» »

Katero kolo

Katero kolo

««
39 / 95
»»

Gregex ::

Polde hvala za namig za aliexpress. 175 cm in 78 kg in sem naročil L, upam, da bo prava velikost.

polde66 ::

Rajs dej eno vec kot tu
polde

TamDen ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup kolesa.
Trenutno imam MTB, ampak zadnje čase se vozim več po asfaltu (50-80km), 22km/h.
Delal bi dnevne ture dolge do 100km.
Občasno kakšno vikend turo.

Vsec mi je to kolo:
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/road/...
Motijo me edino mehanske disk zavore, katere bi čez čas menjal za hidravlične.

Bi bilo bolj smiselno kupiti specialko?
Kot rečeno, vozil bi se po cesti, za teren imam MTB. Kakšna je bistvena razlika med gravel in specialko? Čez čas bi menjal se gume, če bi bilo potrebno (ožje).

Zanima me kaj priporočate do 1.500€.

Ta stane okrog 1.000€.
Pri nas zaloge več ni. Bi ga naročil iz tujine. Če sem prav zasledil se namontirajo samo pedale in zasraufa se balanca ali je še kaj?
Bi bilo boljše počakati na nove modele?
Mogoče pa bo 2020 model imel boljso opremo. Sile z nakupom nimam, ker imam še eno kolo.

Prosim za predloge 😉

Kebo ::

Jaz bi v tem cenovnem rangu spustil diske in kupil 105 opremo, namesto tiagre.

mailer ::

Kolikšna je sploh razlika med Tiagro in 105 za normalnega uporabnika oz lahkega rekreativca? Razlika v ceni je?

Katera padala, čevlje in računalnik priporočate za cyclocros oz commuting kolo? Pedala in čevlje imam ogledane shimano Clickr modela, ker bi še kdaj tudi kam peš in da je hoja udobna hkrati pa želim, da mi ne drsi med vožnjo. Za računalnik pa želim brezžično varianto, ne vem pa kaj izbrati (VDO, Garmin, Sigma, Polar,...)
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

BlaY0 ::

Kar se tiče opreme... vprašanje je koliko km misliš/boš delal letno? Tiagra je entry level za rekrativce. Na začetku, ko je vse novo, ne čutiš praktično nobene razlike med Tiagro in ostalimi višjimi rangi opreme, potem je pa vse odvisno od tega kakšen "konj" si, kakšen stil vožnje imaš, kako šaltaš in podobno. Eni lahko to furajo leta in leta, spet drugi "polomijo" vse v enem letu. Pri 105 je za povprečnega rekreativca razmerje med ceno in kvaliteto optimalno. Kar je več je zgolj prestiž (teža).

Z mehanskimi diski ni nič narobe. Plus je da jih je lažje vzdrževati, minus pa da je zavorna moč malo slabša.

Če boš čakal na nov model, potem lahko čakaš do smrti ;) nov model ne bo imel boljše opreme, če pa že, bo pa definitivno dražji. Cube Cross Race Pro 2019 s 105 opremo dobiš za slabih €1300.

Če boš s tem bajkom tudi komjutal, ti priporočam SPD na eni strani in običajno kletko na drugi.

Za računalnik je pa spet vprašanje koliko si pripravljen odcolat. Če že nabavljaš potme naj bo tak z ANT+ podpore, ampak to bo potem takoj €60+...

erkgheoruugh ::

mailer je izjavil:

Kolikšna je sploh razlika med Tiagro in 105 za normalnega uporabnika oz lahkega rekreativca? Razlika v ceni je?

Katera padala, čevlje in računalnik priporočate za cyclocros oz commuting kolo? Pedala in čevlje imam ogledane shimano Clickr modela, ker bi še kdaj tudi kam peš in da je hoja udobna hkrati pa želim, da mi ne drsi med vožnjo. Za računalnik pa želim brezžično varianto, ne vem pa kaj izbrati (VDO, Garmin, Sigma, Polar,...)


