» »

Mixology - mešanje cocktailov

Mixology - mešanje cocktailov

IceIceBaby ::

A se mogoče kdo ukvarja z mešanjem cocktailov? Jaz sem se pred kratkim začel "izobraževat" na tem področju in počasi spoznavam osnove, začenjam razumet zakaj se določene pijače dobro mešajo itd.

Skratka, napišite svoje izkušnje in recepte.

Še 3 recepti za moje (trenutno) najljubše cocktaile. Mere pišem v oz. ker imam pač tako merico. Za orientacijo, 1 oz. = cca 30ml (1 shot).

Hawaiian blue
2 oz Malibu kokosov rum
1 oz kvalitetnega belega ruma (Havana Club recimo).
1/2 oz Blue Curacao
6 oz ananasov sok, pomožnosti brez sladkorja.

V kozarec damo cca 7 kock ledu in vanj zmešamo sestavine. Močno pretresemo in odcedimo v ohlajen kozarec. Jaz uporabljam klasične cocktail kozarce (martini kozarec). Okrasimo z rezino pomaranče ali ananosovim listom.

Pri drugi variaciji lahko namesto belega ruma uporabimo Triple sec. V tem primeru je cocktail še bolj sladek.

Daiquiri
1,5 oz. belega ruma
3/4 oz. limetinega soka (cca. pol limete)
3/4 oz. sirupa (1:1 mešanica vode in sladkorja) oz. eno zvrhano čajno žlico sladkorja.

Dobro pretresemo v shakerju polnem ledu in precedimo v kozarec skozi fino cedilo. Glavno je, da je pijača res ZELO hladna.

Cuba Libre
1,5 oz. belega ruma
3/4 oz limetinega soka
6 oz Coca cole
Mineralna voda z mehurčki

Rum in sok limete v shakerju z ledom dobro pretresemo. Zlijemo v kozarec (idealno highball, lahko navaden kozarec za sok, kokakolo...), v katerem so 3 do 4 kocke ledu. Dodamo toliko mineralne vode, da je kozarec poln. Okrasimo s koleščkom limete na robu kozarca.

Nekateri recepti Cuba libre vsebujejo sladkor, ampak meni osebno je že sama coca cola preslaska, zato dodam mineralno vodo. Če imate raje bolj sladke cocktaile potem lahko uporabite več coca cole.

moj_nick ::

Vodka grozdni sok

Tavžnt roža cocta

;)
110111001001010001010000

Steinkauz ::

Ja jst mam doma kr zalogo alkiča, mixerje tut.
Meni je precej dobr
Blue Hawaii pa

Amaretto+ Jabolčni Sok+ Blue Curacao(če glih hočeš barvo, jst raje brez, k je Blue Curacao tko umeten da glava peče)+led = čista zmaga
No če hočeš bolj močno daš še beli rum, ker ima amaretto samo 20%

Amaretto paše skor v vsak cocktail :)). V Blue Hawaii sam zamenaš kokosov z amarettotom pa je tut super. Pa v kafe tut sede žlička amarettota. Skratka - amaretto je zakon :))

AndyS ::

Daleč najbolj prestižni je screw driver

Steinkauz ::

Če imaš prestižno vodko že :))

IceIceBaby ::

screwdriver je ubistvu juice vodka :) Se da kaj bolj prestižnega tudi zmešat.

Kakšni cocktaili s konjakom, dobrim viskijem itd.

btw...kar se vodke tiče. Vse so narejene po istem kopitu iz istih sestavin. Vodka je že po definiciji brez okusa in vonja, tako, da tudi tiste res "prestižne" niso nič bolj kvalitetne kot ena srednje draga vodka.

Moja prva asociacija na prestižen cocktail je pa martini. Klasičen gin martini, pripravljen kot je treba. Bom danes zvečer namešal enega pa poslikal in napisal moj recept :)

Zgodovina sprememb…

AndyS ::

... seveda sem mislil sarkastično.

Tako mogočno ime za tako vsakdanjo mešanico.

profii ::

kje pa kupite "sestavine"? je kakšna posebna trgovina kjer prodajajo tole robo?

IceIceBaby ::

Jaz grem v Leclerka v LJ ponavadi, ker imajo kar solidno izbiro. Sicer pa imaš osnovne žgane pijače na voljo skoraj v vsaki malo večji trgovini.

Če kupuješ vse naenkrat je problem, ker se hitro nabere kar lep znesek na računu :)

Jaz sem si naredil še sirup, ki se precej uporablja pri mešanju. Enostavno zavreš vodo, dodaš enako količino sladkorja in mešaš, dokler se sladkor ne raztopi. Vse skupaj daš v prazno steklenico in to je to. Za kakšne žurke si lahko v naprej pripraviš tudi limonin in limetin sok.

Spy ::

... seveda sem mislil sarkastično.

Tako mogočno ime za tako vsakdanjo mešanico.


Skrbno pripravljen (pozorna izbira pomaranč in "soft" vodke) je izjemno okusen.

Moj favorite "desertni" cocktail je vsekakor Golden Dream. Priporočam: Stock liker pomaranč (alternativno Cointreau) cca. 1/4, Galliano - zelo slaba 1/4, filtriran sok svežih pomaranč - zelo zelo zelo dobra 1/4, alpska smetana za stepanje (tista v ta svetli embalaži) - slaba 1/4. Mixamo ga v dobro ohlajenem shakerju z ogromno ledu, kjer dodamo najprej Stock, nato Galliano, sok in na zadnje smetano.

Desertni v navednicah, ker ne paše ob veliki večini sladic.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810268 (6693) gendale
»

Pijace (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214849 (11668) šernk
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314982 (11930) Kaličopko
»

Recepti za bovlo ?

Oddelek: Loža
2013243 (12947) Caligula
»

Making of Cocktails

Oddelek: Loža
163341 (3159) jRk0

Več podobnih tem