» »

Katero kolo

Katero kolo

««
35 / 97
»»

energetik ::

Gravel je še najbolj podoben MTB trdaku, ki mu namontiraš dropbar :D
Oziroma trekingu, ki mu montiraš trde vilice in dropbar.
Kar niti ni slabo, je pa vsekakor nateg s ceno. Je pač novotarija in proizvajalci kasirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

s1m0n ::

Ima kdo na kolesu kak "dash cam"? Kaj je solidno za ceno? Kak rabljen/star GoPro?

jype ::

Kitajci imajo kup poceni alternativ goproju, številni od teh so tudi kompatibilni z nastavki.

Berserker ::

Rabim nasvet. Po nesreči se mi je polilo malo olja po zadnjem rotornem disku. Kljub temu da sem ga nekako razmastil z bencinom, mi sedaj zavore cvilijo.

melvin ::

Zavorne obloge in disk podrgni z brusnim papirjem. Nato jih pospricaj z alkoholom.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

energetik ::

Si očistil tudi pakne? Odstrani kolo, našpricaj rotor in pakne z razmaščevalcem, počakaj nekaj minut, dobro speri z vodo, posuši.

Berserker ::

Za informacijo, gre pa za TRP Spyre MD-C610C. Bom jutre probal z razmaščevalcem prvo kar na kolesu.

Zgodovina sprememb…

freezby ::

Oj, ker je tema kar živa. Kakšen predlog za ženski treking/mtb kolo? Do 500 €.

phys ::

Pozdravljeni,

prosim za nasvet. Kupujem touring kolo in me zanima vaše mnenje glede Cinelli Hobootleg vs. ostalim v tem rangu, recimo Ridgeback Panorama ali Fuji Touring. Vidim, da so kar razlike v prestavaha, zavorah ipd. Oprema najbrž ni vse, zato me zanima, na kaj je še treba paziti?
Hvala.

erkgheoruugh ::

Glede na to, da je oprema podobna in gre za potovalno kolo, bi rekel, da vzemi tistega, ki ima najdaljšo medosno razdaljo med kolesoma (wheelbase). To dobiš tako, da na strani proizvajalca najdeš dotično kolo in potem pogledaš pod geometrijo.
Poleg tega preveri še dobavljivost. Takih koles običajno trgovine nimajo na zalogi. In če ga npr. rabiš čez 1 mesec, zna to odtehtat.
Pa račnaj da glede na zgornji steavek verjetno kolesa ne boš mogel preizkusiti preden ga naročijo, tako da se mogoče razgledaš še po internetu. Npr. Evanscycles ima kar široko ponudbo potovalnih koles in vem da jih tudi pošiljajo v Slo.

Zgodovina sprememb…

Leprechaun ::

Tudi sam kupujem kolo. Zanima me, kakšna se vam zdita Primer 1 ali Primer 2 ?

Kolo bi se v glavnem uporabljalo za vožnjo po cestah in nekaj makedama - ture po Pohorju , v planu so tudi kakšna krajša potovanja (do nekaj dni).
*************************************************************

janezvalva ::

iščem sončna očala za kolo, variomatic s1-3 polarizirajoča, čimbolj poceni, če ve kdo za kakšen link
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

polde66 ::

polde

sashaja ::

Prosim za pomoč. Kupujem treking kolo do max 600eur. Na kolo bi montirala otroški sedež in z njim delala vikend ture do 30km recimo. Večinoma po cestah, kdaj po makadamu. Klanci zaenkrat verjetno odpadejo...zaradi moje fizične nepripravljenosti. No, mogoče kdaj do Kamniške Bistrice.
Nagibam se k temu https://www.bikeek.si/zensko-treking-ko... in me zanima vaše mnenje. Dobim kje več za ta denar? Znamka mi ni pomembna, o opremi nimam blage veze, vizualno pa mi je ta ok. Zdaj razumete zakaj potrebujem pomoč :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sashaja ()

polde66 ::

Kar se Scotta tiče lahko dobiš vedno dober popust do -20. Grašca v Križah pri Tržiču ali Vally v Kranju. Na začetku prodajajo kolo brez popusta ali samo -5 na koncu sezone pa -20 (vedno) Če zajamraš na začetku da bi vzela tistega ki je dražji pa žal nimaš denarja ali pa kakorkoli ti popust takoj da.
Drugače je pa tole v 11.11 še vedno na zalogi, Hud bicikl k.... https://www.11-11.si/fitnes-kolo-focus-...
samo žal ni ženski
polde

jype ::

Pa treking tudi ni. To ma čist tanke gume gor. Ma sicer diske, tako da je treba preverit luft in če se da gor dat debelejše gume je lahko malo bolj praktično uporaben tudi po šodru, a ker je tudi brez kakršnegakoli vzmetenja za vozit otroka na sedežu po makadamu ne bo primeren.

polde66 ::

Na njih daš lahko tudi večje plašče. Po šodru pa z nobenim kolesom z otrokom zadaj nebi vozu.
polde

jype ::

polde66 je izjavil:

Po šodru pa z nobenim kolesom z otrokom zadaj nebi vozu.
Če je primerno vzmeteno, ni nobenih težav s tem.