Razlika med novo Tiagro in npr. lansko 105 (5800) je bolj na papirju. Iz prakse sprobano. Serija 4700 (ima povsem enako pull razmerje kot 5800 in nove 7000). Sam ma samo 10 prestav in seveda ti Shimano reče, da ni združljiva z ničemer.
Treba se je pa zavedati, da je Tiagra v tem trenutku že dve leti stara, medtem ko so vse ostale višje grupe dobile že dve nadgradnji. Tudi glede prestav. Če želiš 2x10 moraš iti na Tiagro, če želiš 2x11 pa 105 ali višje. To je pomembno predvsem za tiste, ki bi kasneje ugotovili, da jim zmanjkuje prestav in bi želeleli zadaj dati kako lažjo kaseto, npr. 11-34. Tle ne poslušaj Jypeta, ki nardi po 10k+ km letno. Za nas navadne smrtnike je pomembno, da se ti bicikel ne zagabi, ko plezaš na prvi klanc.

Zato tudi ni združljiva z nobeno za nazaj. Imam isti konstrukcijsko letnik Ultegro pa Tiagro (na različnih biciklih) in razlike ni, celo mogoče v prid Tiagre.
Za pedala tudi jaz priporočam shimano ali serijo 500 ali pa mogoče 324, ki imajo ravno kletko na drugi strani. Za računalnik poglej še LEzyne, ki so cenejši, pa (predvsem višje serije) podpirajo ant+ senzorje.

mailer ::

Kaj je mišljeno z ANT+ in kakšna je prednost v primerjavi z navadnm bezžičnim sistemom? Cene modelov so vsako leto dražje za cca 100€, če primerjam cannondala pa še več. Kletka na pedalih mi ni všeč, če si s tem mislil tisto košarico, v katero zarineš prste.
Ravno to sem slišal za Tiagro vs 105, da je v nekaterih primerih celo boljša. Sicer ne vem če je to zaradi večjega razmika med prestavami v kaseti in ni potrebno take natančnosti. Je pa Shimano predstavil že nove kasete na 12 prestav za gravel kolesa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

erkgheoruugh ::

Ant+ je Garminov standard komunikacije med napravami in senzorji. Ni pa samo za Garmine, ampak so ga posvojili tudi drugi proizvajalci.
Pomeni, da lahko katerikoli računalnik (ali celo telefon, npr. samsung) povežeš s senzorjem za hitrost, kadenco, srčni utrip,..., ki ima ANT+ oddajnik. Drugi standard je bluetooth, ki pa se meni zdi bolj omejen saj omogoča samo eno povezavo naenkrat.

Tako kot sem rekel Tiagra (4700) in 105 (5800 ali novi 7000) se ne razlikujeta v razmiku (enak poteg zajle z enim potegom shifterja), ampak samo v številu prestav. Tako da v praksi lahko daš na Tiagra ročice menjalnik ultegra ali 105 in bo delalo, samo omejen si na 10 prestav. Obratno pa ne gre.

BlaY0 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Drugi standard je bluetooth, ki pa se meni zdi bolj omejen saj omogoča samo eno povezavo naenkrat.

To ne bo držalo. Vse je odvisno od tega kaj ti master/server omogoča. Jaz brez problema naheftam na svoj telefon Tacx trainer + ločen senzor za kadenco in HR monitor, vse prek BT.

Predvsem je ANT(+) enostavnejši in bolj zanesljiv za uporoabo teh senzorjev kot BT, saj je bil razvit ravno za ta namen.

dottor ::

Spet jaz in ne še vedno nisem kupu kolesa. Sedaj malo gledam kaj ima Axel v Kopru na voljo (ponudba na bolhi) pa so mi v oko padli slednji:
-Scott Voltage YZ 20 2018
-Scott Contessa 740 2019
-SCOTT ASPECT 760 2018
-KTM PENNY LANE DISC 27.24 H42 2019
-KTM CHICAGO H-DISC 27.24 2019
-KTM WILD SPEED 24.24 DISC 31 2019
-KTM WILD SPEED 26.24 13,5
To so vsa meni všečna v cenovnem razredu 500-600€. Uporaba bi bla vožnja Koper-Slavnik, vožnja po Istri, pa še kakšen bližnji hrib.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

globoko grlo ::

vsed se na top 3 po tvoji izbiri in tisti, ki bolj paše na rit, je zmagovalec :)

