» »

Program, ki stestira računalniške komponente

Program, ki stestira računalniške komponente

Kristjan15 ::

Živjo
A obstaja kak program ki bi stestiral cel hardware in v primeru če je kaj narobe z kišto, pokazal katera komponenta ne deluje več pravilno?
lp

Pyr0Beast ::

Ne

Imas pa malo morje razlicnih programov, kateri ti pokazejo, katera komponenta (posamicno) je v okvari. Ponavadi gre za kaksno razlicico stress testa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kristjan15 ::

aha.. a mogoče veš kako se reče programu ki ti stestira procesor?

Ker sumim, da je procesor v okvari, čeprav je čist nov.

Zgodovina sprememb…

vbohinc ::

Poskusi s SystemRescueCd, to je linux primarno namenjen za reševanje sesutih sistemov, vendar vsebuje kar nekaj diagnostičnih orodji. Zaženeš ga direktno iz CD-ja (ni potrebna namestitev).

SYSTEMRESCUECD

 Screenshot

Screenshot

pivo ::

procesor je zlo redko problem napake, raje povej kakšni so simptomi oz. kaj ti ne dela, kaj ti javlja?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Kristjan15 ::

Ko igram novejše igre, mi pogosto pride do velikih padcev fps-jev :S
Npr iz 100 fps naenkrat pade na 30 fps, nato se spet dvignejo nad 100 fps, nekaj minut igra laufa vredu, potem pa spet padec fps..
Pls help

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Pregrevanje in posledično thermal throttling grafične ali procesorja. (Kar še ne pomeni, da je eno ali drugo fuč.)

mambli ::

sigurno je procesor :)j/k

ali ti to dela v vsh igrah ali samo v eni ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mambli ()

Kristjan15 ::

dela samo v call of duty 5 in call of duty 4... Pomoje grafična nima dovolj pomnilnika. Ker sem opazil ravno pri tistem padcu fps-jev da grafična neha delovati. To sem preveril tako da sem odprl gpu-z program in narihtal da naj shranjuje temp. in napor grafične.. pol sem počakal da pride to fps droopa, in takrat sem šel na namizje in videl da je v tistem času ko sem mel zelo malo fps (20) grafična imela samo 2% napora. Drugače pa dela z 50 - 90%.
lp

Drugo skoraj ne more bit, kot grafična kartica.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Mnogo bolj verjetno, da ti v ozadju teće še kakšen proces, ki zamori celo mašino.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

nVidiine grafe serije 8 so imele tezavo z memory leakom. Ce si stvar minimiral na namizje in nazaj je nato -spet- delalo nekaj casa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kristjan15 ::

Sprva sem mislil, da je kakšen virus, zato sem formatiral ampak se še vedno dogaja enako. Pyr0beast jaz nimam nvidiine grafe, radeona 3850 256 mb gddr3 mam.

Pyr0Beast ::

Nah, pregrevanje potem, poglej z Rivatunerjem, kaj se dogaja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kristjan15 ::

Procesor ne preseže 50 stopinj, grafična v full loadu max 65 stopinj. Mislim da ni temperatura problem.

Pyr0Beast ::

Si dejansko pogledal graf temperature ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kristjan15 ::

Ja sem

Jernej88_ ::

Probaj z programom Speedfan.

Kristjan15 ::

temp. grafične sem gledal z gpu-z, temp. procesorja pa z everestom

Valvoline ::

A to špilaš mogoče famozno NFS undercover ?? :)
Drgač pa tale grafa ima premal gddr3 rama. 256mb ni dovolj če hočeš novejše igerce poganjat na visokih detaljih in resolucijah. Poskus na 800x600 in medium nastavitve. Vse odvisno kolk je igerca zahtevna. Kolk pa imaš rama ?? Če je 1gb skoraj nemogoče špilat in lahk da zarad tega šteka. Če je 2gb in več je ok.

Kristjan15 ::

Ne, to mi pri Call of duty 5 dela. Javlja se mi tudi ta VPU Recover ves čas :S. To je blo zadnjič da sem kupil radeona, nasljednič no way. Sumil sem tudi procesor, zato sem naredil benchmarke v 3DMark06 in dosegel nekaj čez 2000 points za procesor. Imam pa 3GB rama, kar mislim da zadošča zaenkrat.

Valvoline ::

Jaz sem Cod5 obrnu na staro x1900gt vse na max,izklopljene le sence. Resolucija 800x600 z 2x AA in skoz 50+ FPS.Sprobaj tudi ti sence izklopit,meni so povzročal prav sence težav. Ne vem zakaj,zgleda da pač gonilniki niso v redu optimizirani za sence pr cod5.
Sprobaj in poročaj.

Zgodovina sprememb…

BmN ::

VPU Recover je meni javljalo na moji stari x1950 512Mb, ko sem dokupil dva ventilatorja se je ta problem rešil.

Jaz osebno mislim da je grafična prešvoh da bi lahko igral novejše igre tekoče na lepi resoluciji, in da je 1Gb rama odločno premalo ;((

Kristjan15 ::

Saj nimam 1gb rama!, 3gb mam :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov pc do 1500€

Oddelek: Kaj kupiti
291518 (1213) st0jko
»

Fps drop, padci fps-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
10925 (763) Kristjan15
»

Mnenje o firmi Palit

Oddelek: Pomoč in nasveti
231469 (1267) mesoreznica
»

Test 4850 ter 3870

Oddelek: Strojna oprema
464399 (2642) krho
»

Call of Juarez

Oddelek: Igre
162671 (1993) BCSman

Več podobnih tem