» »

Izdelava (mladinskega) portala - projekt

Izdelava (mladinskega) portala - projekt

Cola400 ::

Zamisel se mi je porodila danes, ko sem se spomnil, da v Sloveniji nimamo nekega portala za mladino. Pa me zanima, če bi biu kdo za ta projekt. Jaz bi poskrbel za grafičen izgled strani..ostalega pa ne obvladam preveč. Tko, da če je kdo zainteresiran :P nej napiše na ZS al pa tuki pa se kj zmenmo. (počitnce delajo svoje). Kako bo zadeva izgledala pa še nevem natančno.

LP
  • spremenil: Cola400 ()

blackbfm ::

Teh strani maš kar nekaj. Rajši si zmisli kaj drugega:)

Cola400 ::

No pa sj... sj ni nujno striktno mladinski ali portal :D (ja čeprav je naslov). Zlo me mika tak en večji projekt..pa če slučajn še koga tle..pa da združimo sile :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cola400 ()

Tody ::

Kaj pa si ti predstavljaš da bi bilo gor?

Gandalfar ::

Lahk, meni je tudi dolgcas :)

Cola400 ::

Kaj pa si ti predstavljaš da bi bilo gor?

Kaj bo gor? Mislil sem neka stran za druženje...mogoče kaj podobnega kot bivši SLO reactor...drugače pa če ima kdo kakšno boljšo idejo, ker mislim, da mi bo nekaj mesecev zelo dolgih.

Tody ::

Jest drugač že delam na eni taki strani pa se lahko pridružiš če maš kake ideje kako pa kaj :) Programerjev in ljudi ki bi kaj konkretnega delal se vedno manjka :D

www.studentarija.net

Cola400 ::

Oo:D zanimivo..a mi na ZS pošleš kak skype/msn? ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cola400 ()

Tody ::

todyjezakon@hotmail.com je msn todorovic@gmail.com pa gtalk

xxBanankoxx ::

Mladinski-Portal že obstaja;)

www.mladinski-portal.net

Trenutno prehajajo na nov sistem in celotno zunanjo podobo:D

NorK ::

Naredimo še en portal za zmenkarije. :D
http://www.avanture.net/ je beden. Ona-on.com in urgenca.com tudi.

Cola400 ::

Haha....nevem al se zajebavaš al ne :))

NorK ::

Cola400 ::

Ojoj..to si pa vlko raziskavo naredu:D lohk me dodaš na msn takeaspirin@hotmail.com ..pa se kj zmenmo ;)

deleted ::

Ja, res je, da v Slo nimamo enega spodobnega portala - vse je nekako na 24 narejeno, torej, na hitro, brez posebno veliko vloženega truda, kar je pa najslabše pa je to, da se zadeve ne nadgrajujejo ampak čakajo, da propadejo same po sebi. Če bi se naredil en pošten portal, ki bi bil že od samega začetka enostaven, lušten ter uporaben, bi bla to zmaga. @Cola400 in ostali: že mate kako bolj konkretno zasnovo? Ako mi bo všečna sem rad zraven :)

p.s.: mladi.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

NorK ::

Hja, jaz imam v glavi že nekaj konkretnega glede tega kaj naj bi tak portal nudil. Kakšne zadeve so relativno enostavne, kakšne pa ne in bi jih bilo potrebno še zelo dobro premisliti. Je pa zadeva zamišljena tako, da bi se jo dalo nadgrajevati - za začetek se naredi nujne zadeve, počasi pa se dodaja vedno nove in naprednejše. Med člani pa se redno delajo raziskave o tem kaj rabijo in podobno. Zamišljene so tudi neke uporabne stvari, ki bi (upam) prinašale denar.

Cola400, lahko pokažeš kak svoj izdelek?

Gladi ::

Glede mladinskih strani, obstaja stran vijavaja.com, katera je na netu že od leta 2002.Prenovili so jo pred kakim letom, programersko in vitualno kar zelo dobro.

Tody ::

Mah večinoma vas je samo gobec :)
Ko se naredi CMS in ko je treba potem polnit vsebine in spromovirat vsebino pa potem kr nobenga nikjer ni. Naenkrat se ugotovi da če bi hotel da zadeva zaživi normalno mora nekdo uložit veeeeliko dela like tko kot redni job za kako leto da potem lahko kaj ima kdo od tega.

In če nimate tega v glavi že od začetka, potem boste samo še ena vrstica v Kitoslavovi raziskavi. Zapomnite si da je večina folka lažnjivcev kar se tiče raziskav in ko jih sprašuješ se vse zdi fino in fajn potem ko je treba pa to uporabljat se pa najde tu in tam kakšen. Ko jim rečeš za feedback pa vsi samo skomigajo z rameni.

Gandalfar ::

@Tody: sej zato pa imas eksperte za feedback. Folk, ki si vzame cas za poslusat kaj pravijo uporabniki in te ljudi tudi nagradi za njihov cas in trud, da so razmisljali o njihovem produktu.