K0l1br1 ::

Nekateri otroški sedeži so vpeti na dveh jeklenih okroglih palicah, ki požro nihanja - sedež samostojno niha. Drugače pa otroci niso iz putra in je edina nevarnost, da jim pametni telefon pade na tla.
Bogi otroci, ki nimajo izkušnje vožnje po šodru, ker starši mislijo, da vpliva na njihov razvoj bolj kot pametni telefon.

polde66 ::

Po šodru, če vzamemo šoder kot šoder ne makedamsko pot, še sam nisem najbolj siguren, ne da bom spravljal v nevarnost še otroka, ki ga bom zadaj vozu. Zato se bom takemu terenu izogibal. Zaradi varnosti otroka. To s telefonom zadej otroškem sedežu pa nisem ravno razumel. Oz. si ne predstavljam kako velike otroke vi vozite v sedežih?!
polde

boro10 ::

Katero treking kolo bi bilo najbolj optimalno med spodnjimi dvemi, če bi ju dobil za enako ceno?

https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...

Ali je primerljivo tudi spodnje?
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...

Za kolesarjenje po cesti in kdaj pa kdaj kakšen hrib, malo makadama.
Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boro10 ()

sashaja ::

Po šodru ne bom vozila. Sem imela bolj v mislih kakšno utrjeno makadamsko pot tu pa tam. Sicer pa imam namen investirati v dober otroški sedež.
Tale v 11.11 malo prekorači moj budget, in res bi mi bil ljubši ženski okvir.
V Hervisu so mi (seveda) svetovali tega https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole..., gledala sem še tega https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole..., pa bi naj imel slabšo, osnovno opremo.

gavrin ::

Diski nimajo veze z debelino plaščev.
Treking kolo z polnim vzmetenjem? Hmmm...
Za otroka vozit, predvidevam da zadaj, je najbolje dober sedež, potem je pa samo od tebe odvisno kam boš prilezel z njim. Po šodru gre čist super. Sam z tamalo pridem tud na pance če je treba. (pa je že na meji z kilažo)

boro10 ::

https://www.cube.eu/en/2019/bikes/trekk...

VS

https://www.grasca.si/treking-kolo-scot...

Je prvo kolo primerljivo oziroma vsaj ne veliko zadaj za Scottom?
Pozdrav

Leprechaun ::

Na koncu sem se sam odločil za TEGA . Ravno danes naročil. Sicer so obroči bolj osnovni, zavore bi lahko bile boljše, ampak bom že nadgradil z leti, ko se obrabijo.

Res sem želel dobiti kakšnega rabljenega za razumno ceno, ampak ljudje v oglase ne pišejo temeljnih lastnosti koles, kot so velikost okvirja in če se le da še letnik in model (lahko preveriš vgradne dele in ali je okvir dovolj velik) in se mi preprosto več ni dalo. Sam sem malce višji s 194cm in je bila izbira res uboga.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Leprechaun ::




:))
*************************************************************

gusto ::

Tale video je top, se vsak kolesar lahko vsaj malo najde v njem. Komentarji pa tudi hudi.:))


They forgot the part where you get overconfident and end up breaking your collar bone.

That girl just made me 35% stiffer

K0l1br1 ::

Utrgal špico pri specialki. Menjal bi cel obroč. Ideje? 11 speed, mavic aksium one sem imel do sedaj. Špendal bi za ceno dveh obročev, ker prvega, dvomim, da bo kdaj hudič vzel.

c0ck4m0u53 ::

Leprechaun je izjavil:




:))


Gledam video in potem vidim, da sta notr tudi Eric in Yuka, ki imata svoj yt channel (bcpov), ki ga redno spremljam:D
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

juroz ::

Leprechaun je izjavil:

Na koncu sem se sam odločil za TEGA . Ravno danes naročil. Sicer so obroči bolj osnovni, zavore bi lahko bile boljše, ampak bom že nadgradil z leti, ko se obrabijo.

