» »

ka50 - черная акула

ka50 - черная акула

«
1
2

jamiroq ::

... je pristala. resda le v ruski federaciji in skupnosti neodvisnih drzav, a vendarle. mednarodna razlicica naj bi bila na voljo nekje v zacetku naslednjega leta.

gre za prvo simulacijo v seriji digital combat simulator, ki naj bi ji sledili se a-10a, a-10c, ah-64a blk. 49a, su-27, f-15c, mi-24v, f-16c in mig-29a. cikel izdaj naj bi bil nekje 9 mesecev.

mission editor

kokpit 1


kokpit 2


kokpit 3


kokpit 4


kokpit 5 - tokrat s pilotom :)


skval, navigacijski sistem abris in knofovje za kontrolo orozja


spegli


glavno orozje - raketa vikhr


hovering...


close-up


kokpit je 3d in popolnoma klikabilen (ter, ob prisotnosti gizmota trackir, podpira 6dof premikanje pogleda).

producer's notes (youtube):

- startup
part 1
part 2

- abris
part 1
part 2

- basic flight

- navigacija
part 1
part 2

- senzorji
part 1
part 2

- orozje
part 1
part 2
part 3

- obrambni sistemi
part 1
part 2

- data link
part 1
part 2

- game mode

posnetki v visji resoluciji so na voljo na domaci strani (potrebna registracija).

trenutno dostopna dokumentacija:ob izidu ruske razlicice black sharka se je zgodil precejsen debakel, saj je bila zascita (starforce) razbita se isti dan, poleg tega pa se je razvedelo, da se jo da brez omembe vrednega truda predelati v anglesko (vsaj uporabniski vmesnik, ce ze ne prilozenih misij in trenaznih posnetkov). posledicno so zahodnjakom zelo otezkocili kupovanje ruske razlicice, zascito v mednarodni razlicici pa bodo se zaostrili; poleg rednih cd-checkov bo potrebna se aktivacija. trenutno se se ne ve ali bo stevilo aktivacij omejeno ali ne. cene so za nase razmere precej smesne: 640 rubljev za razlicico v dvd skatli, 340 rubljev za razlicico v cd skatli in 300 rubljev za download razlicico. v evre si pretvorite sami :>. mednarodna razlicica naj bi stala nekje med 40 in 60 evri in naj bi bila na voljo enkrat v zacetku naslednjega leta. pred koncem leta nameravajo izdati tudi demo v anglescini ter anglesko dokumentacijo.

ruski dvd lahko zahodnjaki kupimo le v http://www.qpig.ru, afaik. ostali ali ne prodajajo izven rusije ali pa ne sprejemajo nasih placilnih sredstev.
  • zavaroval slike: Primoz ()

Berserker ::

Keda to pride ven.? Ziher če bo kdo hotel igrat , bo igral kopijo. Sicer pa lahk ta helij furaš tudi pri armi pa maš tam tudi cockpit pogled. Jep a res ful malo simulacij klopotanja. no v bistvu je težava to igrat kr rabiš ziher debelo uro da se znajdeš pri kotrolah.

jamiroq ::

> Keda to pride ven.?

druga poved v prvem postu :).

> Ziher če bo kdo hotel igrat , bo igral kopijo.

mogoce, ampak, glede na to, da je to tako nisni produkt, se mi zdi malo verjetno. sploh ce so v igri (omejene) aktivacije. sej vem, da se vse piratizira, ampak piratiziranje ruske razlicice je bolj kot ne kolateralna skoda uporabe starforca - v isti sapi so bili scrackani stalker - clear sky, fallout 3, mass effect in kup drugih. pri lock on: flaming cliffs zascita ni bila razbita, kolikor vem. oz. je lazje pljunit tistih 15 eur, kot se ubadati z raznimi postopki crackanja, ki najverjetneje ne delujejo.

> Sicer pa lahk ta helij furaš tudi pri armi pa maš tam tudi cockpit pogled.

tudi v raznih flight simulatorjih, vendar to ni to :).

> no v bistvu je težava to igrat kr rabiš ziher debelo uro da se znajdeš pri kotrolah.

zato imas pa game mode :). tu se mi zdi, da so se res potrudili priblizati simulacijo casual obcinstvu, ki jim ni do studiranja 400 stranskega prirocnika.

jype ::

tr33k> Sicer pa lahk ta helij furaš tudi pri armi pa maš tam tudi cockpit pogled.

