» »

raid polje

raid polje

TOMAZZINI ::

pozdravljeni, dobil sem računalnik, ki je bil v raid polju , ker ga nočem več imet (raida) sem se odločil na novo narediti sistem... a nikakor ne gre ker mi navadnega diska ne prepozna, prosim za nasvet

bluefish ::

bom skočil v cirkus, ki se menda vrti nekje v LJ, pa si bom sposodil eno čarobno kroglo, da bomo videli, kakšna je konfiguracija računala.

TOMAZZINI ::

proc-intel4 3,2mhz
msi 915g combo fr
ram 2 giga 533mhz
disk samsung in seagate 320 gb

v biosu sem vsega boga probal vse raide isključil samo en disk priklopil pa ga nikak ne zazna, čeprav včasih napiše da je second master en od diskov in pol ko iz cdja winse naloži in restarta pa reče da ne gre naprej ker ne zazna diska in da naj preverim , če je prav priklopljen, kar seveda je
Tud matično sem resetiral...pa nič
zdaj še tisto ne spravim na comp kar je bilo že prej

misek ::

Diska sta verjetno SATA? Katere Windowse nalagaš? Win XP ali Visto? V BIOSu išči "SATA DEVICE MODE" in je na izbiro AHCI in IDE. Po default-u je AHCI, zato spremeni v IDE. Morda bo to pomagalo.

TOMAZZINI ::

Joj se opravičujem..diska sta ata, verjetno bi mi bolje šlo če bi bila sata...navadne xp gor dajem, vsega boga sem že probal, pa ne gre....men se je zdelo da pač raid polje isključim in ko samo en disk not dam in povežem,da je to vse zdaj pa imam tak šmorn..

Pri priklopu diska na ide 1 je to komaj 3 primary disk, kaqko naj naredim da bo prvi??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TOMAZZINI ()

mjk ::

pri ata diskih preveri še jumperje na sami plati in diskih ... stare plate so imele par nastavitev še z juperji, diski pa so imeli nastavitve, kot so master, slave, cableselect ... skratka oba manuala preglej ... mislim, da boš našel takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

TOMAZZINI ::

aha...bom hvala...sporoćim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1243) nazz78

Več podobnih tem