Pa vseen če ima en malo boljšo opremo in ti položaj in/ali zic ni ok. Udobje na piciklu še največ šteje, razn če si mazohist, ampak potlej si že specialkar :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

dottor je izjavil:

Spet jaz in ne še vedno nisem kupu kolesa. Sedaj malo gledam kaj ima Axel v Kopru na voljo (ponudba na bolhi) pa so mi v oko padli slednji:
-Scott Voltage YZ 20 2018
-Scott Contessa 740 2019
-SCOTT ASPECT 760 2018
-KTM PENNY LANE DISC 27.24 H42 2019
-KTM CHICAGO H-DISC 27.24 2019
-KTM WILD SPEED 24.24 DISC 31 2019
-KTM WILD SPEED 26.24 13,5
To so vsa meni všečna v cenovnem razredu 500-600€. Uporaba bi bla vožnja Koper-Slavnik, vožnja po Istri, pa še kakšen bližnji hrib.


Mal težo in opremo koles primerjaj, vizualno bolj pusti pri miru...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dolenc ::

Se pravi, gledaš od dirt bajkov, do ženskih koles, kašen gorc kje.

Dobro si ti to analizo naredu.

dottor ::

Ni blo analize, pogledal sem ponudbo v cenovnem razredu in pogledal kateri mi zgledajo vredu. Nisme še nič primerjal opreme, vem tudi da so 242 in 27" okvirji, nisme pa nič resnejšega primerjal. Zanima me le kako je s temi KTM kolesi. So dejansko za kej al plačaš le ime?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

energetik ::

V glavnem povsod plačaš ime, pri znanih znamkah. Nima veze znamka, glej geometrijo in material okvirja ter katero opremo ima gor navešeno. Najprej pa se odloči, katero sorto kolesa hočeš, torej po kakšnem terenu se misliš vozit.

dottor ::

Iščem gosrko kolo, uporabo sem zgoraj napisal: vožnja Koper-Slavnik, vožnja po Istri, pa še kakšen bližnji hrib
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dolenc ::

Ja noben nima tvoje riti. Dvigen jo pa pejt najprej v kako štacuno probat, pol boš pa razmišlov naprej pa barve gledov.

Machete ::

Jaz SCOTTA dobesedno zlorabljam že 7 let kar močno. Vmes sem naredil samo zelo površinska dva servisa in pa menjal ploščice. Šele letos mi je začel pokat pedal in vidim da je prednji zobnik malo zvit izven ravnine. Trenutno gre na konkretnejši servis in mi bo služil še naprej. Prezadovoljen, glede na to, da ga itak rinem samo v klanec in pa nemalokrat spustim downhill, čeprav je navaden gorc (Aspect 10, kar je vstopni model).
Edino kar je malo minus so takrat standardna, dokaj mala kolesa 26..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Hvala za tole. Pol se bom malo bolj ogledal tele Scott-e, pa šel provat malo kakšna velikost okvirja mi odgovarja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Invictus ::

Ni fora samo v velikosti okvirja, ampak tudi v geometriji.

Nimajo vsa kolesa enakih okvirjev ;).

Je pa Scott krepko precenjen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s1m0n ::

A ni večina teh koles precenjenih? :)
Oprema je v večini osnovna, plačaš geometrijo/okvir pa seveda nalepko na okvirju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

feryz ::

Vse je precenjeno, popolnoma vse.
Mulc ima neki Demo, zdaj hoče neki Torque 9.
Cifre da te kap. Človek bi pričakoval, da ta eko bio krama košta nek normalen denar. Ker je trenutno moderno, da si bio, bla, bla.
Ne pa da 15 kil bicikla stane 5 jurjev in več.

s1m0n ::

Meni so celo svetovali cenejšo opremo :) Saj mi oprema rang višje ne bi prinesla drugo kot lažje komponente ter skoraj 2x ceno opreme.

K0l1br1 ::

Opremo že dolgo časa ni treba gledati, ker je že vsaka dovolj dobra. Moji mulci so imeli vse od altusa dalje. Trenutno imam deore ali nekaj podobnega, razen tega da mi pedal škripa od novega, ker ni bil zategnjen, vse dela (cca 3-4 leta).