Tisto ni nikakršna simulacija.

Tole... pa je :)

jamiroq> tu se mi zdi, da so se res potrudili priblizati simulacijo casual obcinstvu, ki jim ni do studiranja 400 stranskega prirocnika.

No saj za prodajni uspeh igre je to nedvomno plus, ampak prave živali tudi ne moreš leteti, ne da bi prebral tisti priročnik. Saj v tem je finta simulacij, ane?

Berserker ::

Ja pa itak da neboš v simulaciji ki je odprto za vso občinstvo mel točno vse kontrole pa bo ziher mal enostavneje. sicer bi se itak teroristi nad newyorkom vozli z hindi pa kamovimi klopotci. sej veste koga se je tudi ob napadih na dvojčka obtožlo, microsoft seveda kr se lahk na njihovem simulatorju učiš letet nevem če glih res.

jamiroq ::

tr33k> Ja pa itak da neboš v simulaciji ki je odprto za vso občinstvo mel točno vse kontrole pa bo ziher mal enostavneje.

ahem.
da ne govorim o tem.

meni sicer sim deluje precej podroben. kaksen pa je v primerjavi s pravo recjo pa ne vem, seveda. razvijalci pravijo, da so sodelovali s kamovom. glede na to, kar sem videl bi jim kar verjel.

jype> No saj za prodajni uspeh igre je to nedvomno plus, ampak prave živali tudi ne moreš leteti, ne da bi prebral tisti priročnik. Saj v tem je finta simulacij, ane?

bi rekel, da je finta simulacij zabava :). kot vseh iger, vsaj imho :P. tako da, whatever rocks your boat - nekomu bo zabavno takoj vzletet in se streljat, komu drugemu pa studirati ogromen prirocnik in 15 minut klofat stikala, da lahko sploh motorje vzge. in ce firma naredi igro, ki se lahko prilagodi takemu razponu publike - toliko bolje.

Berserker ::

Mislim da se bo prej za zabavo ljudi kr tteh je največ, večina nas nebi vdržala 5 min če nebi znali vžgat motorja kje je še šele vletanje pa pristajanje. sam nisem zdržal niti 5 min pri lock on kr nisem znal vžžgat motorja sn kr od jeze ene 5x kliknil ctrl alt + delet pa igro zabrišal v koš, torej ni poterpežljivosti, no če bi mel kakšen slo prirčnik bi še šlo.

Mavrik ::

Hmm... tole zgleda izjemno zanimivo. Vedno sem si želel neko bolj realistično simulacijo helikopterja. Sam bo treba počakat na angleško verzijo (ruščina gre mi ne). Pa kupit nek joystick s kerim se bo to igralo.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mavrik> Pa kupit nek joystick s kerim se bo to igralo.

Najmanj 4 osi potrebuješ.

Joystick za cyclic, analogno ročno za collective, pedala za rudder, pa še en gashebl za throttle se spodobi imet.

tr33k> sam nisem zdržal niti 5 min pri lock on

Checklist za vzlet je pri starejših lovskih letalih dolg za približno 30 sekund dela in obsega približno 100 postavk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mavrik ::

Mavrik> Pa kupit nek joystick s kerim se bo to igralo.

Najmanj 4 osi potrebuješ.

Joystick za cyclic, analogno ročno za collective, pedala za rudder, pa še en gashebl za throttle se spodobi imet.


Ma ja, saj nisem mislo nekaj poceni za 30€ :) Potem bo že vsaj nekaj z dovolj osmi, ročkami, gumbami, FFjem in vzdržljivostjo za moje kriplaste roke :D
The truth is rarely pure and never simple.

Balandeque ::

No, jaz je pri najboljši volji nikjer ne najdem za kupit, pa sem danes preletal in preklical vse možne trgovine. A imaš JamirQ kak link za dl?

Se jo je dalo pa lani na MAKS-u preizusit in je njaaaam.

Edit: Kar se pa palice tiče pa z Saitek x-52 pro ne moreš falit. Jaz imam zraven še pedala od Logitechovega volana (hehe, onega usnjenega) in si.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Ja sej se opazi kak ma su 25 komaj kak ekran pa elektroniko isto za f 16, nevem jaz bi rajši mel premikanje na wasd z miško bi nekako meril in streljal( sicer za merit bi blo bolj wasd), ostale stvari bi melsam malo knofof, pa še te bi ti pisalo nekje spodaj, namreč čeprav si pogledam komande takoj pozabim kje začet. no upam da bodo nekako dodelali da bo vsaj pisalo kak se starta pa vzleti pa ostalo.

