» »

Kako povezat PostgreSQL in C#

Kako povezat PostgreSQL in C#

AaBoy ::

Pozdravljeni.

Mam eno vprašanje (ja vidi se že v naslovu). Zanima me namreč kaj moreš naredit, da se poveže postgresql in c#? Ter kako vpišeš lahko v posamezno tabelo?

Postgresql strežnik mi že stoji, prav tako imam že tabele in v njih vrednosti. Sedaj ima pa samo zanimata te dve vprašanji.

Prosil bi samo za primer, da vidim približno kako to dela.

Hvala vam za pomoč. LP

BlueRunner ::

AaBoy ::

Amm niso ta navodila za npgsql 1.0? Kaj pa za npgsql 2.0.2 bi se našla kje?. LP

AaBoy ::

No sem probaval to naredit, da bi delalo. Samo enostavno ne vem, ne razumem nekaterih zadev. Kaj je to CVS pa Nat pa te fore. Enostavno ne vem. Če bi bil kdo dovolj dober, da bi mi pomagal, bi bil zelo hvaležen.

BlueRunner ::

Hooo.... ustavi konje. Navodila so za trenutno verzijo.

CVS in Nat ne vem kaj omenjaš. Pobereš .zip z zadnjo verzijo, ga odpakiraš in v svoj projekt dodaš reference za Npgsql.dll in Mono.Security.dll. Če boš želel uporabljati DbProviderFactory, pa dopolniš še app.config datoteko.

Če se ti pa kje bolj konkretno v kodi zatakne, pa daj konkreten primer nedelujoče kode.

AaBoy ::

Ok bom probal vse, hvala za info. LP

AaBoy ::

Sem nekaj probaval pa ni hotelo uspet.

Da dodam kot referenco je mišleno da doma kot tak "using Npgsql;" ali so kere druge fore. Ker sedaj mi javi napako, da ne pozna tega.

To vrne nazaj:

Error 1 The type or namespace name 'Npgsql' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\Users\Primoz\Documents\Visual Studio 2008\Projects\MaturaPrvaVerzija\MaturaPrvaVerzija\Form1.cs 7 7 MaturaPrvaVerzija


Se zahvaljujem za info. LP

BlueRunner ::

Dodajanje reference narediš v "Solution Explorer". Na projektu klikneš desen gumb na miški in izbereš "Add Reference". V tvojem primeru klikneš na zavihek "Browse" in dodaš zgoraj napisani datoteki. Potem ti bo pa tudi "using Npgsql" deloval.

Sicer pa: koliko imaš sploh kaj znanja o VS in programiranju v splošnem? Ker tole je zelo začetno vprašanje...

AaBoy ::

Sem še dijak. No uspelo mi je da se povežem in vstavim podatke pa drugače.
Sedaj bi še te vprašo tole. Napisano je tako in dela vse tako kot more.

NpgsqlConnection povezava = new NpgsqlConnection("Server=127.0.0.1;Port=5432;User Id=primoz;Password=geslo ;Database=poskusna;");
povezava.Open();
NpgsqlCommand vnos= new NpgsqlCommand("insert into proba(ime) values('nekaj')",povezava);

Jaz bi pa rad naredo tako.
NpgsqlCommand vnos= new NpgsqlCommand();

In potem shrano nekako v takem smislu:
vnos =("insert into proba(ime) values('nekaj')",povezava);

Kako bi se dalo to naredit?


Hvala za odgovor.

BlueRunner ::

AaBoy ::

Hey. No do sedaj mi je šlo vse tako kot treba. Edino eno vprašanje še imam. Mogoče kdo ve kako se naredi, da bi podatke, katere imam v tabeli lahko pridobil in jih potem shranil v strukturo oz navadno spremenljivko. Hvala za odgovor. LP

xsenon ::

to boš naredil z sql poizvedbo, malo si preberi o sql-u, pisanje v bazo, branje iz baze, zadeva je dokaj preprosta in se, da dokaj hitro naučit, če si vsaj malo dovzet za programersko logiko.

AaBoy ::

Jp, sedaj sem prišel že tako daleč, da si lahko izpišem celo tabelo ali posamezne atribute iz baze. To delam s data DataGridView, sedaj mi pa ne uspe, da bi naredil Update.
Probal sem z:

DataSet ds = new DataSet();
da.Update(ds, "poskusna");

Vendar mi vedno javi napako Update unable to find TableMapping['poskusna'] or DataTable 'poskusna'.
Sedaj pa sem probal še nekatere druge zadeve, ki pa prav tako niso uspele in bi prosil za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233470 (2316) mladec
»

[c#] in sql baza

Oddelek: Programiranje
161280 (779) japol
»

razložitev nekaterij elementov v visual studio 05

Oddelek: Programiranje
71982 (1787) darkolord
»

c++ & database(access)

Oddelek: Programiranje
51411 (1267) Seadoo
»

branje byte[] iz MS access-ove baze

Oddelek: Programiranje
81782 (1692) BHawk

Več podobnih tem