» »

Katere trinitrone upobrabljate?

Katere trinitrone upobrabljate?

kuglvinkl ::

Torej, zanima me katere trinitrone uporabljate. Namreč, končno bom zamenjal 15" CRTja za 17" in si tako naredil dostojen dvomonitorski sistem TM.

OK, "primarni" monitor je Samsungov 757NF in ni dinarja, da bi si kupil še enega (ja ja, ko bom velik).

Torej, rad bi vedel, katerega rabljenega naj kupim. Po moje se splača tam do dve leti (svetlost, ...). In trinitron zato, ker veste, da je slika med tem in navadnim precej drugačna (kontrast, barve, ...).

Povejte mi vsi, ki še niste kupili novih CRTjev ali LCDjev, kateri 17" trinitronc vam dobro služi, kupili ste ga pa pred nekako dvemi leti?

tnx
Your focus determines your reallity

MadMax ::

Nokia 447F.
Mislim da sem dal ene 1000DEM zanj, ampak do sedaj se nisem videl primerljivega.
Ker vsak hvali svoje kljuse, bom jaz napisal zakaj:

- hvalim predvsem geometrijo (poravnava po robovih), kontrast-ostrino, konvergenco (sicer v enem vogalu ni 100%-ampak... nic ni popolno;) , antirefleks premaz (takrat je bil bolj redkost...) in pa izredno stabilnost VN (slika med preklopi temno/svetlo ne "diha" niti za desetinko mm).

- grajam pa splosno poznano nesramnost Nokie: vidno polje ima manjse od ostalih monitorjev (za cca 1cm).

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AngelOfDeath ::

:D Madmax
- grajam pa splosno poznano nesramnost Nokie: vidno polje ima manjse od ostalih monitorjev (za cca 1cm).


Moj nokia monitor ima večjo ne manjšo :D

Nokia449Xa Plus

dukedl ::

Samsung 959NF..zakon monitor pa se dost poceni sm ga dobil
lp dukedl

dr.J ::

IIyama VisionMaster Pro 410.

||_^_|| ::

Nokia 447F. Mam ga od junija 2000, cena je bla takrat cca. 100 čukov in stvarca je res zakon. Barve, robovi, konvergenca, vse je ql. delam pa na 1152x864@95Hz

Če te zanima, mislm da ga en moj bivši sošolc (še) prodaja.

MadMax ::

AngelOf Death:
Recimo da so 15" igracke izvzete:D

btw: a je slucajno Made in UK?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

TESKAn ::

Samsung 959NF. Dobra slika, da se nastavit vse. Super zadevca, torej:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kuglvinkl ::

Glede 959NF. Stvar je ista kot jo že imam, torej 757. Ampak, monitor ta monitor je nov, torej drag! in pa prevelik! za to kar jaz potrebujem.

Vidim, da prevladujejo Nokie. V teh časih razen Sonyja ni znal delatri nihče drug dobrih monitorjev?

Pljiz, dej te še povedat (+ bemti so NFji popularni hehe - žal)

||_^_||: pošlji mi mail od tega vivšega sošolca, da se razgledam.
Your focus determines your reallity

jRk0 ::

Hm, meni en proda za 30k sit Nokio 447 Zi+. Se splaca vzet? pa kak dober je ta monitor sploh?
You fuck up once, you loose two teeth.

MadMax ::

Mislim, da ta zadeva sploh ni trinitronc, ampak navadn bicikl, izbocen kot zoga, nov svojcas cenovno 1/3 cenejsi kot 447F.
Glede na to, da dobis za cca 20kSIT 449ko z zvocniki (trinitron), se mi zdi malo prevec...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

||_^_|| ::

447Zi je klinc. Tko k je MadMax reku.

kuglvinkl: maila nimam od njega. Sm ga zdele klicu pa je biu nedosegljiv.
K ga dobim ga bom prašu če še prodaja.

kuglvinkl ::

||_^_||: prosim.

MadMax: kje si pa videl take cene?? Da nimaš ti kakih insajderskih informacij, da ni si ti črnoborzijanec??! >:D Ne resno, z tako ceno nekdo prodaja, ali je to splošno. Gledajoč na bolhi so cene precej višje.
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

kuglvinkl: jap, model ga še prodaja. cifra: 031 210 704

MadMax ::

kuglvinkl:
Nisem crnoborzijanc (sem prevec len, da bi kaj zasluzil ob strani :8) ).
Pred kakim mesecem je en znanec kupoval zadevo, pa sem napisal takratne cene.
Navadni so bli cca 20k, uni ki imajo pa se + zraven, pa ene 22-23k. Oba trinitron, oba z zvocniki. Kaj pomeni +, pa ne vem.
So pa to cene za katere bi se zadeve prodale, ne pa cene kot se prodajajo (ki so pac vedno visje8-) ).

Saj ce primerjas s tem, da 14" dobis za 5k, navadno 15"ko za 10-13, je to to.

Malo se pogajas, pa je.


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jebiveter ::

Samsung 700NF az 85k
Ce ga sploh se dobis. Mislim, da je med "starimi" modeli novejsi, ki so ga "nasledili" pa mu ne sezejo niti do kolen. Mislim, da moj 700NF poseka vse IIyame, ki ste jih tako hvalili! Zreven nokie se nisem primerjal.

Je pa res, da mora monitor bit "po tvojih oceh" se pravi, da mora tebi pasat in ne 300.000 drugim. Ti ga bos gledal in ne jest!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Preveč sem bil optimističen. Namreč, naša ljuba deželica je preklet mikro trg, ni prave ponudbe (in povpraševanja) oz. ni veliko ljudi, ki bi iz takšnih ali drugačnih razlogov pred dvemi leti kupili trinitronce in jih zdaj prodajali.

Vendar!, dum spiro spero.

Torej ugotovili smo, da Noikia dela dobre monitorje, Sony takisto. Še kakšen drug svet?


BTW: če ve kdo za koga, ki ga prodaja, naj mi piše na mail.

700NF imam vsekakor na očeh.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira med 19-palčniki

Oddelek: Kaj kupiti
183485 (2640) dexterboy
»

A ma kdo Samsung 959NF?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271866 (1403) Hux
»

Iiyama VM Pro 452 Vs. Samsung 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
191544 (1168) MadMax
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
352022 (1636) sadarj10
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835570 (3042) element

Več podobnih tem