A110 ::

iščem kolo oz model starejšega kolesa primernega za vožnjo po ljubljani vsak dan (dokler bo vreme znosno) cca 15km in za krajše izlete do 25km v eno smer v okolici ljudljane. rad bi da je rabljeno in čim ceneje (parkirano bo zunaj in ne želim tvegati preveč) ter še vedno dovolj primerno tudi za vikend vožnjo (ni pretežko,...) kam dlje. zanimajo me predvsem modeli kaj naj gledam na bolhi/marketplacu. cena bi bila nekje do 70e maksimalno 100e.

pozabil sem da sem visok 185 in mi je vecina mestnih koles premajhnih za vožnjo po okoliških regionalnih cestah. sem bil tudi na sejmu na eipprovi in sem gledal razna stara cestna kolesa kot so rog senior ampak nevem kako bi se taka kolesa odnesla v mestu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

globoko grlo ::

Mislm res, a kupuješ bicikl za na Triglav???

Za tvoje furce je čist vseen K. Če si star, si namontiraš zic na fedr in sam gasa!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Okapi ::

A110 je izjavil:

rad bi da je rabljeno in čim ceneje (parkirano bo zunaj in ne želim tvegati preveč) ter še vedno dovolj primerno tudi za vikend vožnjo (ni pretežko,...) kam dlje. zanimajo me predvsem modeli kaj naj gledam na bolhi/marketplacu. cena bi bila nekje do 70e maksimalno 100e.

Tu ti ne bo mogel nihče konkretno pomagati, ker vse znamke imajo kolesa, ki ustrezajo tvojim zahtevam glede primernosti za vožnjo. Vzameš pač nekaj, kar je videti v redu, se pa zavedaj, da vse, kar je videti vsaj za silo vozno, slej ko prej ukradejo, če je zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

;-) ::

globoko grlo je izjavil:

Mislm res, a kupuješ bicikl za na Triglav???

Za tvoje furce je čist vseen K. Če si star, si namontiraš zic na fedr in sam gasa!

Na triglav nerabis nekega jakega, kolega je bil na triglavu pri aljazevem z biciklom za 200€, kolk se je vozo nevem.

globoko grlo ::

jah, sej to je bil moj point
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

feryz ::

Če ga je u ruzaku nesel gor in dol, je res vseeno. Če pa divja navzdol in skače par metrov ali celo par deset metrov v dolžino ali globino, pa ni več tako vseeno. Človek rad v enem kosu dol pride in to je zelo odvisno tudi od kolesa.

Gregex ::

Gregex je izjavil:

Polde hvala za namig za aliexpress. 175 cm in 78 kg in sem naročil L, upam, da bo prava velikost.


Dobil danes. Velikost mi je čisto prava, kvaliteta izdelave super in vse to za 24€ in še nekaj drobiža za komplet kolesarski dres, pa še brez dodatnih stroškov, glede na to, da je nekaj čez 22€. Samo še iz Chine naročam kolesarska oblačila. Noro poceni in kvalitetno. Polde hvala za nasvet.

polde66 ::

@Gregex, če boš še naročeval se drži kar tiste trgovine kjer si že kupoval in veš kaj dobiš. Kje boš dobil isto številko manjšo. Mam tudi take izkušnje.
polde

Gregex ::

Ja to sem že videl ja, ko sem primerjal, so številke od trgovine do trgovine nekoliko različne.

GupeM ::

Saj to ni samo pri kitajcih. Tudi v Sloveniji v isti trgovini mi pašejo različne velikosti oblačil. Druga znamka seveda. Ne govorim le za kolesarska oblačila, ampak na splošno. V Sportini T-shirt Tom Tailor XL, Jack & Jones pa L. V Intersportu pa Nike velikosti M. Podobno je tudi z obutvijo. Od znamke in od vrste obutve imam razpon od 45 do 46 in tričetrt.

dottor ::

Po pregledovanju malo ponudb na spletu grem verjetno v kratkem preverit tega:
https://www.velo.si/nevada-27-5-1.5-crna
in
https://www.velo.si/nevada-29-1.5-modra

Pa da vidim kateri od dveh mi bolj odgovarja in kakšna velikost.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

mailer ::