Res sem želel dobiti kakšnega rabljenega za razumno ceno, ampak ljudje v oglase ne pišejo temeljnih lastnosti koles, kot so velikost okvirja in če se le da še letnik in model (lahko preveriš vgradne dele in ali je okvir dovolj velik) in se mi preprosto več ni dalo. Sam sem malce višji s 194cm in je bila izbira res uboga.


Sem mel podobne težave. Za večje kolesarje ni tako simpl najdt rabljenega.

s1m0n ::

Nekaj me zanima glede posodobitev komponent na kolesu...
Kje v EU se splača kupit na spletu? Ker lokalen servis ima v primerjavi s spletnimi cenami malo navite cene komponent (zavore, peste...)

dolenc ::

Chain reaction cycles, bike-discount.de za štart.

Cange ::

A se da na shimano "kasetno zadnjo pesto" skombinirat, da bi imel samo 2 zobnika, gre se da nočem imet menjalnika in bi uporabil 2 različni verigi, poletna-zimska. Razlog imam tehten, verigo snamem za čiščenje.
Komplet za single speed:
https://www.valy.si/izdelek/5320071/sin...

Mogoče bi kar navadno kaseto predelal na samo 2 zobnika? Še kakšna alternativa brez menjalnikov in dodatnih ročic?

GupeM ::

Mnenje? Samo kolo, ne cena. Do zdaj sem ga najceneje videl za 670 €. Se za 670 € splača to vzeti?

https://www.grasca.si/treking-kolo-scot...

joze67 ::

Če ne tebi, se bo pa prodajalcu.
Komponente so za to ceno ok - za vilice ne vem, ker nikoli ne gledam vzmetenih - za geometrijo in uporabnost glede na želje pa težko rečem.

s1m0n ::

Če že naj še ti dajo popust!
Jaz sem večinoma dobil 15% brez problema na Scott kolesa (tudi na modele tekočega leta).

globoko grlo ::

Ta zgornji video tolk zmaga, sem se tolk narežu
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

GupeM ::

s1m0n je izjavil:

Če že naj še ti dajo popust!
Jaz sem večinoma dobil 15% brez problema na Scott kolesa (tudi na modele tekočega leta).

No saj načeloma ga povsod oglašujejo za 839 €, pa 20 % popusta, kar nanese 671 €, za kolikor ga pa lahko dobim. Sem se poskusil malo peljat, pa se mi zdi uredu.

Cange ::

A kdo ve za kak forum s članom, ki je že imel v roki shimano pesto+kaseto in da ima vsaj osnove strojništva?

Gagarin ::

tabla.mtb.si

erkgheoruugh ::

Cange je izjavil:

A se da na shimano "kasetno zadnjo pesto" skombinirat, da bi imel samo 2 zobnika, gre se da nočem imet menjalnika in bi uporabil 2 različni verigi, poletna-zimska. Razlog imam tehten, verigo snamem za čiščenje.
Komplet za single speed:
https://www.valy.si/izdelek/5320071/sin...

Mogoče bi kar navadno kaseto predelal na samo 2 zobnika? Še kakšna alternativa brez menjalnikov in dodatnih ročic?

Alternativa je, da vse pustiš kot je in uporabljaš samo eno in isto prestavo.
Malce čudno si napisal, da ne razumem kaj točno je problem oziroma kje je povezava med menjalnikom in čiščenjem verige.
Če želiš kolo predelati v single speed rabiš posebno pesto, dalo bi se sicer tudi na navadnem, sam potem potrebuješ menjalnik, da ti drži verigo napeto.
Single speedi imajo običajno vpetje zadnjega pesta narejeno tako da je zareza obrnjena nazaj in najprej natakneš verigo, ter s pomikanjem celotnega obroča nazaj napneš verigo. Poglej si kako ima kak pony narejeno. Funkcija menjalnika je ravno to, da ti poleg prestavljanja seveda, drži verigo napeto.

Gogyto ::

Cange je izjavil:

A se da na shimano "kasetno zadnjo pesto" skombinirat, da bi imel samo 2 zobnika, gre se da nočem imet menjalnika in bi uporabil 2 različni verigi, poletna-zimska. Razlog imam tehten, verigo snamem za čiščenje.
Komplet za single speed:
https://www.valy.si/izdelek/5320071/sin...

Mogoče bi kar navadno kaseto predelal na samo 2 zobnika? Še kakšna alternativa brez menjalnikov in dodatnih ročic?


