» »

Kateri napajalnik poleg intel quada?

Kateri napajalnik poleg intel quada?

M323SBA ::

Takole je ... rabim karseda univerzalen računalnik - trenutno delam samo na procesorski moči (grafiko mam, ram tudi) in ker grem z AMD-ja na intela, rabim še novo plato.
Nekako se odločam za DFI lanparty, ne bomo šli v specifike modela, ker se potem samo še stepemo. Vidim, da je že precej plat za 130+ EUR EPS ready in imajo 8-pinski ATX konektor. To je očitno že 2.9x standard, no moj napajalnik pa je 2.2 (ima 20-pinski konektor + 4-pinski adapter = 24 pinov, ampak sta pač dva konektorja, ki ju vštekaš skup v 24-pinsko luknjo in en 4-pinski ATX). Načeloma, ko gledam manuale teh plat, piše, da je za quad procesorje priporočljivo uporabljati EPS ready napajlnik oz. namesto 4-pinskega ATX moraš met 8-pinskega.

Trenutno napajlnik je LC power 6550GP2. V naslednjem mesecu bom kupil ali quada Q6600 ali Q9550 (mogoče na koncu celo duo E8400 - težko se odločam, preden kupim :)). Vseeno pa delam na tem, da imam v prihodnosti nekaj prostega manevrskega prostora za nadgradnje.

A mi svetujete nakup 2.9x napajlnika v tem primeru ali pa bi quad delal na 4-pinski ATX? Z izkušnjami na plano, lepo prosim. :)

Hvala vsem!

opeter ::

Quad bo BP delal na 4-pinskem ATX.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mitch ::

Gre za ATX 12V priključek in če že ne boš ekstremno navijal bo 4-pinski povsem zadostoval...

rzidar1 ::


Trenutno napajlnik je LC power 6550GP2.


zdravo.
oprosti za offtopic, vendar me zanima, kako si zadovoljen z omenjenim napajalnikom. a je tih?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napol stopljen konektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
81732 (1323) _Denny_
»

Maotherboard ima 8pinski (EPS) priključek, napajalnik samo 4 pinski (P4). Pomoč?!

Oddelek: Strojna oprema
101572 (1316) TRIROG
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162787 (2041) fosil
»

alternativa napajalniku LC pri Agt

Oddelek: Kaj kupiti
121082 (827) g. Oden
»

Asus A8N-SLI deluxe,PC se ne prizge!?

Oddelek: Strojna oprema
51108 (969) no-name

Več podobnih tem