» »

kontranavijanje intelovega core duo 2 E8400

kontranavijanje intelovega core duo 2 E8400

vir ::

ne vem kako se že reče če procesorju zmanjšaš moč zato tak hecen naslov :)
No, kako naredim da bo procesor E8400 prihranil na Watih in kako ugotovim kje je spodnja meja do koder še lahko zmanjšam moč. Imam plato PK5C ali nekaj takega.

Pyr0Beast ::

Odvijanje, downvoltanje/undervoltanje, downclocking/underclockin ?

Nižaj napetost, dokler se sitem ne zažene več in to je ta meja :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vir ::

baje da če odvijaš procesor da se vzporedno odvija tud RAM. Je to res?

Pyr0Beast ::

Odvisno, kako odvijaš. Če spuščaš množilnik se frekvenca ramom ohranja, če spuščaš FSB, HTT, ali kakorkoli ga že imenujejo posledično spuščaš tudi frekvenco ramom.

..
vsekakor pa ima to bolj malo vpliva pri brskanju po spletu. Zame je 800Mhz vrh glave, za tisto, kar počnem na kompu :)
Video, spletni špili, use lavfa :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Zanima me, če je kdo "odvijal" procesor že kdaj preko biosa ali programa, katerega je dobil zraven matične plošče (ki ponavadi zbije le FSB) in z multimetrom meril porabo na vtičnici? Če je kdo to počel se res priporočam za rezultate, kaj je ugotovil.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

... kaj .. hmm, da se veliko štroma pokuri v napajalniku (20%) in to je to.
Če hočeš kaj resnega boš moral kar rezati plato, če ti bios takega početja ne podpira, kot sem to počel jaz [:D]

Rezultat - pasivno hlajen A64 pri tempraturi malenkost nižji od telesne temperature [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ta procesor itak podpira SpeedStep tehnologijo > Speedstep @ Wikipedia

To pomeni da avtomatsko zmanjša frekvenco, če ne poganjaš nekaj procesorsko zahtevnega.

Blinder ::

Ma delas isto ko navijanje samo da gres v obratno smer. Tisti ki ga mam v podpisu mi dela pri original frekvenci od 0.975V dalje, baje stabilno.
Magari to provavaj v windowsih z tistim programom nizat postopoma napetost, pa testiraj sproti na orthosu po recimo 5 minut če najde napako. Če ne najde napake, nizaj napetost.

A to bi ga samo zacasno imel undervoltanega/UC?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Stra ::

Tole sem ravno včeraj v eni drugi temi napisal:

Aja, mimogrede, ravno toliko za info: prejšnji teden sem si ubodel eno platko in enega Dual Celerona E1200.

Po vseh modifikacijah, undervolt, 2.5" disk, izklopiti vse nepotrebno v BIOSu sem ga pripravil na idlanje pri porabi ~36W in obremenil z Orthosom pri ~46W, kar se mi zdi ... ful kul. :))

Če bi dal gor še smiselen napajalec (v stilu picoPSU 80W) namesto sedanje 400W zadeve, bi se poraba gotovo še znižala.

VCore imam na 0.875. Pri 0.850V se pri bootanju resetira, vmesnih pa nisem preizkušal. Spreminjal sem samo voltažo, frekvenco jedra sem pustil na privzetih 1.6 GHz. Poraba merjena na vtičnici.

Pyr0Beast ::

:O
36W :O

Jst sm se skoraj na glavo obrnil, da sem stvar spravil na 45W [8-O] [8-O]

... Pri 0.875 A64 lavfa na 800MHz, na .85 se ne bo prižgal več.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Stra ::

Hm, zanimivo.

Moja plata je GIGABYTE GA-G31M-S2L G31. G31 in podobni so med bolj šparovnimi čipseti, kot sem bral. Imaš ti kakega bolj potratnega, mogoče?

Prej sem se še malo igral in zadevo tudi downclockal na 900 MHz. VCore je sedaj eno (ali dve, saj ne vem) stopnički pod 0.850. Tam okoli 0.8375. Pri 0.825 ne POSTa več.

No, tle je poraba še bolj zanimiva. Idla mi pri ~30W, pod obremenitvijo pa jih je ~37. Sedaj me že fuuul zanima, koliko bi bilo, če bi dal za napajalec kakega picoPSU 60W.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

Pyr0Beast ::

Da, izjemno vročega Nf4, kateri se greje bolj, kot sam proc :o

Grafa je pa 6600GT ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

psychoshorty ::

Sam imam se vedno E6300. Najprej je deloval na svoji privzeti frekvenci in napetosti, sedaj pa "leti" na 2,81Ghz in 1,2275V stabilno odkar sem ga v bistu navil in mu znizal voltazo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte GA-J1900N-D3V, kakšen napajalnik ???

Oddelek: Strojna oprema
121679 (1346) moat
»

Gradnja Green low power racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
222127 (1709) ST-777
»

PicoPSU oz. nekaj pod 150W

Oddelek: Kaj kupiti
191965 (1341) veqlargh
»

Low power dual core

Oddelek: Strojna oprema
323866 (2674) Zorro
»

Asus EEE Box

Oddelek: Strojna oprema
273818 (2447) kmetek

Več podobnih tem