BigWhale ::


Najmanj 4 osi potrebuješ.
Joystick za cyclic, analogno ročno za collective, pedala za rudder, pa še en gashebl za throttle se spodobi imet.


Pr kakih mal bolj sofisticiranih motorjih throttla ne nucas vec. Ker kr sami vzdrzujejo ustrezne obrate.

BigWhale ::

Drgac je bil pa men vsec Falcon 4.0 z vsemi moznimi dodatki. Startup check-list je bil dolg ene 30 postavk. Brez zaganjanja motorja.

Ziga Dolhar ::

Ja sej se opazi kak ma su 25 komaj kak ekran pa elektroniko isto za f 16, nevem jaz bi rajši mel premikanje na wasd z miško bi nekako meril in streljal( sicer za merit bi blo bolj wasd), ostale stvari bi melsam malo knofof, pa še te bi ti pisalo nekje spodaj, namreč čeprav si pogledam komande takoj pozabim kje začet. no upam da bodo nekako dodelali da bo vsaj pisalo kak se starta pa vzleti pa ostalo.


Čemu se torej oglašaš pri simulaciji, če pa iščeš konzolno arkado?
https://dolhar.si/

Berserker ::

Pa sej ne iščem arkade , govorim samo o komandah da bi vsaj nekje pisale ne da pa da si moreš vse na list zapisat. Pol pa pol ure preždim v options meiniju.

jype ::

BigWhale> Pr kakih mal bolj sofisticiranih motorjih throttla ne nucas vec. Ker kr sami vzdrzujejo ustrezne obrate.

Jah, saj je fly by wire. Ampak gashebl pa vseeno nucaš, da mašini nekako dopoveš kakšne obrate pričakuješ od rotorja.

Dripc ::

Kaj pol se nas bo nabralo za en SLO co-op? 8-)

jamiroq ::

Balandeque> No, jaz je pri najboljši volji nikjer ne najdem za kupit, pa sem danes preletal in preklical vse možne trgovine. A imaš JamirQ kak link za dl?

kot ze povedano: rusko razlicico kupis na http://www.qpig.ru; download razlicica je na voljo na http://online.1c.ru/games/game/3311585/, ce ti rata kako placat. sam sem jo narocil na qpig.ru, bomo videli, ce bodo res poslali :>.

jype> Jah, saj je fly by wire. Ampak gashebl pa vseeno nucaš, da mašini nekako dopoveš kakšne obrate pričakuješ od rotorja.

tule pri vklopu motorja nastavis rpm na ~9k in potem naceloma ni potrebno tikat. glede na postavitev (5. slika, rocki z rumenima glavama) bi ugibal, da med letom tudi ni prevec prikladno slatat...

tr33k> Pa sej ne iščem arkade , govorim samo o komandah da bi vsaj nekje pisale ne da pa da si moreš vse na list zapisat. Pol pa pol ure preždim v options meiniju.

dude, znas brat? v prvem postu imas link na 9 stranski pdf z default nastavitvami tipk.

angleski manual je na voljo na uradni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

jamiroq ::

igra je koncno tukaj:




:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

rgv45vg4t335 ::

BTW, tole mislim, da je nekakšno neuradno nadaljevanje od Lock-On. Oziroma če štejemo Flaming Cliffs je to že 3. del. Upam da niso še zmeraj ostali na predzgodovinskem DirectX 8. Drugače so bili 3D modeli letal in fizikalni model že v Lock-On prva liga.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Dripc ::

O!

jamiroq kje si dobil hard copy od KA50(predvidevam da ruski)?Sam bi si tudi nekaj takega umislil, ker FC mi glih zard tga online načina ni glih pri srcu :D

Lp

suntrace1 ::

Rusko ima. Zahodno različico so prestavili za 4 mesece, ker se je takoj našla na torrentih in si ne morejo dopovedat, da imajo samo več problemov s StarForce zaščito, kot koristi.

jamiroq ::

angleska (digital download) razlicica je na voljo za $50 na http://www.digitalcombatsimulator.com/.

strictom ::

Ohja. Komaj sm čaku eno solidno letalsko simulacijo. Se spomnim FA18 kjer sem imel Joystick z desetim gumbam in tipkovnico samo za razne komande.