Pri ogledu opreme sem obiskal večino trgovin v LJ:
Extrem Vital (velika izbira koles, opreme in oblačil)
A2U (dobra izbira koles in opreme)
Velo (malo koles, srednja izbira opreme, oblačil skoraj ni)
Bajkmanija (povdarek na kolesih in opremi za gorsko kolesarjenje)
Funsport (dobra izbira koles in opreme, izira oblačil srednja)
VEB company (dobra izbira koles, opreme, za olačila nisem gledal)
Sportr (majhna izbira koles, srednja izbira opreme, oblačila nisem gledal)
Rogo sport (nisem obiskal)
Maxisport (velika izbira koles, opreme in oblačil)
Bauer (velika izbira koles in opreme, oblačila nisem gledal)

Torej kam po oblačila? Hlač z namramnicami ne potrebujem, zgornji del kratki rokavi, rokavice?
Predlogi pri nakupu?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

§|\| /\ |<E ::

erkgheoruugh ::

Decathlon.
Pa če nimaš specialke, preskoči pajkice in si nabavi casual športna oblačila, da boš zgledal kot člouk, ko se boš ustavil na pir.
Če misliš da rabiš pouštr pod rit raje naredi kak km več, da se ti rit utrdi. Če pa ne gre drugače pa si nabavi MTB hlače s podlogo.
To je čist slovenska posebnost. Ni nujno, da leti nate. Če greš severno od SLO mal opazovat kako folk kolesari, hitro vidiš, da razen specialkarjev nihče ne nosi pajkic.
Pri nas pa ženske nad 50 (in tipi seveda, za Hipatijo), ki imajo kak kg preveč, tlačijo nase pajkice potem se pa vozijo s trekingi naokrog.

BlaY0 ::

Kaj je pa narobe s pajkicami? Mularija okrog hodi v đins pajkicah že zadnjih par let...

energetik ::

erkgheoruugh je izjavil:

Decathlon.
Pa če nimaš specialke, preskoči pajkice in si nabavi casual športna oblačila, da boš zgledal kot člouk, ko se boš ustavil na pir.
Če misliš da rabiš pouštr pod rit raje naredi kak km več, da se ti rit utrdi. Če pa ne gre drugače pa si nabavi MTB hlače s podlogo.
To je čist slovenska posebnost. Ni nujno, da leti nate. Če greš severno od SLO mal opazovat kako folk kolesari, hitro vidiš, da razen specialkarjev nihče ne nosi pajkic.
Pri nas pa ženske nad 50 (in tipi seveda, za Hipatijo), ki imajo kak kg preveč, tlačijo nase pajkice potem se pa vozijo s trekingi naokrog.
kakšne predsodke pa imaš ti? Pajkice in tesno kolesarsko majico imam tudi na MTB, saj mi je bolj udobno, kot če cunje mahedrajo naokoli, prav tako je udobneje na sedežu. Da ne rečem, kakšen vpliv ima to na aerodinamiko, sploh ko zapiha kakšen kontra veter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mailer ::

Imam cx bike tako, da bodo hlače bolj oprijete, prav tako zgornji del.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Invictus ::

erkgheoruugh je izjavil:

Decathlon.
Pa če nimaš specialke, preskoči pajkice in si nabavi casual športna oblačila, da boš zgledal kot člouk, ko se boš ustavil na pir.
Če misliš da rabiš pouštr pod rit raje naredi kak km več, da se ti rit utrdi. Če pa ne gre drugače pa si nabavi MTB hlače s podlogo.
To je čist slovenska posebnost. Ni nujno, da leti nate. Če greš severno od SLO mal opazovat kako folk kolesari, hitro vidiš, da razen specialkarjev nihče ne nosi pajkic.
Pri nas pa ženske nad 50 (in tipi seveda, za Hipatijo), ki imajo kak kg preveč, tlačijo nase pajkice potem se pa vozijo s trekingi naokrog.

Čisti idiotizem...

Pajkice so čisto kul. Še nikamor se ti ne morejo zaplesti...

