» »

Rabim pomoc pri nakupu graficne

Rabim pomoc pri nakupu graficne

dudl ::

lp. zazelev sem si mocnejso graficno ampak sem naletev na oviro in to je pci-e hm.. kaj je to ze vem ampak kako vedeti ce mam to jest in kasna graficna bi bla primerna za moj rac. Prosiv bi vas ki se spoznate za izcrpne odgovore in priporocila NAJLEPSA HVALA ZE V NAPREJ.
System Devices:
Intel (R) System Management BIOS Driver
Intel(R) 82865G\PE\P Processor to AGP Controller - 2571
Intel(R) 82865G\PE\P Processor to I/O Controller - 2570
Intel(R) 82801EB SMBus Controller - 24D3 Intel(R) 82801EB LPC Interface Controller - 24D0
Intel(R) 82801EB PCI Bridge - 244E

Processors:
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz

Display adapters
RADEON 9600 SERIES 128mb :(

RAM: 1,5 gb
4 lukne na 333mhz zard enga drugac so 3 po 400 sam je 256mb mn rama pol pa nevem kaj se mi bol splaca ?? pa uzev sm ga 1x vn pa mi je pol kr modr zaslon metal ? :D NO TO JE TO UPAM DA ZE NI TA TEMA ODPRTA :D hvala lp.

bluefish ::

Nimaš PCI-E, temveč AGP

Z vprašanjem, ki se ziče RAM-a, pa se ne bom ukvarjal, saj se boš najprej moral naučiti pisati.

sheldon ::

Z vprašanjem, ki se ziče RAM-a, pa se ne bom ukvarjal, saj se boš najprej moral naučiti pisati.

lol

hotlips ::

Odvisn kolk € misliš namenit za comp.

Po eni strani se lahko odločiš za Radeona 9800Pro, ki je bil svoje čase ena ozmed najbolj zmogljivih grafičnih kartic na trgu, in ga dobiš za okol 40€, seveda rablenga.
Za kakšnih 10€ manj dobiš Radeona 9600XT, pravtako rablenga seveda (čeprav se mi ne zdi smiselno špatat tistih 10€), vendar pa sta obe kartici stari cca. 5 let in je vprašanje koliko so pri teh karticah podprte sodobne tehnologije. DirectX 9.0c podpirata obe se mi zdi.
Potem maš na voljo mal novejše, kakšen ATI Radeon HD 2600(Pro) in nvidia 7600gs/gt ki te bodo prišle 50/80€, vendar pa te kartice lahko kupiš še danes in tako z njimi dobiš tud garancijo.
Če tuki dodaš še kakšnih 10€ dobiš ATI HD 3650.
Najjača grafična kartica, ki pa jo trenutno sploh lahko kupiš za AGP vodilo pa je ATI Radeon 3850. Ta te pride tm okol 120€, samo pa tud ni več najbolj smiselen nakup zate, oz. tvoj računalnik.

Glede ramov (če sem prav razumel tvoj problem), najbrž preveč različne rame v plato rineš. Probi si dobit 2 al pa vse 3 čimbolj enake, 512MB, 333/400MHz in bi mogl bit za tvoj comp čez glavo zadost.

lp hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

dudl ::

hvala za priporocila :D
oki agp toraj samo ne razumem zakaj pise uspodi
Intel® 82801EB PCI Bridge - 244E
pa tut mal sm not na plato gledu in je njprej moja graficna tko v mal mansi lukni oz. krajsi
pod njo so pa pol navadne no usaj men se zdijo ker mam tut eno staro mrezno not in cist lepo pase. zanima me ce potem verjetno ne bom mogu met 2 graficnih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dudl ()

bluefish ::

ne spomnim se, da bi bila ATI 9600 tudi za PCI-E. Torej imaš verjetno AGP. Dveh grafičnih ne moreš imeti, razen če kupiš eno za PCI in ne PCI-E.

Kenshin ::

Resnično bi bilo vredu če bi lahko napisal kakšno matično imaš.
Drugače pa v primeru, da imaš AGP kupi raje nekaj v stilu Ati 3650 (nova je cca. €75) ali vsaj X1950 (rabljena ~€50).

V kolikor pa imaš PCI-E je pač odvisno koliko denarja si pripravljen odštet.;)

In Ati 9600 kartice so bile tudi izdelane za PCI-E. Sicer pod oznako x600, vendar so bile iste kartice le z drugim vodilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kenshin ()

dudl ::

am intel d865perl TOLE SM NAJDU :D gor napisan. LOH da sm zdej res kr neki prepisu sam se ne spoznam took :D kera mi bi delal najbols glede na procesor pa to da ne bom ene kupu k se sploh ne bo ujela. mal sm ze gledu na bolhi http://www.bolha.com/oglas3596025/sapph... tole AM 500mb ma
ali http://www.bolha.com/oglas3485323/sapph...
te se mi zdita kr solidni :D kaj menite
ps. upam da loh uporablam linke na tej strani ? :D ce sm prekrsu ksno pravilo pa oprostite.

Kenshin ::

Za to matično res potrebuješ kartico na AGP vodilu. Kar pa pomeni da si dokaj omejen pri izbiri. Pravtako sta kartici, ki si ju omenil sta mi malo predragi (glede na to da sta rabljeni) saj nova 2600 Pro stane ~€62.

Svetujem ti da raje kupiš kartico Radeon 3650 ali Radeon 3850. Je pač odvisno koliko si pripravljen dat. Drugače je pa Radeon 3850 trenutno najmočnejša kartica, ki jo lahko dobiš za AGP vodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ?

Oddelek: Kaj kupiti
472400 (1426) ameba
»

Nakup grafe

Oddelek: Kaj kupiti
131107 (842) jest10
»

sapphire hd 2600 pro

Oddelek: Strojna oprema
6868 (760) Blinder
»

kera grafa je boljsa

Oddelek: Kaj kupiti
241441 (1441) AngelOfDeath
»

grafična na AGP za HD

Oddelek: Kaj kupiti
161099 (1099) smrkecXY

Več podobnih tem