» »

Mouse lag v novejših igrah

Mouse lag v novejših igrah

]Fusion[ ::

No kot naslov pravi, se mi pojavlja v novejših igrah hudi "mouse lag". Torej ko premaknem miško, se komaj kake 0.1s premakne v igri. To se mi je začelo pojavljat v Dead Space, Far Cry 2 in zdaj v Fallout 3. Sicer se ta lag smanjša če zmanjšam nastavitve, ampak je vseeno občuten. Je pa nekako vezan na FPS. Višji je FPS manj je laga. Samo to pomeni da imam pri 20-30 FPS nenormalni lag, ki postane igralen komaj pri 50FPS+.
Če ima kdo mogoče podobne probleme, oziroma če ima kdo kakšno rešitev, bi bil veseli.
Za driverje je problem, ker ni uradnih, razen tistih z modanim ini fajlom.

Mašina: Laptop DELL Inspiron 1520, geForce8600m GT, 4GB ram, Vista 64.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

BuBBle.D ::

To ni problem, saj je tale mouse lag nekaj čisto normalnega. Druge rešitve, kot zmanjšat detajle in posledično imet višje FPS-je, ni.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

kixs ::

Jap. Presvoh masina.

lp

]Fusion[ ::

Ja samo zakaj je to tak? Včasih če si imel manjše število FPS, je začela slika skakat, ne pa da je začela miška lagat. Pa 20FPS, ni tak gromozansko malo, da bi morala lagat. Kaj te ne samo da moram kupovat mašino, ki bo "samo" poganjala igro na medium, ampak da mora poganjat na medium 60FPS?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Senitel ::

se komaj kake 0.1s premakne v igri

Pri 20FPS je en frame dolg 0,05s. Ker boš rezultat tega videl šele naslednji frame to pomeni 0,05s < lag < 0,1s. Kaj je torej problem? >:D

jan01 ::

Najbrž imaš zastarele gonilnike(na dellovi strani so stari). Zloadej si jih oz http://www.laptopvideo2go.com
A ti tvoja grafična iz defektne seije že crkuje, se pregreva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

DOOM_er ::

izklopi vsync to pomaga pri večini iger, in ta večina je ravno pri telih treh. Meni je pomagalo, sicer je res da nism probu fc2 ampak pri fallout pa dead space mi pa je
Robots will steal your job. But that's OK

]Fusion[ ::

Ok, sem mel nekaj časa gonilnike iz laptopvideo2go, samo sem jih potem menjal za MS gonilnike, ravno zaradi lag-a v Dead Space. Žal ni pomagalo. Bom pa še enkrat probal z novejšimi.
Za vsync varianto sem že slišal ja, samo meni ni pomagalo, oz. samo minimalno. Sem pa probal izklopit v igri in v nastavitvah grafične.

Rajši bi mel 10FPS in bi se pač sprijaznil, da nimam dovolj močne mašine, kot pa da imam 20-30 FPS in mi miška lag-a. Muči pa me tudi ker ne vem zakaj se to pojavlja. Kot sem že omeno, je včasih igra enostavno začela "štekat" in je imela manj FPS. Zdaj pa po novem očitno začne miška lag-at :S
Čudno mi je vse skupaj...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

R33D3M33R ::

A niso včasih igre imele možnost hardware cursorja? Sicer ne vem kaj funkcija dela (lahko kdo razloži?), ampak mogoče ima veze s tem :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Senitel ::

Kurzor nima veze (razen če je kurzor problem?)... Če je pa kurzor problem je pa to zato, ker imajo nekatere igre (in predvsem starejše) pač klasičen windows kurzor, ki ga renderira OS posebej kot overlay in se refresha neodvisno od fps-ja, novejše ga pa renderirajo kot del svojega grafičnega vmesnika in se posodablja tako hitro kot vse ostalo.

]Fusion[ ::

Ja poznam ta kurzor problem in ni tako.
Samo zdaj ko pomislim, je dejansko minimalni lag tudi v meniju, ko dejansko ne izrisuje nič pametnega.

Sem pa dal gor najnovejše gonilnike iz laptopvideo2go in je enak problem. Posodobil sem tudi bios :P
Me zanima če bi v XPjih bil enak problem :S

Mislim da se bom mogo sprijaznit, da bom igral zadevo na Super Low :(
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

]Fusion[ ::

OK sem pač tak rešo da zaj špilam na 800x600 :P
Kaj toti mouse lag je vedno bil? Ker se mi zdi da sem komaj zdaj to opazo...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

kixs ::

To je bolj kot ne odvisno od igre in njenega graficnega pogona - ene "trokirajo" (frame skip), druge se "vlecejo" (mouse lag), pa se kaj bi se naslo. Pri notebookih pride se bolj do izraza, ker vecinoma on-board graficne uporabljajo sistemski spomin in s tem upocasnijo celoten sistem - torej je lahko problem kje drugje, kriva pa je graficna.

lp

]Fusion[ ::

jah očitno se bom mogo navadit ja. Samo mi je bolj všeč ko igra "trokira" :P Sem bil do zdaj tak navajen. To "vlečenje" je hudo annoying, ker FPS ne pade na pod 25.
Mah kaj češ.

P.S.: Mogoče je to zarota Game Devevloperjev :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Ktj ::

jest že občutim lag na < 100 fps(odvisn od igre)), tko da probam vse igre spravt na čimveč FPS(če ne drugač pa z twekanjem .ini)

Rippy ::

DOOM_er ti je že povedal rešitev, izklopi V-sync!

mojsterleo ::

malo se poglobi v nastavitve miske, predvsem pa izklopi vsync in mouse smoothing. in sploh vse algoritme, ki kao pripomorejo k bolj gladkemu delovanju kurzorja. vcasih tud pomaga, da znizas sensitivity v igri pa ga zvisas v windowsih. drugace pa kot so ostali rekli, pri 20fps ne mores pricakovati gladkega delovanja.

Tr0n ::

Vsync off.

]Fusion[ ::

Ja, sem probal vsync izklopit. Ampak je to samo bolj napol rešitev. Saj izklop samo omogoči FPSe višje kot 60. Zaradi tega se zdi, da pomaga pri mouse lag-u. Če pa padejo FPS-i na manj, recimo 20-30, pa se še vseeno pojavi.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

]Fusion[ ::

P.S.: Bom pogledal če je v .ini fajlu kaj pametnega. Samo imam občutek, da tu ne bom nič pametnega najdo. Razen če pozna kdo kako razlago vrednosti za Fallout 3 ini (Tega imam zaj zaenkrat samo nameščenega).
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

BuBBle.D ::

Človek božji, kaj sploh pričakuješ od ene 8600M GT grafične? Performance enak TRI-SLI? Nehaj igrat na prenosniku oz. si kupi soliden desktop PC in je stvar rešena. Tuhtanje o nekih tweakih ti nič ne bo pomagalo.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

]Fusion[ ::

Pričakoval sem, da bo vse na low in native resolucija, delalo tako da bom lahko igral.
Pričakoval sem "trokiranje" slike, ne "vlečenje".
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem Asus m50vn

Oddelek: Pomoč in nasveti
254489 (3082) MojsterIvanć
»

Driverji za Nvidia GeForce 8600M GT

Oddelek: Pomoč in nasveti
112142 (2060) duLinho1
»

problemi z Vista SP1

Oddelek: Pomoč in nasveti
81237 (1000) CyberAD
»

Upgrade Graficne v prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
61444 (1314) Buggy
»

Prestigio 1570

Oddelek: Kaj kupiti
91548 (1445) Zheegec

Več podobnih tem