Kk se je reklo unem priključko ko si vklopil joystick v zvočno kartico? Mam le še veselo palico, brez da bi jo kam vklopo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

5er--> ::

rgv45vg4t335 ::

Hm, kao ni pravo nadaljevanje LO-MAC ampak nekakšen spin-off. Zahteva DX9, čeprav zgleda pa skoraj enako kot prej z DX8.

BTW cool citat, Fear and loathing ;)
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

jamiroq ::

> Hm, kao ni pravo nadaljevanje LO-MAC ampak nekakšen spin-off.

to naj bi bilo zaradi licencnih razlogov, kolikor vem. lastnik blagovne znamke lock on: modern air combat je ubisoft - ze flaming cliffs so bili neuraden dodatek. black shark je bil v zacetku tudi planiran kot dodatek, ampak so se potem zgleda odlocili narediti clean-cut, da ne bi imeli vec opravka z ubisoftom. ali pa jim ubisoft ni dovolil izdati se enega dodatka, or something. ni bilo nikoli jasno razlozeno, iirc.

> BTW cool citat, Fear and loathing ;)

indeed :D.

strictom ::

A se da kje še dobit ta gameport adapter za PCI?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

rgv45vg4t335 ::

A se da kje še dobit ta gameport adapter za PCI?


Majo ga zvočne kartice ki niso združljive z Visto. Oz. drugače povedano; če maš Visto si fucked, ne podpira. Kupi USB palico.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

5er--> ::

Iz zgornjega linka:
Microsoft has discontinued game port support with Windows Vista, so it is probable that manufacturers will cease to produce boards with this connector.

However, it's still entirely possible to provide third-party drivers that will work with the gameport, and some companies that have produced game port cards in the past do so.

BigWhale ::

Ja, je entirely possible, pa je kje kak game port driver? Hehe.

5er--> ::

Hehe


Klik

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Rokomah ::

...no jest imam že ang. verzijo in dela OK.
Se že nekaj dni spoznavam s to najnovejšo simulacijo, ki je dejansko prava hard core zadeva in ni niti slučajno za priložnostne igračkarje. K simulaciji je potrebno pristopiti sistematično, korak po koraku, narediti uspešno najprej trening polete (nekajkrat) in potem še vse skupaj ponavljati nekaj dni, da lahko pol sploh pomisliš na naslednje korake (navigacija in bojno letenje). Osnovni manual obljubljajo cca. 500 strani, kmalu se bo pa dalo dobiti še druga navodila za boljše opravljanje s tem strojem, skupaj bo torej potrebno absorbirati ~ 1000 strani ali več. Priporočam, da poskusijo res samo tisti, ki jim je letenje simulacij v veselje in, ki že imajo izkušnje npr. z Falconom, Lock-Onom, IL_2...itd.

Dejansko je letenje s helikopterjev v KA-50 čisto drugačna izkušnja, saj je upravljanje heliča v mnogočem drugačna, oz. se razlikuje od letenja z letali v drugih simih. Simulacija je grafično popolna za današnje standarde, letalski model je odličen, zahtevnost letenja pa maximalna.
Kar se mene tiče je KA-50 popolnoma opravičil pričakovanja in dolgoletno čakanje in nenehno prelaganje datuma izida sima.
Sedaj ga končno imamo, zadeva deluje in je super.
:)

strictom ::

Gledam filme na netu. Kul zadeva. Je pa kot zgleda res zajebana za letet. Bohnedaj brez joysticka in throttla.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jamiroq ::

> Osnovni manual obljubljajo cca. 500 strani, kmalu se bo pa dalo dobiti še druga navodila za boljše opravljanje s tem strojem, skupaj bo torej potrebno absorbirati ~ 1000 strani ali več.

kaksen link, slucajno? vem za "enhanced" manual, ki bo naprodaj - poleg dveh pdfjev, ki sta sedaj na voljo bo vseboval se nekaj dodatnih drobnarij; vsega skupaj naj bi bilo ene 500-600 strani.

btw: how not to print a manual :).

rgv45vg4t335 ::

However, it's still entirely possible to provide third-party drivers that will work with the gameport, and some companies that have produced game port cards in the past do so.


