» »

Plata ne podpira grafe..?

Plata ne podpira grafe..?

iMark ::

Pozdravljeni,

Na plato Gigabyte ga-k8nf-9-rh sem dal grafično Geforce 9400GT a očitno je ne podpira namreč se na zaslonu ne prikaže nič in sveti oranžna lučka, sepravi, da ne dobi signala od grafe. Posodobil sem tudi bios vndar slike še vedno ni. Grafična deluje na drugi matični (malce novejši), na tej plati (Gigabyte ga-k8nf-9-rh) pa druga starejša grafa deluje v redu.
Poleg grafe je sicer prišel en kabelček, ki je na eni strani namenjen za priklop na grafo (na grafi sta 2 prosta konektorja, verjetno je kateri izmed njiju za ventilator namreč je pasivno hlajena) na drugi strani pa ima 2 prosta pina (kot USB, ki ga priklopimo na plato) amapk ker grafa deluje na drugi plati v redu mislim da to nima nobene veze... V navodilih grafe, ki jih v bistvu sploh ni pa nič ne piše, samo nekaj o namestitvi driverjew.
Link do grafe
Link do plate

Je vzrok to, ker je grafa prenova in je plata ne podpira al ma kdo kako drugo rešitev kako priklicat sliko na zaslon?

d3n!5 ::

Skoraj nemogce je..ima pa isti problem prijatelj ko odkrijeva uzrok ti ga javim

jan01 ::

Ja priklopni jo na dodatno napajalnje(s tistim kablom oz karkoli je narejono

//zakaj si kupil tako bedno grafično-nekaj bi dodal in kupil ogromno veliko boljšo hd4670 za 73€ http://www.ceneje.si/CX000A221D_-_sapphire-graficna-kartica-hd-4670-512mb-gddr3-pci-e-dvi-tv-out

iMark ::

Hja, na dodatno napajanje, na to sm tud sam pomislu, sam problem je, kr nevem niti na ker konektor na grafi prklopit kabl (namreč sta 2) in kam pol na plato prklopit, v navodilih od plate ni nč primernega :) - če je sploh to to.
PS: comp ni moj, samo na "popravilu" mam XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

d3n!5 ::

Ce kdo ugotovi naj mi prosim poslje ZS

Jankolovski ::

Velikrat se zgodi da je napajlnik prestar in prešvoh da bi zagnal sploh grafo tko da dodatno napajanje bi blo kul! Dej mal posliki pa pošl sm gor pa še specifikacije napiš vse k so od kompa!

Jankolovski ::

Evo glih berem kolk rabi tvoja grafična W in sicer geforce 9400GT rabi več kot 320 W , oziroma Minimum System Power Requirement (W) 300 W ! Tole si pa poglej tu
Upam da sm biu kej v pomoč!

iMark ::

Tud to bi lahko šlo narobe napajalnik je sicer 350 W.
Grafe nimam več doma, da bi proval z drugim, močnejšim, napajalcem tko da bo frend nesu comp kjer je kupu grafo pa bojo že tm urihtal ;)

Najlepša hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj menite o grafični kartici Ati Radeon HD 4670

Oddelek: Kaj kupiti
51454 (1278) opeter
»

Katero graficno nej kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
191065 (907) nobodyelse
»

Nakup nove grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
301744 (1258) T-Majo
»

Upgrade AMD sistema, kaj kaj kaj

Oddelek: Kaj kupiti
321551 (1109) mr1two
»

Pašejo skup komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
142031 (1766) mesoreznica

Več podobnih tem