» »

Zanimivi problemi z DVD pekačem

Zanimivi problemi z DVD pekačem

Fr33man ::

Evo svojga Plextorja PX-810SA sem nesel na servis, tam so mi rekli da je z njim vse OK! Sposodil sem si od kolega skoraj čisto nov Sony-jev pekač, problem je še vedno. Sem formatiral in še 1x namestil vse (uprabil zgolj 100% legalno SW opremo), ne pomaga nič, zamenjal kar nekaj brezplačnih pekačev, vsi se obesjo ali se zaprejo, ko hočem karkoli zapečt na DVD/CD!
Zanimivo pa je to da lahko s kateregakoli CD/DVD-ja preberem dol vso poljubno vsebino, le zapisat je ne morem. Resimo BurnAware izpiše tole:



Povezano je vse kot mora, firmware je posodoblen na pekačih. Prebere mi medij, pisat na njega pa ne morem. Ima kdo kako idejo kaj bi to bilo?

mtosev ::

lahko da mas burn rights na no one has burn rights nastavljeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fr33man ::

Med namestitvijo BurnAwara sem obkljukal da lahko tudi non-Admin dostopa do funkcij za peko, sicer sem pa ves čas na admin računu. Isti problem se mi je pojavil na Visti business (msdnaa) in Visti ultimate (M$ darilo).

legice ::

ali ti sploh zazna pekač kot hardware.drugače pa mislim da je nekaj z matično narobe.driverji na matični mogoče?ali pa da fizično kaj ne dela,ker če povsod drugod vse dela,bi rekel da je matična šla.
ps-tako je bilo pri meni
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legice ()

Fr33man ::

Driverji mi kaže da je vse OK nameščeno (brez vprašajev), sicer pa slika:



Pri čemer mam priklopljen le Sony pekač, tista druga stvar pojma nimam kaj je, ker nimam nobenega USB ključa gor na računalniku niti nič drugega! Sta pa oba pekača na SATA konektorju.

legice ::

vse bi moralo delati.probaj samo z enim pekačem,pa da vidimo če bo kaj.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Fr33man ::

Sej ravno to je problem. Priklopljen je samo Sony, Plextor počiva v škatli, device manager pa mi kaže kot da sta 2 pekača, pri čemer tistega na SCSI sploh pojma nimam kaj bi bilo. Poleg tega tudi samo z enim pekačem noče zapečt ničesar. Še preden bi želel začet me program zaradi omenjene napake vrže ven iz menija.

mtosev ::

Sej ravno to je problem. Priklopljen je samo Sony, Plextor počiva v škatli, device manager pa mi kaže kot da sta 2 pekača, pri čemer tistega na SCSI sploh pojma nimam kaj bi bilo. Poleg tega tudi samo z enim pekačem noče zapečt ničesar. Še preden bi želel začet me program zaradi omenjene napake vrže ven iz menija.

virual cd/dvd 99%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fr33man ::

Sej je res :D. Stari sem ..... Na to sem ama čist pozabu. Ja virtualni CD/DVD/BLU pogon.

legice ::

no pogledal sem pri sebi in imam tudi 2 stvari pod dvd/cd drive(fizični in virtualni).kot sem že prej napisal,bi rekel,da je šla matična,ker zazna ga,bere,peče pa ne.vista pa dvomim,da ima kaj pri tem,ker si rekel da si formatiral vmes.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legice ()

legice ::

Sej je res :D. Stari sem ..... Na to sem ama čist pozabu. Ja virtualni CD/DVD/BLU pogon.

poglej preden pečeš,če imaš naštimano,da ti peče na fizični,namesto virtualni pogon.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Fr33man ::

No sem danes poleg BurnAware Free, namestil še Infrarecorder, ki je imel prav tako na začetku vprašanje glede virtualnega pogona, vendar ko sem mu pravilno nastavil da je pogon G je dal mir. Sedaj mi je OK zapisal nekaj slik na CD. Kasneje probam še z kakim video DVD! Očitno BurnAware mede ravno virtualni pogon, med nastavitvami pa ima zgolj 3 funkcije, pa še to le za ikonco od programa. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši brezplačni programi za komercialno rabo

Oddelek: Programska oprema
162966 (855) opeter
»

Problem peke blu ray diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
111031 (766) Laki_lai k
»

Program za zapisovanje CD-jev, DVD-jev ,...

Oddelek: Programska oprema
51400 (1316) opeter
»

Problem z SATA porti na matični - NUJNO

Oddelek: Strojna oprema
6861 (801) Mopar
»

Kaj podobnega NEROTU?

Oddelek: Programska oprema
353765 (2605) javr

Več podobnih tem