Kolesarske hlače so z razlogom podložene. Seveda to ne opazijo ljudje, ki se s kolesom peljejo samo na pir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

erkgheoruugh je izjavil:

Decathlon.
Pa če nimaš specialke, preskoči pajkice in si nabavi casual športna oblačila, da boš zgledal kot člouk, ko se boš ustavil na pir.
Če misliš da rabiš pouštr pod rit raje naredi kak km več, da se ti rit utrdi. Če pa ne gre drugače pa si nabavi MTB hlače s podlogo.
To je čist slovenska posebnost. Ni nujno, da leti nate. Če greš severno od SLO mal opazovat kako folk kolesari, hitro vidiš, da razen specialkarjev nihče ne nosi pajkic.
Pri nas pa ženske nad 50 (in tipi seveda, za Hipatijo), ki imajo kak kg preveč, tlačijo nase pajkice potem se pa vozijo s trekingi naokrog.


Se povsem strinjam, ni pa to naša posebnost.

Mamil @ Wikipedia

Ampak smo demokratični. Če nekdo res res hoče biti ekvivalent milfe v leopardji jakni, mu dajmo ljubi mir. >:D:D

vilonja ::

Gregex je izjavil:

Gregex je izjavil:

Polde hvala za namig za aliexpress. 175 cm in 78 kg in sem naročil L, upam, da bo prava velikost.


Dobil danes. Velikost mi je čisto prava, kvaliteta izdelave super in vse to za 24€ in še nekaj drobiža za komplet kolesarski dres, pa še brez dodatnih stroškov, glede na to, da je nekaj čez 22€. Samo še iz Chine naročam kolesarska oblačila. Noro poceni in kvalitetno. Polde hvala za nasvet.


Pozdravljen,

bi lahko prosim še link do trgovine oz. do izdelka, ki si ga kupil, prilepil. Tudi jaz si ogledujem dres, pa ko si tako pohvalil, me zanima kje si ga kupil.

jype ::

mailer je izjavil:

Torej kam po oblačila? Hlač z namramnicami ne potrebujem, zgornji del kratki rokavi, rokavice?
Predlogi pri nakupu?
Tudi jaz priporočam bike24, povsod po EU dobim robo v treh ali štirih dnevih (v Nemčiji včasih že naslednji dan), pa cene so srednje ugodne, včasih pa narajmaš na kako akcijo in so zelo konkurenčne.

Invictus je izjavil:

Kolesarske hlače so z razlogom podložene. Seveda to ne opazijo ljudje, ki se s kolesom peljejo samo na pir...
Drži, a večina misli, da so podložene zato, da "je bolj mehko".

3p je izjavil:

Če nekdo res res hoče biti ekvivalent milfe v leopardji jakni, mu dajmo ljubi mir.
Dokler ne bicikliraš cel dan zelo težko razumeš, v čem je smisel tehničnih cot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dominuspro ::

Z bike24 imam tudi jaz same dobre izkušnje, se pa dobi marsikaj tudi v domačih trgovinah. Še intersport ima včasih kake priznane firme po znižanih cenah, če le dobiš pravo velikost...

Že nekaj cajta se skušam ugrizniti v jezik, ko tako hvalite te kitajske cunje, tokrat se pa ne bom. Ne želim nekega kreganja oz. debate, samo povem svojo. Kitajskih cunj, na golo kožo, nočem. Kupujem vse sorte kitajskih pizdarij(oprostite izrazu) že mnoga leta, teh zadev oz. kitajskega perila pa ne dam nase. Nobenega ne napadam, mogoče sem paranoičen, mogoče imam preveč denarja(I wish :P)... pač moja 2 centa.

BlaY0 ::

A potem nosiš samo gate sešite v Bangladešu?

Okapi ::

Dejansko. Kaj ti pomaga, če kupiš priznano znamko, ko je pa narejena v isti kitajski (ali bangladeški ali kamboški) tovarni kot najcenejša roba.

LeQuack ::

Okapi je izjavil:

Dejansko. Kaj ti pomaga, če kupiš priznano znamko, ko je pa narejena v isti kitajski (ali bangladeški ali kamboški) tovarni kot najcenejša roba.


To velja za vse produkte.
Quack !
««
39 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696120315 (11483) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922112 (19909) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632637 (30164) stratosD

Več podobnih tem