» »

Ugasanje Diska & Mrezne

Ugasanje Diska & Mrezne

d0rK ::

Zivjo,


bom problema opisal posamezno. Prvi problem. Ze dlje casa (nekaj mesecev) me zafrkava en disk. Brez opozorila izgine iz My Computer. Skratka, racunalnik ga vec ne zazna. Tudi po ponovnem zagonu se problemi zacnejo ze takoj. Med S.M.A.R.T. sekvenco se sistem ustavi in ocitno caka na kaksen zivljenski zank doticnega diska. Po dolocenem casovnem intervalu sistem nadaljuje z ostalimi diski (imam jih 5, trije so isti model kot ta problematik). Ce doticni disk odklopim sistem S.M.A.R.T. sekvenco prebavi brez problemov.

Sprva sem menil da se disk morda pregreva ampak je bila ta moznost izkljucena ko sem racunalnik po celonocnem spancu ponovno prizgal pa mi diska se vedno ni zaznal. Nato sem pomislil, da je morda problem napajalnik. V sistemu imam Q6600, 4GB rama, 8800GT, 5 diskov, 1DVDRW katere napaja 620W Corsair HX620 napajalnik. Ampak mi je bilo povedano, da je sledec napajalnik vec kot dovolj mocan. Disk sem nato nesel na servis kjer sem uveljavjal garancijo. Po vecdnevnem testiranju mi je bil isti disk vrnjen saj serviser kljub low level formatu in testiranju ni nasel problema. Ko sem disk ponovno vkljucil v sistem je res delal.. Do pred dvema dnevoma ko je ponovno ugasnil. In to se dogaja vec ali manj konstantno. Ugasa se in priziga brez pravila. Kaj mi je storiti? Kje lezi problem?

Drugi problem, ki je morda povezan, morda pa ne... V zadnjem mesecu se mi je dvakrat "ugasnila" integrirana mrezna kartica. Lahko je racunalnik cez noc prizgan in ko ga zacnem uporabljati zjutraj mi ne odpre nobene strani. Grem v nadzorno plosco preveriti nastavitve, kjer opazim da manjka network adapter. Ponovno zazenem sistem in nic. Se vedno ga ni. Grem v solo in ko pridem ponovno domov je adapter ponovno v nadzorni plosci (OPOMBA: ne spomnim se tocno, ce sem sistem ponovno zagnal, ko sem prisel domov ali ne).

Oboje se morda bere kot sala ampak je ZELO frustirajoce in bom pomoci zelo vesel.


Hvala.

Han ::

Katera je osnovna plošča? Kateri OS?

d0rK ::

Maticna je Asus P5K-E, os je Windows Vista.

Han ::

Disk bi jaz stestiral s proizvajalčevim diagnostičnim programom, takoj ko bo kazal znake defekta.

Glede mreže pa ne vem. Poskusi z novejšim gonilnikom. Posodobi BIOS.

P.S. Mogoče se bo slišalo čudno, a zadnje čase je z Asuskami veliko nenavadnih problemov. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

d0rK ::

Disk je ze serviser stestiral z diagonsticnim programom oh Hitachija. Pravi da ni nasel niti enega bad sectorja.

Bom pozkusil posodobiti driverje mrezne.


Vse skupaj je FFFFUUULLLLL nadlezno. Ker se problem pojavla random in ne vem kdaj bo naslednic crknl.

blackbfm ::

Sem mel podoben problem z integrirano mrežno sicer na gigabyte plati. Ker se mi ni dal vsega razstavljat in nosit na servis zarad gnile mrežne, sem dal kar posebi mrežno kartico not. No ta deluje kot je treba. Hja drugače v tvojem primeru bi pa sigurno uveljavil garancijo (za plato).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Han ::

Slab sektor nima s tem ponavadi nobene zveze. Ta diagnostični program testira disk tudi za vse druge anomalije in preveri S.M.A.R.T. status...

d0rK ::

Manjsi update:

[1]
Vceraj sem ponovno naletel na problem z mrezno zato sem si zapisal izkusnjo v upanju, da bo kdo v problemu videl resitev.
Torej, zjutraj preden sem sel v solo sem dal racunalnik v Sleep mode je mrezna delala. Ko sem prisel iz sole, nekaj ur zatem,
sem zbudil racunalnik in mrezne ponovno ni bilo (spodaj sem prilozil slikovni materjal). Rebootam dvakrat pa je se vedno ni.
Nato ugasnem racunalnik in iztaknem power kabel ter pocakam 20 sekund. Vtaknem zadevo nazaj ter ponovno zazenem
racunalnik. Mrezna je nazaj...

Sicer, mogoce je da je bil problem krivda Windows Viste. Nekaj sem strikal s sistemskimi datotekami in pa tudi kronicno je pomanjkovalo
prostora na sistemski particiji. Trenutno sem na novo nalozil Visto, prostora je dovolj, s sistemskimi datotekami se pa ne bom igral. Bomo
videli ce se problem ponovi.

[2]
Vceraj sem na novo instaliral Visto. Pred instalacijo vedno odklopim vse razen sistemskega diska zato da jih nato posamicno
vklapljam v sistem (drive letters se tako porazdelijo tako kakor jaz zelim). In sem za hec ponovno vklopil problematicen H:
disk. Sistem ga je zaznal. Danes zjutraj pa je po Prespani (Sleep) noci spet izginil. Racunalnik sem ugasnil ter zamenjal SATA
slot na maticni. Sedaj je ponovno zaznan.

Naslednic ko ponovno izgine bom prvo samo rebootal in sele nato ugasnil racunalnik ter zamenjal SATA port. Ce bo disk po rebootu se
vedno pogresan, po zamenjavi SATA porta pa ne, bom blizje moji domnevi, da je problem v maticni in ne v disku. Sedaj se bom spravil
k testiranju diska s Hitachijevim diagnosticnim programom.

 Diski - Vsi tukaj

Diski - Vsi tukaj


 Mrezna - MIA

Mrezna - MIA

blackbfm ::

Poglej jz mam enak primer z mrežno. Če jo po rebootu ni je pač fuč plata ali pa mrežna (kontroler?). Sigurno ni kriva Vista. Jz sm samo zarad tega naložu XP ker sem isto sumu. Na koncu sem pa ugotovu da je še v biosu ne najde kjer mam funkcijo check utp cable oz. neki podobnega. Odkar mam pa posebi mrežno not ni blo pa niti enkrat problema. Kot sm reku, glede na to da maš težave še z drugim hardwerom jo nesi na servis če maš garancijo.

d0rK ::

Servis je v Nemciji. >:\

In kdo ve ce bodo zadevo sploh reklamirali. Pojavla se random. In bom POPENU ce bom moral racunalnik razdreti,
poslati zadevo v Nemcijo, cakati in nato dobiti odgovor da niso nicesar nasli. Taka je bila namrec situacija z diskom.

blackbfm ::

Aja to zna bit zajeban pol. Te stvari je boljše ravno zarad takih for kupovat v Slo. Jah drugače kupi pa novo plato sej niso več tok drage:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6604 (561) Berni_01
»

težava z računalnikom (počasno delovanje, brenči...)

Oddelek: Strojna oprema
161807 (1461) legendary
»

Izjemno počasen prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
221962 (1365) Zheegec
»

Problem za zagonom računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6956 (897) Jozek82
»

Čudno piskanje iz IBM DTLA307030

Oddelek: Pomoč in nasveti
171774 (1514) trot

Več podobnih tem