» »

maticna plosca za core 2

maticna plosca za core 2

AnubisOfDoom ::

Zanima me, katere plosce so dobre na LGA775 podnozju. Zanima pa me predvsem price/performance razmerje. Recimo opazam da ima veliko plosc zadnje case vgrajene graficne kartice, sploh za AMD, vcasih so imele to lastnost bolj slabe plosce. Ali se to spreminja? Na kaj je se treba biti pozoren pri nakupu plosce (ene imajo samo 1 rezo za graficno, torej SLI odpade), recimo te omenjene, ki imajo samo eno rezo, ali je to dober nakup in razen ene reze niso paralizirane, ali so tudi nasploh podhranjene? Torej, kaj je na sredini ponudbe? Se pravi, nekaj kar je zelo dobro, ni pa primerno za navijanje, saj navijam ne

predstavljam si, da je recimo nekaj takega http://www.mimovrste.com/artikel/238004... bolj pri sredini ponudbe, medtem ko http://www.mimovrste.com/artikel/238004... je to bolj low-end, ali se motim?

Pa se to, vecina slovenskih trgovin ponuja samo Gigabyte, Asus in itak Intel. Nekje je zaslediti nekaj MSIja, ampak samo kaksen osamljen model. Zanima me, a druge firme ne delajo vec plosc, oziroma so slabe (Abit je baje propadel, kaj pa Epox in DFI?). Z Gigabyte ploscami imam bolj slabe izkusnje, tako da mi ubistvu preostane samo Asus. Govorimo pa o plosci za okrog 100 evrov, maksimalno 120.

kmxkmx ::

Prva plata, ki si jo navedel je odlična.

Valvoline ::



Tle ti rabljeno za 40e prodaja ki je tudi superca na p35 chipsetu.

kmxkmx ::

Povej še kaj misliš gor dat na plato in boš kaj navijal?

AnubisOfDoom ::

ne, navijal ne bom, verjetno pa bom gor montiral enega izmed teh treh: E5200, E5300 ali pa E7400. Racunalnik bo za obicajno rabo, pri zdajsnjem (athlon64 3800+) me moti predvsem to da ne morem gledat normalno 1080p videa. Uporabljam pa mathematico, 3d studio max, autocad, kaksna starejsa igra (verjetno bom tudi kaj novega odigral, pol ko bo nov PC), internet, programiranje v C in nekaj animiranja v flashu...

Navijal ne bom, saj se mi gre predvsem za tisino, pri graficnih kolebam med HD 4830, 4850 in geforce 9600 GT in 9800 GT. Geforce mi je vsec, ker mathematica podpira CUDO, drugace pa naj bi bila nvidia trenutno baje malo slabsa. Mi je pa seveda zelo pomembna cena, saj imam studentski zep in racunalnik vsekakor ni ravno prva stvar na svetu :)

Mi pa tista gigabytova zgleda fajn, ampak kot receno, ima samo eno rezo pci-e in tako naprej, kaj je zdaj s tem? Ali to pomeni da je slabsa? Recimo rama mislim vgradit 2x 2 GB in se mi ne zdi da bi to bil problem pri katerikoli, je pa res da je gigabytova v tej rabljeni ponudbi vec kot 3x cenejsa od Asus P5Q pro

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Pred pol ure sem namontiral bratrancu E5200 na ASUS, P4, LGA775, I43P (P5QL PRO), nastavil vse potrebno in iz prve navil na 11x300, dela ok, že nabija COD5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

AnubisOfDoom ::

saj, tudi sam se nagibam na stran E5200, morda celo tistole plato ubodem (gigabyte rabljeno), 4 giga rama in geforce 9800 GT verjetno

TOP ::

proc raje vzem 7400 grafo pa ATI 4850

kmxkmx ::

Jaz se zdaj tudi špilam malo z E5200. In mi je na stock voltaži Wprime stabilen pri 3.663 GHZ (11x333).
Kar vredu zadevica je ta E5200 le da ima malo cache-a in nima SSE4.

Blinder ::

A si resen? Plata za 94€ je low-end?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AnubisOfDoom ::

TOP, raje vzem, ves da bi raje vzel to, saj je vendar bolje... ampak dvomim da mi nudi tak pospesek glede na kar dosti visjo ceno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova matična na 775 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
648804 (7582) TomasM
»

Low budget HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
132056 (1629) joze28
»

računalnik do 400 €

Oddelek: Kaj kupiti
272281 (1454) norfeks
»

najcenejši komplet

Oddelek: Kaj kupiti
432095 (1495) Meizu
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244158 (4158) BillieJoe

Več podobnih tem