» »

BSOD, hadrware kateri?

BSOD, hadrware kateri?

Veron ::

Torej zadeva je taka, recimo na pcju poslušam muzko, brskam po netu, pa še kak msn je ukloplen, pa se mi dogaja, da kar računalnik zamrzne in muzka se vrti ko pokravjena plošča, potem po 15s spet deluje normalno...

zelo pogosto pa se mi brskalnik obeša (ne odziva) - imam chrome, firefox, ie7, opera, vsi povrsti enako, posebaj na kakem youtubu se radi obešajo, ko klikaš po različnih filmčkih

tudi bsodi so vmes, poslal na m$ pomoč, da vidim pri katerih procesih pride do tega in vedno drug proces, torej ni nek software problem, ampak očitno drugje

konf je taka:
E8400, 4x1GB Mushkin, 2x200GB Hitachi RAID0 polje, 8800GT, Enermax 550W, Asus P5K PRO

Računalnik opravi Memtest brez problemov, probal tudi po 2 palčke vn pa vseeno isto, torej ram ni kriv. Kaj bi lahko blo še? Plata? Raid polje? diski? grafika? napajalc?

Sem vmes tudi formatiral (no ghost image še enkat naložil) pa vseeno isto

Monster ::

bios upgrade
Ka zaboga...

Veron ::

je že updatan na zadnjega (je bil že preden je začelo zajebavat)

ali čak mal, da ni glih zarad update začelo :/, bom probal še starejše biose (bom poročal)

edit: probal različne biose, zadeva enaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Monster ::

hm, DMA imas vklopljen pod windowsi?
Ka zaboga...

Veron ::

malo mi pomagaj, nevem točno kje se nahajajo te nastavitve?

sistem je Vista business (slo)

Monster ::

nekaj v tem stilu

http://www.real-knowledge.com/dma.htm

... nimam ravno časa, tako da ti svetujem da pogooglas :)
Ka zaboga...

Veron ::

Ubistvu je zadeva taka: opazil sem, da fašem BSOD, ko dam defragmirat disk (windows vista kar pač ma) in ko pogledam minidump pravi v obeh primerih, da je kriv iaStor.sys

Mogoče ideja, ker gonilnike za intel sata sem že naložil vse zadnje

Poldy ::

Jaz sem tudi dobival moder ekran, če sem "močneje" brskal po disku. Med tem ko sem pognal Prime95 in pregled diska, se je sistem sesul.

Kriv je bil RAM - timinge sem imen nastavljene, kot je to pisalo na ploščici, vendar vseeno ni delovalo. Ko sem dal na default - malce višji, sistem deluje brez problema.

Zanimivo je to, da memtest ni kazal napak, ko je bil ram "navit"...

Duhec ::

Poizkusi naložit še zadnji Intel Matrix Storage Manager.
Če ne bo bolje potem butni comp s CDja , izberi Recovery konzolo in odtipkaj:
chkdsk /R
da popravi morebitne napake.
Ko konča odtipkaj EXIT za izhod.
Poročaj, če bo bolje.

Veron ::

Ram sem latence namerno še dodatno povišal in dvignil voltažo, enako.
chkdsk /r sm tud dal, nobenih težav

Duhec ::

Poizkusi zamenjat mrežno kartico. Če je integrirana jo pač disejblaj, vstavi novo (najcenejšo) in testiraj.

Veron ::

Imam wireless kartico Asus WL-138g V2. Bom prodal dobiti kabel, pa se povezal preko kabla.

pingo76 ::

Poizkusi naložit še zadnji Intel Matrix Storage Manager.
Če ne bo bolje potem butni comp s CDja , izberi Recovery konzolo in odtipkaj:
chkdsk /R
da popravi morebitne napake.
Ko konča odtipkaj EXIT za izhod.
Poročaj, če bo bolje.


Tu tudi sam pristavim lonček. Poskusi zamenjat te smeti od drajverjev z prejšnjimi. To je evolucija intel application acceleratorja ki je od vedno imel združljivostne krče. Delalo je super (ko je delalo) ampak bilo je tudi kar nekaj težav.

Ted ::

Imam praktično iste težave na svojem sistemu X2 3600+, 8500gt. Sumim grafično.
Mah...

Veron ::

Aya glede golnikov matrix storage sem naložil zadnje že nekaj časa nazaj.

Revenant ::

verjetno nekompatibility med polkni/driverji/progiči. Isto foro imel na HP 6715b. Menjal disk z 7200, nov OS, SP3, nove driverje, pazil da kaj nisem zasral med inštalacijami, itd, zadeva deluje bp.

EDIT: A hitacija mas? Pa RAID? 100% sem da maš probleme zarad enega/druzga ali obeh. Dizejbli RAID, in če maš možnost, kupi seagate/wd 500gb za ljudsko ceno. Od kje taka samozavest? Ker sem mel hitacija in bilo je izpod kritike. Mlel, mlel in vseskozi dajal občutek da se vrti z 15 rpm. And that's not the story:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

Veron ::

Ne morem verjetn, poču mi živc in ŠE ENKRAT formatiral, tokrat sem na sveže naložil Visto 64 (prej sm z acronis image to naredu vista 32) in sedaj (zaenkrat) deluje vse normalno. Očitno le ni bil problem v hardware


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222043 (1724) Duhec
»

Windows se stalno zaganja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5614 (558) Duhec
»

Services.exe (0xc0000005)

Oddelek: Operacijski sistemi
131381 (1184) r2112
»

Windows Broken ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71111 (884) stroy
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193150 (2127) Gutjerez

Več podobnih tem