» »

Nakup prenosnika in zamenjava graficne kartice ter rama

Nakup prenosnika in zamenjava graficne kartice ter rama

d3k0 ::

Zivjo, danes dobim prenosnika (Hp pavilion xxxx nevem kaksna oznaka), ima GO 8400 grafo, pa me zanima ce lahko kupim kaksno drugo grafo in jo sam doma menjam ali ni mogoce zamenjati te graficne?

Pol zanima me kateri ram naj kupim ker ima 2gb dokupil bom pa 2x2gb istega in tistega prodal.

Hvala za odgovore!
!.....Happy new 2005.....!

c00L3r ::

Če ti ne veš katerega prenosnika dobiš, kako naj mi vemo, če se da grafična menjat? Če ima prenosnik grafično na MXM socket-u, potem gre menjat. Ampak ima večina prenosnikov žal grafično kar pritrjeno na matično ploščo.

Ram bi jaz vzel Kingston ali pa Patriot.

LuGi ::

Grafične kartice za prenosnika so drage in se jih ne splača menjavati.

d3k0 ::

Graficna je go 8400, ni integrirana, rad bi dal kako boljso, katero naj dam seveda ce lahko?

Se opravicujem grafa je 8400M GS, je za kaksno rabo?
!.....Happy new 2005.....!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3k0 ()

mtosev ::

Mxm upgrade ima grafe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hardstyle ::

d3k0 ::

kaj pa ram bo sel brez problema 2x 2gb kingstona? Zakaj pa je un tak drag ko je znizan na 70 eur?
!.....Happy new 2005.....!

KandazaR ::

Grafična je sicer samostojna a je prispajkana na matično ploščo (zato se tem grafičnim reče tudi dedicated). Vstopne samostojna grafične 8400 in pa 3470 so tako prispajkane na matično ploščo. Šele grafe tipa 8600 in pa 3670 so zamenljive.

Pyr0Beast ::

Odprt pa pogledat ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

d3k0 ::

Kaj pa glede rama? Se ga da zamenjat komot al je tezko 2x 2gb kingstona?
!.....Happy new 2005.....!

KandazaR ::

Enega je relativno enostavno. Na spodnji strani prenosika je pokrov, ki pokriva ram. Ga odpreš pa vstaviš not ram. Drug slot pa se ponavadi skriva pod tipkovnico. Vse pa je odvisno od modela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

zlobcek ::

Problem grafičnih je, da je sicer MXM socket, vendar imaš ti za svojo grafično (če je res zunanja) nek hladilnik, ki skoraj gotovo ne paše na drugi tip grafične. Tudi če je proizvajalec enak - nvidia, ati,...

Sem hotel zamenjat svojo grafično v notebooku pa - če zanemarimo problem, da se jih sploh nikjer ne dobi na enostaven način - sem obupal. Potem sem nahecal kolega, ki je malo čuknjen in razdru novega HP-ja z nvidio quadro 320 in no way, da bi tisto spravil na mesto GF8600 GS.

Ram je pa precej enostavno zamenjati:P

d3k0 ::

Kaj pa je razlika med ramom pri mimovrste za 70 eur pa se znizan je, in pa tistim ko je za 30 eur.

Kerga naj vzamem 2x2gb, bo delal dost hitreje ker zdaj mam 2x1gb in pa 2.2 Intel Core2 Duo 2.2ghz T7500 proc, bi se dost poznalo pri hitrosti aplikacij?

anyone?

Prosim nekdo

Dejte no prosim..
!.....Happy new 2005.....!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3k0 ()

Denis12 ::

dober dan. zanima me če ve kdo če se da zamenjati graficno kartico od prenosnika asus x751m.
se mi zdi da mam integrirano
hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Denis12 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847271 (33964) dzinks63
»

Vse NVidiine kartice iz G84/86 serije so menda pokvarjene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9417945 (7423) root987
»

pomoč pri sestavi računalnika...

Oddelek: Kaj kupiti
413035 (2247) st0jko
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007925 (6120) Pdove05

Več podobnih tem