» »

ugašanje računalnika

ugašanje računalnika

whyte ::

Mam sledeč problem. Na računalniku mam integrirano grafično kartico, vendar sm dav notr še eno grafično kartico geforce, vendar mi po nekem času se računalnik kar sam ugasne, to največkrat ko preobremenim grafično kartico(kakšne igre pa to) Sem probal tudi na drugem računalniku in mi deluje enako. Ne vem ali je kaj narobe s grafično kartico(kupu sm jo v tech trade v ljubljani) Pred tem ko mi ugasne računalnik mi napiše sledeče:prilagam sliko:
 to mi napiše predn mi ugasne računalnik

to mi napiše predn mi ugasne računalnik

solatko ::

Si v biosu nastavil, da ti grafična zažene iz pci, si dal gor gonilnike.

whyte ::

v biosu nisem nč naštimu, drugač sm pa inštaliru te driverje za gračično kartico, ta cd je priložen zravn grafike. Kako se pa to v biosu sploh naštima k jst ne znam to sm probu pa ne najdm.

Pyr0Beast ::

To je bolj ram-cpu težava.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whyte ::

Kako to mislš, da bi blo kaj z ramom narobe. Sam to se mi je šele takrat začel ugašat, ko sm dv grafično kartico notr , ko sm jo p nazaj ven vzel je pa spet normalno delal.

Pyr0Beast ::

Lahko lepo zapiraš pot vročemu/hladnemu zraku ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Vklopljeno ima integrirano grafiko, mora jo v bios-u ugasnit, imaš komando, kje naj ti zajema grafiko. Tam moraš dat na AGP ali PCI, daj podatke matične pa bomo pogledal.

Duhec ::

Če se ti pc ugasne je prešvoh/preobremenjen napajalnik. Očitno tudi v drugem pcju.

muzičar ::

Glede na "page fault in nonpaged area" bi se strinjal s Pyr0Beast... prej ram kot CPU.

@solatko načeloma je OS dost pametn da ne gre obe naenkrat furat... sploh ker nekatere plate nimajo opcije onemogočanja integrirane grafike... pa ni štos iz kje zajema (integrirana ni ne AGP ne PCI ampak je onboard chip) tako da onemogoči tako da najde nekaj v stilu "onboard devices" in tam bo našel "integrated graphics" - enable/disable - seveda izbere disable :P

solatko ::

Zato sem mu napisal, da naj da podatke o MB, ker nekatere avto disable nimajo in moraš to storiti v bios-u, ali pa pade v programsko zanko in se stalno resetira, ko bi moral preklopit grafiko iz VGA - to nima veze z OS. Lahko pa so tudi RAM-i.

muzičar ::

Hmm vidim kaj misliš... da bi nastal konflikt ko iz VGA preklopi v Direct3D, OpenGL etc. ... potemtakem bi bilo isto tudi pri gledanju filmov, grafični obdelavi itd. Po pravici nisem siguren če je temu res tako... načeloma bi bil konflikt že v VGA... me pa res zanima...

Skratka... še enkrat sem prebral prvi post in sodeč po
Sem probal tudi na drugem računalniku in mi deluje enako.
bi rekel da je grafika kaput. Whyte kaj novega?

slowie ::

Po mojem mnenju je muzičar najbližje rešitvi... V Device managerju ---> System devices bi bilo treba pogledati situacijo. No, pa v Biosu tudi...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Ervin9 ::

Jst mam tud en problem glede reseteranja računalnika. Ko pržgem računalnik je use normalno, potem ko pride do tja kjer bi moglo pisati Dobrodošli se mi resetera. Vedno na tem mestu. Če hočem v računalnik morem it v safe mode. Drugače ne gre, mogoče kdo ve kaj bi moglo to biti??

WamPIRe- ::

Čist možno da se je Windows sesul.. Format pa na novo naložit.

Ervin9 ::

kwa pa rabm za format... ker cd al kaj.. pa kere rabm za na novo naložit use..?? hvala

metek ::

probi zagnat memtest po moje je ram

Ervin9 ::

in kam morm it za ta memtest??

bluefish ::

v google vnesi in ti bo vrglo ven rezultate.
Z uradne strani programa preneseš iso sliko za cd (lahko zapečeš na RW medij, ker je stvar precej majhna in je najbrž ne boš pogosto potreboval).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ervin9 ::

am ne razumem čist kar morm narest.. bi loh poslou link?? pa še mau bl povedu kaj nej nardim.. hvala ker pomagate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ervin9 ()

Ervin9 ::

neki sm dou zdj dol. s te strani http://www.memtest.org/#downiso sm povleku to do Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.gz)

bluefish ::

oj, smo nekateri leni.
Najprej prenesi tole datoteko: http://www.memtest.org/download/2.11/me...

Po prenosu na nek CD s pomočjo programa ImgBurn (tukaj pa res uporabi Google) zapeči datoteko s končnico iso, ki jo najdeš v zgornji datoteki.
Nato resetiraj računalnik, vstavi CD in glej, če ti izpiše opozorilo, da moraš klkniti kak gumb. Program se ti mora zagnati s CDja.
Nato pa naredi en test od tistih, ki ti jih ponudi.

Ervin9 ::

ok hvala.. bom zdj naredu to pa povem če mi je ratal :D:D no mau sm pa res len hehe

ej in kaj nej b ti povedu memtest??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ervin9 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211376 (1102) ST-777
»

Napaka v grafični? Napajalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112151 (1860) konspirator
»

Čudno odzivanje

Oddelek: Programska oprema
9858 (704) racunalnicar
»

Zamrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
271665 (1264) R-H-O
»

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212056 (1585) tomanator

Več podobnih tem