» »

FTP server

FTP server

seagul ::

Na Clarkconnectu sem postavil WEB in FTP server. Ko se z drugega računalnika prijavim na FTP server, vidim vedno celotno hierarhijo map celotnega strežnika in ne samo mape, ki je dodeljena določenemu uporabniku. Je morda potrebno kaj spremeniti v mapi proftpd.conf?

Daedalus ::

Bo treba kr chrootat zadevo. Jaz bi ti sicer predlagal sftp (ssh protokol), ker je chrootanje uporabnika z verzijo nad 4.1 (IIRC) res enostavno opravilo. Plus, da dobiš v paketu s sftp še varno avtentikacijo, kar pri ftp lih ni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

seagul ::

Bi bil tako dober in mi opisal postopka za oba primera; torej za FTP in STFP?

Hvala

blaz_ ::

ti morda kaj takega manjka v proftpd.conf-u?
DefaultRoot ~
(pomoje da je tilda po defaultu, sam da je treba odkomentirat)
al pa če namest tilde napišeš pot

lp
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

seagul ::

DefaultRoot ~ mi ne manjka, le da nimam definirane poti. Je /var/ftp pravilna pot? Kaj pomeni, da imamo to ukazno vrstico disablano; to pomeni onemogočeno (#DefaultRoot)?
Thanks

blaz_ ::

če imaš spredaj # potem to pomeni da je to komentar (in nima nobenega vpliva na delovanje strežnika)
/var/ftp pa ne vem, če imaš ta direktorij potem bi se moral tam znajti in ne bi mogel iti ven

lp
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

seagul ::

Na novo sem naložil FTP server. Toda zdaj se mi pojavi naslednje:
Imam definirane tri uporabnike. Ko se s Filezillo konektam na server npr. s podatki 1.uporabnika, vidim le mapo za share. OK. Npr. da uploadam en fajl in če grem zdaj na FTP server s podatki 1. uporabnika, vidim upoadan file. Do sedaj vse OK. Vendar če se zdaj prijavim na FTP server s podatki 2.uporabnika, tega fajla ne vidim. Vidim ga le, če ga uploadam s Filezillo s podatki 2. uporabnika. Zakaj?

misek ::

Zato ker ima vsak uporabnik svoj direktorij. Naredi enega skupnega, ki ga bodo lahko uporabljali vsi.

seagul ::

Uporabljam Clarkconnect. Kako ustvarim skupni direktorij? Kot vem, v mapi /home/ so uporabniški direktoriji, za FTP pa je definirana mapa /var/ftp. KO zaženem Filezilo nimam možnosti uploada v določeno mapo, ampak vidim samo eno mapo, ki je ne morem razširiti.

blaz_ ::

1) opcija:
v datoteki, ki jo uporabljaš za posameznega userja za login (običajno je takšna datoteka /etc/passwd - ni nujno da je ravno tu, lahko se nahaja kje drugje), imaš pred zadnjim dvopičjem navedeno kateri "home" direktorij je za katerega userja
v proftpd-ju jaz ne uporabljam te datoteke, ker je ta hkrati tudi za login v sistem (preko ssh-ja), tako da imam svojo samo za ftp
pod < Global > sem dodal zapis
AuthUserFile /potDoDatoteke/imeDatoteke


ta datoteka ima enako sturkturo kot tista pod /etc/passwd
tako da spremeni ta "home" direktorij za ftp userje (samo če boš pod /etc/passwd spremnjal, bo to vplivalo tudi na sistemske userje seveda)

PS: s to skripto lahko narediš datoteko passwd http://www.castaglia.org/proftpd/contri...

2) opcija
morda bi šlo pod vsakim home direktorijem naresti link do glavnega ftp direktorija (nisem probal)
poglej si ukaz ln


Lp
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Volk| ::

Da ne bom po nepotrebnem smetil bom kar tule vprašal.
namestil sem si ftp server najprej Filezilla, ki je nisem uspel usposobit, nato sem isntaliral winFtp server, ki mi pa očitno tudi noče delat.
KO dostopam lokalno delata oba, tudi na zunanji Ip delata oba(ko seveda dostopam z računalnika priklopljenega na router), ko pa hočem dostopat do ftp-ja iz zunanjega omrežja pa se ne morem konektat.

Porte imam forwardane na routerju, požarni zid ima izjemo, ne vem se kaj naj pogledam.

kaka ideja?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242555 (1677) Blisk
»

ProtFtp Passive mode in iptables

Oddelek: Programska oprema
252222 (2044) SasoS
»

Slackware Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674384 (3301) tx-z
»

Osebni server in bnc-ji

Oddelek: Omrežja in internet
291821 (1241) CCfly
»

ftp server na clarkconnectu

Oddelek: Operacijski sistemi
7965 (834) pro549

Več podobnih tem