» »

Internet v studentskem domu po eni uri neha delati

Internet v studentskem domu po eni uri neha delati

Ashrack ::

Sem ze drugo leto prebivalec studentskega doma v LJ in do sedaj nisem imel nobenih problemov z internetom. Tu uporabljamo Eduroam SecureW2 Wired connection.
Na mojem prikljucku v sobi imam povezan Windows 2003 kateri ima 2mrezni kartici. Ena je za internet druga pa za internet connection sharing.

Ampak s prejsnim tednom so se mi zaceli porajati problemi pri internetu. In sicer ko mine 1ura od vzpostavitve povezave mi internet ponavadi neha delati in moram na novo restartati Windows 2003. Ko sem pa svojega laptopa povezal direkt na internet je pa delovalo brez problema.

Probal sem sledece:
instaliral linux Sidux, da vidim ce je napaka v 3leta stari instalaciji Windows 2003, ampak isto nagaja
zamenjal mrezno kartico za internet ampak se kar nagaja.
probal od cimra uporabnisko ime ter geslo ampak je isto nagajalo.

Kaj lahko se naredim?
....

neres ::

Zelo mogoče da so težave s strani domskega interneta.
Namreč na mojem PCju sem opazil da se vsake toliko časa prikaže oblaček/sporočilo "Local area connection is now connected" ali nekaj takega. To se je začelo dogajat prejšnji teden. Čeprav povazava deluje ves čas nemoteno. Mogoče pri meni teče kak dodaten servis, ki avtomatsko sam vzpostavi povezavo.
Sicer poskusi še z "Repair" namesto restarta. Kdaj pomaga.

zee ::

Kolikor vem, moras v studentskem domu po menjavi mrezne kartice popraviti MAC naslov tako, da odraza MAC naslov nove mrezne kartice.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

Premeten način kako odvrnit strastne "surferje" od pretiranega visenja na internetu? Počasi jih požreš živce. =P
OM, F, G!

Ashrack ::

Zelo mogoče da so težave s strani domskega interneta.
Namreč na mojem PCju sem opazil da se vsake toliko časa prikaže oblaček/sporočilo "Local area connection is now connected" ali nekaj takega. To se je začelo dogajat prejšnji teden. Čeprav povazava deluje ves čas nemoteno. Mogoče pri meni teče kak dodaten servis, ki avtomatsko sam vzpostavi povezavo.
Sicer poskusi še z "Repair" namesto restarta. Kdaj pomaga.

so mi ze cimri pojamrai da jim pogosto na dan napise local are connection is now connected pa ceprav so imeli skos internet.
Pri meni je pa ocitno problem v tem da me potem dol z neta vrze takrat.
....

Ashrack ::

Kolikor vem, moras v studentskem domu po menjavi mrezne kartice popraviti MAC naslov tako, da odraza MAC naslov nove mrezne kartice.

seveda se je mac zamenjal z uporabo SMACa.
....

Ashrack ::

Situacija je sedaj taka. Ocitno so prejsni teden v rozni zaklenili internet racunalnikom ki imajo vec kot 1mrezno.
To sem ugotovil tako da sem pustil v racunalniku samo tisto mrezno ki je za internet. Ko sem dal notri se eno mrezno, tokrat druge firme, mi je spet po natanko eni uri internet nehal delovati.

Kako bi se to dalo zgoljufati in tudi kako oni lahko vedo da je vec kot ena mrezna v racunalu?
....

robbe ::

Dvomim da so to naredl... jaz mam isto še eno mrežno notri - sicer je brezžična in dela BP.

Ashrack ::

Dvomim da so to naredl... jaz mam isto še eno mrežno notri - sicer je brezžična in dela BP.

z brezžično deluje brez problema. Problem je samo ce sta fizicno prisotni 2 žicni kartici.

Naj se kdo javi ki ima 2 žični kartici v studentu in mu deluje internet normalno
....

robbe ::

No ja jaz mam sicer še eno - še na ISA vodilu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robbe ()

Ashrack ::

robbe
to je pa ze staru...

bom jutri probal na ta drugem stacionarcu ce bo tam kaj nagajalo...
....

Goldee ::

Študentski domovi v Ljubljani - internet

Beri zadnjih nekaj postov.
Nekaj prenavljajo na mreži.

In to, da oni izklapljajo vse tiste, ki imajo dve mrežni kartici v računalniku ne drži.
Oni ne vedo in tudi ne morejo vedeti kdo shera internetno povezavo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Ashrack ::

Študentski domovi v Ljubljani - internet

In to, da oni izklapljajo vse tiste, ki imajo dve mrežni kartici v računalniku ne drži.
Oni ne vedo in tudi ne morejo vedeti kdo shera internetno povezavo.

to se tudi meni zdi cudno kako bi vedeli. ampak dejstvo obstaja ce imam fizicno 2 mrezni kartici noter potem mi po tocno eni uri internet od vzpostavitve povezave internet preneha delovati.
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303048 (2765) T_F_7
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132857 (2106) malini
»

internet-studentski dom Lent

Oddelek: Pomoč in nasveti
133781 (3434) seba123
»

Kabelski internet - 2 PC

Oddelek: Omrežja in internet
71424 (1424) balocom
»

z dvemi računalniki na internet, arnes v študentu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111691 (1332) balkanec

Več podobnih tem