NorK ::

Mene je gobec :D - dokler se ne najde kakšna resna ekipa, ki bi jo zanimalo kaj več o zadevi in bi ugotovila, da gre za dobro ali pa, na žalost, slabo idejo.
Stvari so že precej premišljene, je pa na tem področju še vseeno veliko dela - pač nimam časa, da bi se v polni meri ukvarjal z načrtovanjem zmenkov. Raje delam na drugih projektih.

Ker se zavedam, da gre za večji projekt, ne mislim sodelovati z vsakim, ki ima pet minut časa in bo na koncu povzročal zastoje.

Neresneži pa ne bodo del moje raziskave. :)

Tody ::

@Gandalfar
Ja ampak tele eksperti vrjetno kar nekaj stanejo in si jih nek mladinski portal ne more privoščit.

Če maš preveč časa pa vabljen k sodelovanju, v zameno ti lahko ponudim dve karti za kino :) Seveda pa tudi sodelovanje v nadaljne mogoče.

Pravtako, kakega programerja za popravke portala rabimo ;)

Cola400 ::

Cola400, lahko pokažeš kak svoj izdelek?

V soboto sem začeu layout-e delat...če imaš kako željo, ti jo izpolnim. Drgač pa lahk objaviv izdelek, ko bo dodelan ;)...

deleted ::

....in si profi, neznosno nadarjen, z veliko idejami in Photoshopom v mezinčku? I guess? Ja, Tody, če iščeš sodelavce za RESNE projekte, ti toplo priporočam, da si jih najdeš v "real lifu". Projekt JE job. Veliko prostega časa imajo bolj kot ne le bleferji. Sposobnih (vztrajnih, marljivih, zavzetih) ljudi je bore malo, sploh v Slo. Sploh po forumih! No, cola400, res me zelo zanima ta tvoj izdelek... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

HardFu ::

tudi mene :) Ubistvu bi lahko pokazal kaj si naredil do sedaj (ne ta projekt ampak druge, se pravi portfelj), da vidimo ce imas zilico za oblikovanje masovnih portalov...
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

Tody ::

Deleted, se popolnoma strinjam :) Zato so mi smešne vse te pobude za bolho2 in seks portale.

Jest vem, da če pokažem zadostno število eurov, bom lahko najel strokovnjake za to in ono.

skrt ::

Vsi bi naredili ne vem kaj, nihče se pa ni vprašal kako bi stroškovno pokril zadevo. Pa ne mi začet s prodajo oglasnega prostora. Še posebej v letošnjem letu bo šlo veliko strani ki so se financirale izključno iz oglaševalskega proračuna na "razna vzdrževalna dela".

Kitoslav:
Naredimo še en portal za zmenkarije. :D


Tej portali rastejo zadnje čase kot gobe po dežju, vsak mulc ki ima 5 minut časa ga postavi in potem smeti po večjih. Drugače se pa ne strinjam glede avantur, po prenovi ki so jo izvedli kakšen mesec nazaj so po moji oceni trenutno eden izmed boljših portalov v tem segmentu in so tudi edini ki ne spijo in se stalno razvijajo. Ona-on in urgenca imata odlično medijsko pokritost, kupid in zmenkarije sta obupna, vendar imata maso, zato sta tudi "uspešna". Mislim pa da noben od njih ne pokrije svojih stroškov direktno samo s portalom. In smo spet na začetku.

Če mi nekdo razloži kako bi iz tega lahko v nekem doglednem času dobil nazaj svoj vložek in naredil profit, grem za "botra" k projektu. Kar pomeni začetni kapital, obsežno promocijo v vseh večjih slovenskih tiskanih medijih in internetnih portalih in lahko tudi dostop do profesionalne grafične ter marketinške ekipe. Torej strokovnjaki niso več problem in kaj sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skrt ()

Tody ::

Strokovnjake nikoli ni problem kupit :) Problem je potem site vzdrževat na kvalitetnem nivoju in ga razvijat v smeri, katero trg hoče in ne kakor se tebi zdi najbolje :)

Gandalfar ::

Smer kamor trg hoce sploh ni problem. Samo poslusat moras znat :)

Tody ::

Ja, to se strinjam, ampak večina jih tega ne zna ;) Oziroma jim je lažje nekaj drugega kar znajo narest ponudit :P

Skrt o kakem obsegu vlaganja pa govoriš? Mi res iščemo vse možnosti, ki jih lahko dobimo da naredimo en orng portal, tko da če imaš kako željo po delitvi znanja potem se lahko oglasiš kej :)

xxBanankoxx ::

Če želi, lahko jaz naredim,izdelam oz. pomagam ampak za primerno plačilo.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

linki za lažji študij/šolo..ali pomoč je le klik stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
58102414 (6967) crni_kos
»

Kdo izdela dober spletni portal

Oddelek: Izdelava spletišč
392401 (1769) Patricij
»

Seznam slo forumov

Oddelek: Loža
103619 (2950) Skatey
»

Začetna spletna stran

Oddelek: Loža
221519 (1186) Kaboom

Več podobnih tem