32 bit mogoče, 64 bit pa ne bo šlo. Vsaj jaz nisem našel nič pametnega. Vse kar je bilo, je bilo za 32.:(
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Rokomah ::

Kdo še leti Ka-50 ?
Meni dela težave natančnost letenja, saj me precej zanaša, obrača. Težave imam pri pristankih, vertikalnih, horizontalnih, skratka vsepovsod, kjer je potrebna natančnost.
Kakšne so vaše izkušnje?

jamiroq ::

to je zato, ker se bodes z avtopilotom za kontrolo helikopterja :). vklopi flight director (moder gumb z napisom ДИР УПР, desno od gumbov za blazilce in drzanje visine; str. 87 v angleskem manualu).
edit: auto hover ti z vklopljenim flight directorjem ne bo deloval - moras najprej izklopiti flight director in vklopiti auto hover.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Rokomah ::

Poskušal sem z raznimi vklopi auto pilotov...
Kakšen je tvoj postopek pristajanja?
Jest nikakor ne morem dovolj umiriti heliča, da bi pristajal tako kot kaže v trening primeru. Ali mi ga zanaša bočno ali me nosi naprej ali pa nazaj, samo na miru ni nikoli :)
Na kakšni moči imaš trottle pri pristajanju?
Uravnavaš vertikalo s Collective ali Trottlom, v kakšnem razmerju?

Meni največji problem predstavlja bočno zanašanje, nikakor ga ne morem usmerjat horizontalno pri majhnih hitrostih. V tem primeru me vedno začne bočno zanašati. Pri večji hitrosti ni problemov, pri pristanku, ko je potrebno hitrost zmanjšati, so pa težave. Grem še enkrat čekirat manual.

jamiroq ::

na hitro posnet track enega solskega kroga, mogoce ti kaj pomaga. pri predvajanju vklopi prikaz osi (desni ctrl + enter), da bos videl kako sem premikal kontrole.

> Na kakšni moči imaš trottle pri pristajanju?

throttle pusti pri miru, uporabljaj le kolektiv.

> Meni največji problem predstavlja bočno zanašanje, nikakor ga ne morem usmerjat horizontalno pri majhnih hitrostih.

vem kaj mislis... jaz probam kontrirat z levim/desnim ciklikom. mogoce bom kdaj probal trimat, ampak trenutno dela trim vec skode kot koristi :P.

Rokomah ::

...lep šolski krog s pristankom :)
Moj helič je bolj nemiren. Bom še kasneje dela na tem. Hvala za sedaj za to pomoč.
Še kdo drug leti na Ka-50 trenutno?

Robert_S ::

Čakam na dvd verzijo .
Dej kakšno slikco nalimi.
A je špil strojno zahteven?

Rokomah ::

Jaz imam dve leti star računalnik (ravno kupujem novega), pa dela solidno. Ne sicer na največji resoluciji, pa vseeno OK.
Sicer je pa itak tipično, da dobre simulacije zahtevajo tudi hude računalnike. Ka-50 je podobno kot njeni predhodniki (Lock-on, Flaming Cliffs) zelo eye-candy simulacije in že zato je dobro, če imaš možnost to tudi videti.
DVD verzija pride šele spomladi 2009!

jamiroq ::

> DVD verzija pride šele spomladi 2009!

in bo ravno tako zascitena z aktivacijami/deaktivacijami kot je dl razlicica.

strictom ::

Se lihkar spomnu da mam USB Logitech Rumbble Pad 2.

Se da kulj to špilat na PlayStation like drkalici?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluefish ::

Niti ne.

Berserker ::

Kaj pa nasplošno na ploščkih se ne da ?

jamiroq ::

arcade mode je menda prirejen za ploscke. nisem pa probal.

bluefish ::

Da se, vendar pa potem to ni več simulacija ampak bolj arkadno dolgočasje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubisoft ukinja navodila za igranje iger

Oddelek: Novice / Igre
409979 (7995) Bistri007
»

Kaj od tega se splaca spilat?

Oddelek: Igre
282957 (2957) damjan11
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403625 (2648) jamiroq
»

LOMAC - Lock On Modern Air Combat

Oddelek: Igre
442741 (2190) mohha53
»

Fly igre

Oddelek: Igre
282400 (2058) San

Več podobnih tem