» »

instalacija WIN na nov laptop

instalacija WIN na nov laptop

vir ::

Danes sem dobil moj prvi laptop (Lenovo 3000 N500 T5800 NS758).Ko sem ga odpakiral, sem ga priključil na omrežje (baterije nisem dal v PC) in ga prižgal. Kmalu mi je začelo nekaj javljat (ponavljat) glede CD-Roma (angleško ne znam dobro) in sklepal sem da moram vstavit windowse na CDju. To sem tudi storil. CD mi je začel normalno delat, kmalu pa mi je javilo neko napako..nekaj v smislu da je mogoče virus ali pa da moram izklopit zunanje naprave od laptopa. Vendar nič nisem imel priklopljeno na laptop in tudi CD z XPji sem že dostkrat instaliral na navadnem računalniku. Sedaj ko ponovno prižgem laptop mi v levem gornjem kotu utripa črtica. Tudi če v CDROM vstavim Win xp se nič ne zgodi.
Bi moral storit kaj drugače?

bluefish ::

raje poskusi ponoviti postopek in slike prilepi sem. Tako na pamet je težko govoriti.

lali12 ::

Nastavi CD ROM na first boot.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

lali12 ::

In še tole nastavi SATA MODE SELECTION treba nastaviti na IDE.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

vir ::

v biosu sem uspel nardit da mi bota iz CDja. Po nekajminutni instalaciji se mi pokaže takšen ekran:

Še enkrat sem probal pa mi enako pokaže.
Kaj pa zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

vir ::

¨nastavi SATA MODE SELECTION treba nastaviti na IDE¨ tega nisem nastavil. Kje se to nastavi in ali je res potrebno? Mi je to napako javilo ker nisem tega nastavil?

Ne najdem kje se pride v BIOS tako da da bi to nastavil.

In na začetku ko zaženem mi ne napiše konfiguracije ...ram, disk, CPU...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

lali12 ::

Idi spet v BIOS in najdi SATA MODE SELECTION in tam nastavi na IDE. Meni se zdi, da je je pod Advance kartico. Malo raziskuj po BIOSU pa boš najdo.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Zheegec ::

Čeprav tole zna biti kaj hujšega. Zakaj pa nisi vzel modela z Windows?

Ni drugače to nič modificirana namestitev Windows? Drugače moraš obvezno nastaviti SATA mode na IDE, če se to še vedno dogaja pa ja najbrž kaj drugega narobe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vir ::

Res je bil krivec tale IDE. Zdaj dela.
Hvala


Pustim po instalacijah na IDE, ali nastavim tako kot je bilo prej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

bluefish ::

če boš namestil driver za disk kontroler, potem lahko nastaviš nazaj, drugače pa pusti.

Mitch ::

Kaj pa inštalacijski program od Viste ima že gonilnik za SATA kontroler vgrajen?

bluefish ::

Ja.

denabiker ::

ola, eno pomoc prosim. Mogoce bo bedasto, ampak vseeno mi ne da mira. Kolegu sem instaliral WIN 7 na laptop, kjer je imel v originalu visto, saj je tudi nekaj zje*al sistem z raznimi instalacijami raznih programov. Prosil me je, da mu še naredim več particij (imel je C in D - recovery). No, v glavnem C particijo sem izbrisal in ustvaril iz nje 2 particiji, nato dolocim kjer bo win 7 instaliran in mi ponudi pac opciji format in install (ne spomnim se zdaj kako je tocno pisalo), no seveda hocem prvo formatirat, nakar po parih klikov na format ni nic naredilo. OK,sem si mislil, če dam install bo tak sam zajamral, da ni particija formatirana in da mora pred instalacijo formatirat. No, kliknem install, nakar zacne kar lepo kopirat datoteke . Ojej, nisem prekinjal, pac sem pustil, da se do konca instalira. Dela vse lepo, samo me moti, da ni formatiralo diska oz. je po moji logiki kar prepisalo podatke. Imam prav? Sem razmisljal, da bi magari na drugo particijo nalozil recimo XP, naredil lepo low level format na prvi particiji (kjer je sedaj win 7) in se enkrat instaliral na novo win 7? Kaj pravite? A prevec kompliciram? Se mi zdi, da ni to ravno tipi topi:)

bluefish ::

Preveč kompliciraš. Tisti format je povsem zadosti. Tudi če disk prepišeš z 0, bo končni efekt za uporabnika isti kot če bi naredil to, kar si sedaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445308 (1879) jahidtech
»

Instalacija windows 7 na IDE disk

Oddelek: Operacijski sistemi
101028 (841) solatko
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142237 (1954) solatko
»

Napaka pri inštalaciji Windows XP, prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
71167 (1055) R-S-LoVe

Več podobnih tem