» »

Vodno hlajenje (to in ono)

Vodno hlajenje (to in ono)

Lynx ::

Predlagam temo, ki je nisem zasledil ki bi mela nasplošno o vodnem vse noter...
Sam sem danes procesorski hladilnjak zamenjal z vodnim in imam na AMD Athlon 64 X2 @2.6Ghz 5200+ okol 25-27°C v idle oz. ko sm na msn, e-mail, net, muska, ko pišem tole,... Vent je pa na min. vrtljajih...


Jz sm tkole naredu, sicer staro hlajenje, pa ni za moj AM2 socket sam sem improviziral in deluje :D Če improviziraš, veliko profitiraš ;)
Če ma pa kdo slučajn za 9800GT vodni nastavek al pa original za AM2 mi naj pa PM pošlje:D
  • zavaroval slike: Shark-357 ()

alexa-lol ::

dober ti je to ratalo...se strinjam s predlogom...lahko bi bla kaka sticky tema kjer bi bilo to hlajenje malo opisano, npr. sestavni deli, cene, online trgovine in to :)

Lynx ::

Se nisem sicer upiral ko je sestrič rekel spucaj pa ti dam :D dal malo zadeve za kamen pucat not pa dal star napajalnik na bypass pa pustil ene 3 ure lavfat skoz hladilnik, pumpo in ploščo hladilno...
Cevi so ble sicer mal algaste pa jih je tko spucal ;)

Drgač pa ja... Upam da bo zanimiva tema ker je vodno hlajenje veliko bolj kok se temu reče, uveljavlja na tem področju...

P.S: hvala modu da mi je sliko uredil ker nisem sam neki znal ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lynx ()

Lynx ::

Še dva linka grafov kok hladi na polovični hitrosti vent...

IDLE


IGRANJE GRIDA 15min

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

x45 ::

Kdo ve kje bi dobil tekoči dušik ?

M-XXXX ::

Kdo ve kje bi dobil tekoči dušik ?

Messer.
In kaj že to rabiš? Oziroma boljše vprašanje: Imaš dewarco za transport?:D

x45 ::

Messer plini ?
kak naslov ?

M-XXXX ::

Imajo stran pa si poglej kater ti je najbližji, potem pa pokličeš in se dogovoriš. Cena za 1l je okoli 1.5€ (tam nekje), vendar kot sem rekel, če nimaš dewarce ne bo nič.

x45 ::

Kaj je ta dewarce in kolko stane ? kje se da dobit ?

Predpostavljam da posoda z dvojnim dnom in varovalom proti izlitju ...

kaj drgam pa ti ne dajo dušika al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::


Tole je posoda za dušik... Cena je okoli 300-400€ (te je najbrž že vse minilo:D)

kaj drgam pa ti ne dajo dušika al kaj?

Ja v Fruc plastenko ti ga ravno ne bodo nalili:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

x45 ::

hhehehe ok thnx. mal je draga madonca...:D

M-XXXX ::

Če si ciljal na hlajenja procesorja moraš prištet še ene 100-150€ za pot, 100€ za digitalen termometer pa še ene 50-100€ za ostale stroške. Ti bolj priporočam SS...

Shark-357 ::

300-400€ je malo za Dewarco, sploh če je spodobna litraža. Za to ceno bi jo bil pripravljen kupiti, jo namreč iščem že kar lep čas.
LN2 pri Messerju je 30€ ena polnitev (do 30L) in nima veze vzameš 5 ali vseh 30L je cena enaka 30€...

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Tistih 300-400€ je bolj za tujino veljalo (v slo. je niti zasledil nisem...)

ZGI ::

lahko pa sprobaš najprej s suhim ledom....isti princip heat sinka kot za LN2 samo da notri malo vode naliješ in nafilaš s kockam suhega ledu.

Pa zadeva ni tko zahtevna za transport kot LN2.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

Shark-357 ::

Voda pa kocke ledu ne bo prav najbolje.
Aceton + suhi led pa bo šlo ;)

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

lahko pa sprobaš najprej s suhim ledom....isti princip heat sinka kot za LN2 samo da notri malo vode naliješ in nafilaš s kockam suhega ledu.

Kot je že Shark povedal- suhi led NI enako led iz vode (lahko bi se reklo da je ime led edina podobnost:D)

Lynx ::

a niste mal off topic?
to ni glih vodno hlajenje :D

kikibeck ::

M-XXXX dej mal opiš ta Single stage cooling, a to je tista fora z kompresorjem? pa mal pokaž kako maš ti narjen:D

Samek1337Q ::

No, če naredi to naj se preimenuje tema v: Napredna hlajenja, saj imamo že (precej) zastarano temo o zračnih hlajenjih.

WarpedGone ::

Um, če si malo sposodim temo:

Nekje se mi valja ena rebra (cca 15x15x10cm), potopna črpalka, nekaj silikonskih cevi, en peltier (okol 50W) in en 12V rele za avtomatski izklop (made in doma specano).
Stvar sem mel nekoč namontirano na Celeron 300A (@ 450 A).

Če kdo vidi kaj uporabnega v tem, mu stvari podarim.
Če bo velik interesa pač zmaga tisti, ki največ ponudi.
Dostava na relaciji Zasavje - Lj.
Zbogom in hvala za vse ribe

M-XXXX ::

M-XXXX dej mal opiš ta Single stage cooling, a to je tista fora z kompresorjem? pa mal pokaž kako maš ti narjen:D

Bom raje dal link kolega Icya, ki jih tudi izdeluje! http://lantera.si/index.php?option=com_...

erzy ::

tudi mene zanima malo kako to deluje...Tako da super tema ravno za to! :D sicer še pred kratkim me ni zanimalo nič v zvezi z kakim vodnim hlajenjem...sedaj pa je drugače :D tako bom z nakupom v kratkem nove matične in procesorja prišlo zraven tudi prostor za vodno hlajenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erzy ()

Lynx ::

Um, če si malo sposodim temo:

Nekje se mi valja ena rebra (cca 15x15x10cm), potopna črpalka, nekaj silikonskih cevi, en peltier (okol 50W) in en 12V rele za avtomatski izklop (made in doma specano).
Stvar sem mel nekoč namontirano na Celeron 300A (@ 450 A).

Če kdo vidi kaj uporabnega v tem, mu stvari podarim.
Če bo velik interesa pač zmaga tisti, ki največ ponudi.
Dostava na relaciji Zasavje - Lj.

dodaj me na msn mihael@najhitrejsi.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobit suhi led

Oddelek: Pomoč in nasveti
3417302 (11542) Shkorc
»

LP! suhi led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
84416 (2480) antonija
»

AMD phonem II 965

Oddelek: Navijanje
342176 (1408) bacnar
»

Kaj je boljse? (Use za graficno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202144 (1760) cordo
»

suhi led

Oddelek: Loža
153914 (3533) WiseBear

Več podobnih tem