» »

Tiskalnik tiska črki š in ž čez druge črke!

Tiskalnik tiska črki š in ž čez druge črke!

tomazsk1 ::

Torej imam tiskalnik winwriter200 in office xp ter windows98se in mi pri izpisu besede, črki š in ž izpiše čez polovico črke, ki je pred njo. Premakne jo za polovico črke nazaj. To dela samo v office xp, medtem ko v beležki izpisuje črke normalno. Upam da me razumete in veste rešitev. LP

ender ::

Poglej, če imaš v nastavitvah za tiskalnik kakšno možnost, da ti zamenja pisave iz Windows s pisavami, vgrajenimi v tiskalnik, in če to možnost imaš, jo izklopi. Če tega nimaš, prilepi posnetke nastavitev za tiskalnik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Duhec ::

Gre v Beležki in Wordu XP (2002) za isti font ?

tomazsk1 ::

to so edine nastavitve ki jih lahko spreminjam


duhec- gre pa v wordu in beležki za isto pisavo, sem jih sprobal več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomazsk1 ()

tomazsk1 ::

pri inštaliranju driverjev za tiskalnik mi ponudi tudi možnosti, da inštaliram zraven neke pisave



ender ::

Hm, tiste nastavitve izgledajo, da so samo za tiskanje iz DOSa - prilepi screenshot, ko v Wordu izbereš Datoteka -> Tiskaj in klikneš na gumb Lastnosti pri tiskalniku.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tomazsk1 ::

tam je še manj kaj za nastavljat, ne duha ne sluha o kakih pisavah



in edino te nastavitve so še

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomazsk1 ()

ender ::

Kaj je pod gumboma Graphics in Display?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

tomazsk1 ::

tam so nastavitve za dpi in contast, pri displayu pa nastavitve za animacijo med printanjem, da ti pokaže koliko sekund še do konca, nič konkretnega

tomazsk1 ::

sedaj sem malo pisave spreminjal, ne tiska pravilno times new roman, arial, tahoma, verdana...

pravilno pa tiska LUCIDA CONSOLE in zgleda da bo treba kar to uporabljat

Duhec ::

Po vsej verjetnosti nimaš pravih TT fontov za EE verzijo Win31.
Tukaj lahko še preneseš 3 osnovne pisave Arial, Courier New in Times New Roman ter njih kombinacije B, I te BI.
Inštaliraj jih v Win31 ter po restartu testiraj izpis z njimi.

ender ::

Duhec: on ima Windows 98, samo edini gonilnik za tiskalnik je 16-biten. Problem je, ker ima tiskalnik določene pisave vgrajene, in gonilnik zamenja pisavo iz dokumenta s pisavo, vgrajeno v tiskalnik (ker je to na starejših računalnikih pospešilo tiskanje) - le-ta pisava pa nima šumnikov, zato prihaja do problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Duhec ::

Ajej, kak sem pa to lahko falil tolk let ! :D

jan01 ::

Potem pa nastavi na novejše fonte (npr tiste v office 2007, ne rabiš kupit office 2007, le instaliraj npr brezplačen powepoint viewer 2007 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=048DC840-14E1-467D-8DCA-19D2A8FD7485&displaylang=en

tomazsk1 ::

ne vem sicer, kaj mi hočeš povedat, ampak za ta program ko si linkal ni podpore za win98, tak da ga še inštalirat ne morem

Supported Operating Systems: Windows 2000 Service Pack 4; Windows Server 2003; Windows Vista; Windows XP

jan01 ::

S 7zip odpri tisti installer, potem nadalje v njem ppviewer.cab in extractaj vse .TTF fajle(črke).POtem jih skopiraj v fonts...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetni radio program

Oddelek: Programska oprema
4810667 (9821) 1024
»

Photoshop šumnik problem

Oddelek: Loža
72483 (2354) mayhem
»

Čuden problem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9815 (648) x1x1x1
»

Printer ne printa korenov :S

Oddelek: Programska oprema
5811 (686) ender
»

Spremenjena pisava

Oddelek: Pomoč in nasveti
51027 (975) frost666

Več podobnih tem