» »

DOS programiranje

DOS programiranje

b4d ::

S čim bi se dalo kej v DOSu sprogramirat? Po možnosti naj bo brezplačen program. Kje lahko dobim brezplačen Quick BAsic za DOS??
Thanks

alesrosina ::

hm ....


recimo c/c++ je en lep primer za dos. Pa Pascal, tud Logo (khm :D ) ... pa se kej.

free compailer za c++ je borland free compailer, kodo pa pises u en text editor.

to je to.

ToniT ::

Napiši v google Quick Basic.
Obstaja pa tudi stran www.quickbasic.com.

Zzzzzzz ::

Za dos lahko delaš s celim kupom programskih jezikov, samo pazi kaj delaš v izvorni kodi. V čistem dosu pač ne moreš uporablat Win32 API funkcij, tako da priporočam (če greš v C varianto) uporabo C-ja po ansi standardu. Tako narejene programe se da lepo prenašat z enga OS na druzga (npr. delajo na dos, linux, unix, solaris..., le skompajlaš jih ponovno, brez preurejanja kode). Slabost tega je, da lahko uporabljaš le standardni izpis v konzolo, nič grafike in podobnih stvari.

Če pa delaš le za dos, lahko uporabiš kakšno grafično knjižico (seveda odvisno od compilerja kakšno), če pa bi rad delal za konzolo pod win9x/me/2k/xp, pa uporabljaš lahko vse API funkcije (za barvo konzole, okna, teksta ipd. se nahajajo v conio.h).

Aja, pa stran od QBasica je http://www.qbasic.com

b4d ::

Hvala, sem gledal na stran od qbasica,pa ne najdem čistega programa za downloadat. Vem da je na disketah od DOSa, ampak jest sem inštalirou Caledra DrDos pa se mi ga ne da dat dol.
b4d.sablun.org

bostek ::

če boš delal v Cju si downloadi turboC, upam da bo vredu:

http://guest.inetia.com/com-page/c/prog...

jlpktnst ::

Priporočam dober prevajalnik C/C++ GNU za DOS(in vse win.). z dobro knjižnico za igre = allegro .
www.delorie.com/djgpp
ali
zip-picker!

Zzzzzzz ::

Tga imam tudi jst doma, ma ker v Cju ne programiram kej preveč (razen kar je nujno potrebno za faks in za izpit jutri) ga ne uporabljam. Pravjo pa, da je med "free" compilerji eden najboljših.

ts ::

Euphoria

Je tudi za Windows. Ni čisto brezplačen a se da zelo dobro delati z njim tudi če se ne registriraš(ne kupiš). Jaz jo uporabljam že ene par let brez registriranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ts ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MS-DOS 6.2] Napisati program

Oddelek: Programiranje
101146 (874) mihagr
»

FreeDOS in DOSovske igre?

Oddelek: Operacijski sistemi
151976 (1648) Azrael
»

Abadonware, kaj je to?

Oddelek: Programska oprema
111451 (1078) Gandalfar
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515337 (4477) alesrosina
»

Učenje Cja

Oddelek: Programiranje
172494 (2046) giovanni_

Več podobnih tem