» »

Čudno jajce nemško...

Čudno jajce nemško...

GIA-G ::

Pred dvema mesecema sem kupil notebooka, FS Amilo xa2529; Turion x2 tl-60 2ghz, 3gb rama, 2x250gb sata, nvidia 8600gt...
ne vem kako pri vas zadeve potekajo ampak pri meni se često zgodi, da prihaja do polne obremenitve (neko sranje od nerota mi praktično zaj... računalnik, sem pa to izklopu ampak vseen mi ni čist jasn, kako si to lahko sploh privošči tak računalnik) brez kakršnegakoli razloga. sicer neumno vprašanje ampak, kok naj preverim ali delata obe jedri?

najprej sm mislil da je nekaj narobe z visto, sm te preinštaliral kot da sem nor, nobena verzija ni bila dobra (sicer ne vem, sp1 nism še mel pa tud ne mislim met, ker bi to bilo izgubljanje časa), film je po parih sekundah zašteku, zaštekali so celi winsi, zaštekal(zmrznal in se spet otoplil) je explorer, ventilator je hladil skoz kot turbina pr letalu.
mam zj xpje gor... sej ne da štekajo, ampak mislim, da bi za tole konfiguracijo tole lahko bilo malo bolje delalo. in ker sem jack sem šel mal brskat in sumim, da je nekaj narobe z rami. kako naj preverim ali je vse dobro z rami?

Potrebujem program, ki bo iz tega računalnika potegnil kaj ga muči. Ni spywarov (ziher), ni virusov(ziher), drugih idej več nimam... če jih imate vi, se prosim oglasite.

nicjasno ::

Sounds like a PEBKAC problem. ;)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

PacificBlue ::

hehe...:D

GIA-G ::

no zej pa pripomni še kaj, kar mi bo pomagalo

PacificBlue ::

Mogoče se ti je napihnil kak kondenzator na matični, lahk je kj z rami..a blue screene pa ne dobivaš?

GIA-G ::

kaj zej nicjasno, strokovni sodelavec microsofta?
ne veš ali si GOSPOD?

ne, bluescreenov ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GIA-G ()

pirat ::

Jp, razlog je 'tisto sranje od Nerota'..

Nero sicer sam po sebi ni sranje, je pa zelo pametno, da onemogočiš Nero Scout, saj je verjetno to razlog tvojih problemov.
Nero Scout po instalaciji hoče pregledat celoten disk za morebitnimi datotekami, ki jih Nero zna odpirat (filmi, glasba, multimedija....) - dokler Scout pregleduje disk, pač sistem šteka...
Imaš dve možnosti:
- pusti Scoutu čas do dokonča svoje
- izklopi ga

Priporočam zadnjo možnost.
Računalnik ali Vista pa verjetno nista nič kriva.... - just in case pa izklopi še indeksiranje v Windowsih ..

GIA-G ::

nerov scout je izklopljen, je pa vseeno žalostno, da mi to dela pri taki konfiguraciji. vzel sem si nekaj časa, ker me je razp... in zej updatal gonilnike za xp od procesorja (zgleda da neki je na tem, ker je zadeva postala bolj poskočna), celoten nov chipset od nforca, modificiran gonilnik za grafično... dela veliko veliko bolje!
samo eno vprašanje pa le mam. za diskovne kontrolerje: sta dva- en od nvidia SATA in en od winsov Dual cannel PCI IDE controller. a je ta potreben? oz. kako ga updatat? je 7 let star gonilnik

GIA-G ::

no...še enkrat se oglašam, da bo strookvni sodelavec microsofta vedel kaj in kako: problem je v neposrečeno izbrani konfiguraciji... geforce 8600m se rad pregreva in ko nekako doseže neko vrednost začne štekat cela kripa. ne znam povedat zakaj je tako, pa še 17ka je in je še več prostora na voljo ampak tako je.

strokovni sodelavec nicjasno, ko boste nasledič našli nekoga, ki bo opisoval podoben problem se spomnite name.

over and out...

Brane2 ::

Zato pa dela veliko bolje z novimi driverji. Bilo je v cajtngih, da je nVidia tako reševalla probleme z gretjem mobilnih čipsetov- novi driverji imajo vent stalno vklopljen...
On the journey of life, I chose the psycho path.

farko ::

no...še enkrat se oglašam, da bo strookvni sodelavec microsofta vedel kaj in kako: problem je v neposrečeno izbrani konfiguraciji... geforce 8600m se rad pregreva in ko nekako doseže neko vrednost začne štekat cela kripa. ne znam povedat zakaj je tako, pa še 17ka je in je še več prostora na voljo ampak tako je.

strokovni sodelavec nicjasno, ko boste nasledič našli nekoga, ki bo opisoval podoben problem se spomnite name.

over and out...


Če išeš pomoč jo sprejmi kakršnakoli v obliki odgovora pač je in ne obrekuj človeka kakršnkoli pač je.Tu smo zato da si pomagamo zgleda pa da si si sam znal boljše pomagat in ne pametovat proti drugim. konc debate
farko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik z ATI ali NVIDIA grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
131762 (1551) Mr.B
»

Gta 4 Problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51260 (1103) usavko
»

Adobe premiere, movie maker,ipd. na visti ne deluje!bs player crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
61701 (1640) chiara
»

audio cdji preskakujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
8889 (851) Quikee
»

PHP in MYSQL knjiga kmalu izide...

Oddelek: Programiranje
101372 (985) Gejmer

Več podobnih tem