» »

Restartanje računalnika pri branju/zapisovanju CDjev

Restartanje računalnika pri branju/zapisovanju CDjev

tedijan ::

Lep pozdrav :)

Imam eno zelo redkih težav (kot zgleda), ki je ne morem in ne morem odpraviti :( Stvar je sledeča:
Moj računalnik se vedno, kadar hocem brati/pisati na CD, ponovno zažene!
Ne verjamem da je problem v gretju mojega CPUja ali pomankanju RAMov, kajti pekač mi je pred časom deloval brezhibno.
Jumperje sem probaval nastavit na vse možne načine. Še malo pa bi iznašel 5. nastavitev :D
Tudi ko sem hotel naložiti windows na novo, je računalnik ob začetku bootanja restartalo (znova in znova in znova...) 8-O

Rač.:
AMD Athlon 2800 XP+
1 GB DDR
ATI Radeon 9600XT
200 GB WD HDD

Če je kdo med vami, ki je mel isti problem ali kdo ki bi ga znal rešiti... NA POMOOOČ

misek ::

Opiši problem malo podrobneje. Ali se restarta takoj, ko hoče brati/pisati CD? Torej daš CD v pogon, odpreš raziskovalca, klikneš na pogon in se zgodi restart?

tedijan ::

Torej, rač. se restarta vcasih takoj ko se zaprejo njegova vratca. Torej CD se niti še ne zasuče! Pri pečenju pa se restarta včasih takoj včasih pa po petih sekundah.

TOP ::

Poglej malo ide kabel da ni fuč,ali pa pekač,ker tle je napaka na pekaču.

misek ::

Začasno odstrani ide kabel na pogon in preveri, ali napaka ostaja. Pa poskusi priključiti napajanje z drugim kablom.

tedijan ::

Poglej malo ide kabel da ni fuč,ali pa pekač,ker tle je napaka na pekaču.
Verjetno ni napaka na pekaču ker sem poskušal z DVD-ROMom in se zgodi isto pri branju. :|
Bom probal zamenjati IDE ...
-[ B3 G00D ]-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tedijan ()

pingo76 ::

Napajalnik? Tistih par pljuncev porabe optičnega čitalca ti naredi pc nestabilen? Poskusi.

tedijan ::

Napajalnik? Tistih par pljuncev porabe optičnega čitalca ti naredi pc nestabilen? Poskusi.
Hm, pomoje bi znalo to bit ja... ampak trenutno nimam pri roki dobenega mocnejsega napajalnika. Ta je 300W, bom probal ju3 kaj zrihtat!
Ampak ne razumem kak je lahko pc prej delal, ko sem imel priklucena 2 pogona :| pa ni blo dobenga padca napetosti, sem lahko igrco insaliraval pa se CD peko 8-O
-[ B3 G00D ]-

kitewing ::

Imel sem podoben problem in je bil kriv napajalnik. Z močnejšim napajalnikom so bile rešene težave. Problem je v tem, da so nekateri kitajski napajalniki delklerirani več kot so v resnici močni.

Kr_Edn ::

Si bom spsodil temo, ker imam podoben problem. Ko imam nosile za CD-DVD na pekaču odprt, mi resetira računalnik. Imam C2D Intel 6750, diski so SATA WD, pekač je ATA, operacijski sistem Win XP (legalni z SP2), napajalnik Enermax 620 W. (Pekač je Pioneer DVR112D). Isti problem se mi je pojavljal na prejšnjem računalniku Athlon 3200, pekač je bil NEC ATA, napajalnik Enermax 400 W, isti Win XP (servisni popravki 2). Kakšna ideja razen zgoraj pojasnjenega?

Aja, plata je Gigabyte, prejšnja je bila Asus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

tedijan ::

Problem je bil očitno res v napajalniku. Danes sem si sposodil malo močnejši napajalnik (460W) in je stvar delovala kot mora! :)
Ne vem zakaj nisem sumil, da je restartanje vzrok padcev napetosti,... mogoče zato ker mi je zadeva več kot 1 leto delala solidno. Hvala vsem ;)

@Kr_Edn :
Jaz bi se najprej poigral z JUMPER nastavitvami, potem pregledal IDE/sATA kable, kable za napajanje, nato napajalnik, mogoče še skeniral HDD za verjetnost obstajanja virusa ali kaj podobnega?! Več bi ti pa znal svetovati kdo drug :)
-[ B3 G00D ]-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadomestni DVD-R/RW pogon za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
142064 (1782) Alen T 1978
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181552 (1360) Lizard
»

problem z Recorder Bufferjem pri višjih hitrostih

Oddelek: Pomoč in nasveti
112098 (1893) ERGY
»

Težava z diskom!!!

Oddelek: Strojna oprema
9984 (837) Eddy
»

SNEMANJE 2 CD-JA NAENKRAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
161345 (1011) matevzm

Več podobnih tem