» »

Nov strežnik

Nov strežnik

The B ::

Pozdravljeni!

Smo malo podjetje in potrebujemo nov strežnik. Do sedaj je to vlogo imel en zavržen P4 s 512 Mb rama in ne zmore več (ali pa noče ;)).
Poganjal bo:
IIS
SQL server
Exchange
SVN
(mogoče še kaj)
Razmišljamo o več virtualnih strežnikih.
Za enkrat bo samo za notranje potrebe (razvoj in testiranje), razmišljamo pa tudi, da bi hosting nekaterih strank premaknili k nam.

Dilema je kakšen strežnik sploh kupit. In ali sploh potrebujemo "strežnik", ali bi bil "desktop" tudi vredu/boljši. Ker nimamo omare bo tako ali tako moral biti tower. Kaj sploh prinese Dell PowerEdge T300 (8071) proti eni CORE I7- 940 mašini s 6Gb rama triple channel, ...

Budget je največ 2.500€. Manj je boljše.

V naprej hvala za vse odgovore!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

neo ::

Nič nisi omenil klko vas bo uporabnikov v tem manjšem podjetju? DELL je ok, samo raje glej model z SCSI diski. (vsaj trije, raid 5 polje). Poleg tega, budget 2500€ je max. cena z ali brez programske opreme ki jo želite imeti?
Neo's

ender ::

Če ti kdo ponudi SCSI, se hoče znebiti kakšnih starih zalog - že pred časom ga je nadomestil SAS. Ker imate bolj majhen budget, razmisli o Small Business Server Premium, ki že vsebuje SQL in Exchange.

Mi prodajamo HP strežnike s 3/3/3 garancijo, kar pomeni, da imaš za 3 leta pokrito praktično vse, in servis na lokaciji. Razlika med strežnikom in desktop računalnikom je predvsem v tem, da imaš (razen pri low-end) hotplug diske, in ti ni treba ustavljat mašine, ko disk odleti, pa tudi na splošno je mašina narejena precej bolje od desktop zadev (in omogoča več razširljivosti - praktično vsi strežniki imajo možnost vgradnje dodatnega CPUja, in podporo za precej večjo količino RAMa). Še nekaj pazi pri strežnikih: cenejši high-end imajo pogosto SFF (small form factor - 2,5") diske, ki so do dvakrat dražji.

Mimogrede, če vam ni treba ravno ponucat denarja pred novim letom, se ti splača počakat, ker dobavitelji trenutno prodajajo samo iz zaloge (ni novih naročil), in je ponudba že precej omejena.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Brane2 ::

Po mojih omejenih izkušnjah je pri teh zadevah dobro delati politiko majhnih korakov.

NI treba iti v nakup zvenečih imen kot neke garancije, da problemov ne bo.

Stroj se mi zdi zelo švohoten za ta denar, garancije pa tudi ne odgovrajajo temu, kar nujno rabiš.
Ko ti crkne strežnik, od katerega ti je vse odvisno, valjda nisi pripravljen čakat na naslednji dan, da se odzovejo + odprava napake.

Jaz osebno bi bolj razmišljal v smeri preizkušene off-the-shelf robe z redundanco.

Nekaj v tem smislu, da imaš strežnik za silo podvojen ( = drugo kiblo, ki lahko v minuti prevzame njegovo vlogo ) + vedno na polici streteško pomembne dele: proc, plata, napajalnik, plošček RAMa, obvezno HW RAID kartica, če ga misliš imet.

Če bi sam šel v to in bi menjal staro P4 mašino, bi razmislil o relativno poceni Phenomčkih.

Dobiš poceni plato, RAM je full poceni - v svojo plato sem ubodel 8GB DDR2 "za male pare", enga 9950 ali pa tanovega 945 in to je to.

Na večini plat imaš več ko dost štekerjev za solidno RAID-6 polje pa še kak rezervni disk in to je to.

Če ti to ni zadosti, imajo i7 plate kot sem videl, še kak šteker več ( MSI Eclipse - 10 štekerjev! ).

Za moje pojme je off-the-shelf povsem zadosti, če imaš rezervo na polici,kar ti razlika v ceni povsem zlahka omogoča.

Če misliš met RAID-6 na LInuxu in rabiš res maksimalne performanse na velikem polju, potem se mogoče splača ubost res dober HW RAID, drugače dela SW RAID super.
On the journey of life, I chose the psycho path.

The B ::

Hvala za odgovore!
@neo: Za enkrat nas je 5. Programsko opremo že imamo. Torej je 2500€ samo za železnino.

@ender: Kupovali bomo po novem letu. Letos se tudi zaradi davkov ne splača.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Cveto ::

Če kupujete strežnik, potem kupite namensko zadevo z ustreznim software-om. Enkrat sem gledal eno primerjavo med strežniškim procesorjem z serverskim software-om in desktop mašino primerjlive hitrosti. Dostop do datotek je bil pri pri serverju več kot dvakrat hitrejši, kljub temu da je bila zadeva po normalnih PC standardih počasnejša.

Glede na to da tudi mi ravno kupujemo server imam na mizi par ponudb in vidim da se za okoli 2500€ dobi HP-jec strežnik z Quadcore Xeonom, 2x150GB SAS diskom, 4GB rama in Windows Server 2008 z 5 CAL.

Kupite kaj takega in zadeva vam bo delala dolgo in dobro...

PS: programsko opremo že imate? Pa je software prenosljiv na nov strežnik?

BadB0y ::

Z malo manipulacijami je. Lahko zavedejo da je stari stržnik uničen nevem zaradi strele. Novega pa kupijo kot da so starega popravljali. :)


knesz ::

Z malo manipulacijami je. Lahko zavedejo da je stari stržnik uničen nevem zaradi strele. Novega pa kupijo kot da so starega popravljali. :)


Mislim da to nebi zdržalo.
Pa tudi če bi, ga potem ne morejo zavesti kot osnovno sredstvo. Sicer pa, nikjer ni zapisano, kakšno programsko opremo imajo (tip licence).

BadB0y ::

Ne to pa res pol ni OS. Drugace pa naj kupi se winse zraven z sqlom pa je spet ob 600eur.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMDjev Kabini - všečen _poceni_ prčolinček... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5710935 (9738) trnvpeti
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748943 (5424) levaky
»

Pomoc pri sestavi streznika za shrambo, proxy in dns

Oddelek: Kaj kupiti
282994 (2558) Daedalus
»

Zmogljivejši NAS RAID server

Oddelek: Kaj kupiti
142137 (1804) Brane2
»

Datotečni server

Oddelek: Operacijski sistemi
131369 (1218) Highlag

Več podobnih tem