» »

prosim za komentar o novi spletni strani TURISTIČNE KMETIJE

prosim za komentar o novi spletni strani TURISTIČNE KMETIJE

Joze_K ::

no ja, sem ljubiteljski spletni samorastnik, zato prosim za vaše mnenje za mojo spletno stran ....

www.NaKoncuVasi.si

imam interes, da je zadeva uporabna, pregledna, da vzbudi pozitivni vtis,..., ker glede na efekt te strani je odvisen tudi posel, ki ga delamo,...., saj veste JV Slo je kar daleč stran od centrov,...

vsak komentar je dobrodošel...

Hvala, J
  • spremenil: Joze_K ()

misek ::

Na prvi pogled mi je prav všeč. Moram pa povedati, da nisem web strokovnjak. Moti me pa ozadje (poševne črte). Raje vse slike, ki so na robu, naredi na strani "fade out" na barvo ozadja. Potem ne bo tako ostra ločnica.

alexa-lol ::

recimo da je uredu..ampak lahko bi fonte mal dodelal...npr pri Pomembne novice, Kontakt..in pa pri tistem verzu :) tam daj ene druge crke k te so prevec vsakdanje
to je moje mnenje

itak37 ::

Glavna fotka se mi zdi malo prežgana (slikana v času ko je bilo preveč svetlo zaradi sonca). Če lahko, poskušaj še enkrat poslikat ob rahlo oblačnem vremenu oz. zgodaj zjutraj ali pozno popoldne. Sicer kompozicija fotke je v redu, slikaj še enkrat iz istega mesta.

Na splošno je pa stran kar v redu, ta pravi feeling da za kmečki turizem.

HardFu ::

Veliko boljse kot vecina spletnih-hobi-izdelovalcev. Pohvalno!

PS: nekje sem nasel vsebino v frameu, kar je v danasnjih casih... um... nedopustno :)
http://codeable.io

pircp ::

Moti me preveč različnih tipov črk (poševne črke sploh ne morem brati). Isto tekst na slikah je tudi preveč raznolik.
Prikazovanje slik bi tudi poenotil glede na velikost.

Preveč ostrine na prvi sliki.
Lepo zeleno barvo na prvi sliki, bi odlično dopolnilo modro nebo (sedaj belo?)

Kar u redu drugače
LP

root987 ::

Mal zmanjši višino slike (če na vrhu do strehe odrežeš verjetno ne bo preveč hudo) in dvigni vsebino mal bolj gor, povečaj (pa osebno bi jih tudi spremenil - osebno vse na sans-serif, lahko tudi serif, definitivno pa nebi mešal v tej meri serif in sans-serif, zraven pa še italic, bold in italic+bold) fonte, ne rabiš da ti tam utripa še enkrat ime kmetije, na dnu maš poleg prijave tudi dan in datum (v angleščini), kar je nepotrebno, prav tako uporabniki ne rabijo vedet koliko jih je prišlo že pred njimi (kar uporabljaj še naprej google analytics za svojo statistiko), če kliknem na mail naslov (ki je slika), me odpelješ na kontakt, kljub temu da bi pričakoval da maš link, nakar tudi na /kontakt.asp ne morem kliknit na mail (ker je slika - btw, takšno capatcho ti vsak napol pameten spam bot prebere in lahko kar mirne duše narediš pravi link, ki se ga da kopirat in klikat), linke maš ponekod izdelane tudi kot slikce (ki so ponovno v nekem drugem fontu če prav vidim?), v zgornjem levem kotu (kjer maš Izletniška kmetija...) verjetno ne rabiš mirror/glossy efekta na dnu.

Tko, za začetek ;)

EDIT: aja, background color unih gumbkov, z plavo barvo (na kmetiji, aktivnosti) ni enak kot background color gumbov ponudba, ambinet, sam to ne vem a je namensko tako al je napaka?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

1024 ::

Glavna fotka se mi zdi malo prežgana


TO!

Ampak ni treba še enkrat fotkat. Nothing Opacity & Blur cant fix.
Fish knows everything.

Joze_K ::

Super, dobivam konkretne napotke,..., kvalitetne, verjamem, da so dostikrat stvar gledišča, vsekakor pa jih bom kar nekaj upošteval, vseh pač ne :D) (vsake oči imajo svojega malarja :))....
... bi pa malo skrenil smer komentarjev, če gre - prosim...

zanimalo bi me tudi kaj mislite o količini, vrsti, uporabnosti, dostopnosti željene-iskane-ponujene informacije

vsekakor pa me zanima še dalje tudi debata o oblikovanju / nenazadnje je to moja prva CSS stran 8-)

hvala vsem komentatorjem,....

PS: Vljudno vabljeni vsi, da preizkusite tudi to kar ponujamo na krožniku ;)

urosz ::

najbolj pregledno ni vseskupaj, ampak se da znajt se
pa zgornji, glavni meni mi nekako ni najbolj všeč. Ti veliki gumbi se ne skladajo najbolje z manjšimi povezavami pod gumbi (+ vmes maš vse z veliko napisano, vmes pa z majhno in small-caps)
ampak to je seveda samo MOJE mnenje tako da.. :P

LeLa ::

malo preveč različnih barv, ki se ne ujemajo najbolje, predvsem tista nazobčana valentinova slika preveč izstopa oz. se ne zliva s celoto. Doooosti preveč različnih stilov fontov za moj okus in nepregledna navigacija. Kot celota daje vtis, da je vse nametano na en kup.:)
Je pa zamišljena kar dobro, tako da bi se jo z minimalnimi popravki dalo kar izboljšat.
...moje mnenje pač...

