviraj obe licenci in začetni stroški se ti bodo kmalu povrnili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22238942 (24658) Sc0ut
»

Fifa 2010

Oddelek: Igre
10612 (553) jRk0
»

Video player

Oddelek: Programiranje
9774 (658) Senitel
»

Slovenski jezik na xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
61393 (1322) solatko
»

seminarska naloga

Oddelek: Šola
121242 (1016) STASI

Več podobnih tem