Eno, mogoče glupo, vprašanje? Zakaj pa ne bi raje kupil neke kripe za takšno, ležerno vožnjo?

Ne vem sicer, kak bajk imaš zdaj, ampak, men se zdi škoda predelovat bike, ki ga imam za rekreativno kolesarjenje, v nekaj, čemur ni namenjen v osnovi.

Cange ::

Verigo snamem 2x letno in očistim, torej menjava verige ni problem in bi lahko imel 2 različna zobnika. V vročini paše malo čez 20kmh brzina, ko ni vroče mi začne dražit oči po vožnji = ~15kmh in pri tej brzini je bicikelj nestabilen s 20+kmh zobnikom. Direktno vprašanje je, če bi lahko namesto nepotrebnih zobnikov na kaseti namontiral cev-distančnik, cev na notranji starni nima ripen in nevem če so te ripne potrebne da bi cev postala proper distančnik, ali drugače, ali se lahko cev-distančnik brez ripen nasloni na ragljo na strani koder so vpete šprikle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

erkgheoruugh ::

Cange je izjavil:

Verigo snamem 2x letno in očistim, torej menjava verige ni problem in bi lahko imel 2 različna zobnika. V vročini paše malo čez 20kmh brzina, ko ni vroče mi začne dražit oči po vožnji = ~15kmh in pri tej brzini je bicikelj nestabilen s 20+kmh zobnikom. Direktno vprašanje je, če bi lahko namesto nepotrebnih zobnikov na kaseti namontiral cev-distančnik, cev na notranji starni nima ripen in nevem če so te ripne potrebne da bi cev postala proper distančnik, ali drugače, ali se lahko cev-distančnik brez ripen nasloni na ragljo na strani koder so vpete šprikle?


Za čiščenje ne rabiš verige dol jemat. Jaz naredim letno cca 3000-5000 kilometrov kot ti pa vzamem verigo dol enkrat ali dvakrat v njeni življenjski dobi.
1. ko jo zamenjam z novo
2. če se utrže.
Ostalega ne bom komentiral, ker nimam pojma o čem govoriš. Po občutku pa kompliciraš kjer ni treba, kot ti je predhodnik že povedal.

Okapi ::

:)) Komentiral si tisto, za kar je lepo povedal, da ga ne zanima.

Jaz bi rekel, da Cange ne bo vedel, dokler ne bo sam poskusil, ker si je zamislil tako neobičajno stvar, da nihče nima izkušenj z njo.

Cange ::

Gre se za kripo-oldtimer, ne more bit gor menjalnik, @dva zobnika je dober kompromis cena in originalnost. Gre se za 15e, pesta + single speed komplet ali/in cela kaseta. Alternative so še cela feltna z drugačnim zobnikom, pesta z menjalnikom v notranjosti bi bila lepa rešitev vendar nočem imet ročice in bi bilo potrebno izdelat nekaj drugega + cena..

GupeM ::

Ko smo ravno pri čiščenju verige. Kako jo čistite, in kako čistite zobnike? S štrajfiksom ni ravno pametno, ampak med zobnike je pa težko doseči s kakšo stvarjo. Je za samo verigo tole dobra varianta? Uporabil bi sicer nekoliko drugačno krtačo.



Kako pa je najlažje očistiti verižnikie?

s1m0n ::

Pri meni gre vse lepo s krtačo za WC (pa ne ta isto, ki jo imamo na stranišču, da se razume :) )

T743 ::

Obstaja namenska rešitev, verjetno je pri kitajcih še cenejša, alternativa pa je tudi zobna ščetka kot se vidi na posnetku.
https://www.bike-discount.de/en/buy/par...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

energetik ::

s1m0n je izjavil:

Pri meni gre vse lepo s krtačo za WC (pa ne ta isto, ki jo imamo na stranišču, da se razume :) )
Enako tudi jaz :)
Snamem kolo, kaseto našpricam z razmaščevalcem, nato obdelaš z WC ščetko. Vse gre dol, da se blešči, tudi vmes.

Ketno pa vsake 2 meseca snamem na veznem členu, vržem v banjco za sladoled, nalijem detergent za posodo in vročo vodo. Poščetkam z zobno krtačko. Sperem z vodo, pustim da se odteče. Nato posprejam z brake cleanerjem. Ketna je potem tako čista, da jo lahko valjam po rokah in ostanejo čiste. ;)
Nato na vsak člen kapljico olja in to je to.
««
35 / 97
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122171 (13339) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511449 (7091) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329124 (7822) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632903 (30430) stratosD

Več podobnih tem