Tilen007 ::

Če že vprašaš za mnenje: motijo me spletne strani, kjer morm z miško preletet celo spletno stran, da sploh ugotovim kaj lahko kliknem in kaj ne. Navigacija je totalno zgrešena, razen zgornjega menuja, pa še ta je preveč na robu vrha...

root987 ::

Stvar ni tako oblikovno naravnana (v smislu "vsake oči svojega malarja" kot precej bolj v smeri uporabniške izkušnje in kaj se odnese in kaj ne. Osebno bi ti priporočil da začneš applyat naše predloge in ti bomo sproti dodajali predloge kako izboljšati uporabniško izkušnjo.

Preberi si na primer ta članek in boš videl kako lahko relativno male stvari vplivajo na rezultate. Danes lahko uporabiš tudi že Google Website Optimizer za primerjavo različnih layoutov. Malo se razglej še po teh in teh člankih.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Joze_K ::

Hm,...
HVALA še enkrat,.., vsekakor imam namen del tega uporabiti kolikor je pač v moji moči,..., sem samo popoldanski "tipkalec", kjer si sproti iščem info po googlu kako narediti to in to,..., tale website optimizer je že nekako mimo mojega dosega se mi zdi,....,

še večji problem je v času, ki ga kot tak NO-NAME rabim za spremembe, kajti hodim v službo, laufam turistično kmetijo, imamo vinograd, 3 otroci - ta mala še v vrtcu, ta starejša na faksu, srednji v srednjiŠ :D , ....

... sem pa pripravljen za kako pomoč - izdelek tudi kaj sponzorirati v obliki naših produktov (npr. nedeljska kosila, vinček za domov, ....), vsekakor imam interes, da bi to bilo kvalitetno, ker me je tole že tako stalo 3 mesece (globoko-)nočnih ur in želim, da je zadeva uporabna....

torej a ima kdo kaj konkretnega - še najbolj se mi dopade komentar
Je pa zamišljena kar dobro, tako da bi se jo z minimalnimi popravki dalo kar izboljšat.
bi tule torej kdo sodeloval... :8)

če ne drugače, pa seveda dobrodošli komentarji na vse in še kaj....

LeLa ::

Torej, začneš lahko kar pri navigaciji: Najprej si naredi seznam vseh podstrani, potem uskladi vsebine - za večjo preglednost (torej vse podstrani z splošnimi opisi naj izgledajo enako, z istimi fonti, kako sliko,....). Ne razumem, zakaj se nekateri tako radi igrate z toliko različnimi fonti na strani, ko pa to samo poslabša izgled? Največ 3 različne fonte uporabljaj. Pa to ne mislim na vrsto fonta, ampak to vključuje (tudi) velikost, bold, italic in underline. Jaz bi na tvojem mestu glavni meni premaknila v levi stolpec in mu dodala podmenuje (kjer je to potrebno). Na uvodni strani bi zmanjšala količino podatkov in raje poudarila meni.
Toliko za začetek.

Eno vprašanje: s katerim orodjem pa obdeluješ zadevo? :D

LP

Samek1337Q ::

Zanič je stran ... glih sem jedel pa sem spet lačen ;((:D

Joze_K ::

Hm,

Microsoft Expression, Asp Studio,..., kar se menujev tiče - mislim, da je to zelo subjektivno, sam sem poskušal najti svetovne strani podobne vsebine in nekako sem porabil koncept menujev s te strani - epicourius. Nekako mi je všečna, mislim pa da so uporabili še večjo množico variacij fontov in tega,.... nekako po vodilu k RAZNOVRSTNOSTI JEDI - nekako preuniformirani izgled ne paše,...

mislim, da sem se nekako trudil, da sem minimiziral "pisanost", skratka predhodnica te sedanje strani je bila še bolj pisana....

@Samek1337 - ni blema, pridi zato smo tukaj, lačen pa ne boš odšel....

root987 ::

Ja, napredek iz prejšnje verzije je očiten, vendar vseeno - splet vsekakor ni isti medij kot jedi in ga moraš kot takšnega tudi obravnavati. Kot tak ima tudi svoje specifike, za katere je močno zaželjeno, da jih poznaš in jim slediš. Saj ne rabiš vseh člankov, ki sem ti jih polinku prebrat danes zvečer, ampak če prebereš enega na dan, dva, tri in potem to začneš vključevati, bo napredek čist kul.

Osebno ti razen svetovanja o tem kaj delaš narobe na front-endu ne morem kaj več pomagat, ker me že drugi projekti preveč okupirajo :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

LeLa ::

Se povsem strinjam z root987. Splet je nekaj drugega kot jedilnica :D
Ne bi pa se ravno strinjala, da je navigacija nekaj subjektivnega: obstajajo pač ena "pravila", ki jim je zaželjeno slediti, če hočeš, da bo stran uporabniško prijazna in privlači obiskovalce.
Morda pa res ne bo odveč prebrat kak članek ali pa poškili kdaj na to stran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151804 (1532) kr?en
»

Lampp problem

Oddelek: Izdelava spletišč
71601 (1504) Slovenia13
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544732 (3549) Bela01
»

komnentar / cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
91493 (1316) pivmik

Več podobnih tem