» »

zagon računalnika

zagon računalnika

mera ::

lep pozdrav

imam težave z zagonom račinalnika in sicer:ko se mi računalnik zažene mi napiše NTLRD is missing pres ctr+alt+del to restart.
naložene imam win xp sp3.
včeraj zvečer preden sem ga ugasnil je delalo vse normalno danes mi pa to javi.
ima kdo kakšne ideje.

hvala za informacije

bluefish ::

imaš več diskov oz. particij?
Poskusi tudi uporabiti CD, ki ga zaženeš in uporabiš Recovery Console kamor vneseš fixboot in fixmbr.

buneech ::

Možno je, da ti je sistem zamešal particije, da je izbrana napačna particija za Boot. Če imaš Hiren's Boot CD, lahko uporabiš eXtended fDisk, in tam notri nastaviš pravo particijo za boot (nastaviš aktivno particijo). Pa kakšen usb kluček/disk/CD-DVD izvrzi, če imaš kaj vštekano.

mera ::

tudi ko dam notri cd mi napiše boot from cd nato pa isto.
imam 4 particije sam kaj ko me ne premakne že ven z začetka.
kako naj uporabim recovery console kamor vneseš fixboot in fixmbr.
prosim razloži
sedaj sem na drugem compu

ender ::

Koliko diskov imaš? Če več kot enega, poizkusi zagnati sistem iz drugega diska.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mera ::

Možno je, da ti je sistem zamešal particije, da je izbrana napačna particija za Boot. Če imaš Hiren's Boot CD, lahko uporabiš eXtended fDisk, in tam notri nastaviš pravo particijo za boot (nastaviš aktivno particijo). Pa kakšen usb kluček/disk/CD-DVD izvrzi, če imaš kaj vštekano.


a mi lahko daš čim bolj natančne informacije.

najprej sem imel visto na c-ju in ker mi niso delali nekateri programi sem naložil xpje nazaj.ti so na f particiji .madtem sem sformatiral visto in celoten c .comp se je tisti dan še nekajkrat zagnal in ko sem ga zvečer ugasnil mi danes to napiše

buneech ::

No, take informacije smo rabili. MBR sektorje diska si poškodoval (Master Boot Record), uporabi Windows XP cd, zbootaj z njega, pritisni R za recovery console, in nato, ko si izbral prave windowse in vpisal administratorsko geslo vpišeš fixmbr in pa fixboot.

mera ::

saj ko dam notri xpje mi napiše boot from cd.... nato pa NTLRD is missing pres ctr+alt+del to restart. sedaj imam tako sammo xpje naložene.ali moram kaj spremeniti v biosu in kako .
hvala

mera ::

Možno je, da ti je sistem zamešal particije, da je izbrana napačna particija za Boot. Če imaš Hiren's Boot CD, lahko uporabiš eXtended fDisk, in tam notri nastaviš pravo particijo za boot (nastaviš aktivno particijo). Pa kakšen usb kluček/disk/CD-DVD izvrzi, če imaš kaj vštekano.


samo kako naj uporabim hirens boot cd če pa sploh ne pridem v winse.
hvala

bluefish ::

torej ti takrat, ko poskušaš zagnati CD niti ne ponudi opcije, da pritisni naključno tipko za zagon?

buneech ::

Hiren's boot cd se uporabi z zagonom s cd-ja, ne v windowsih (čeprav ima orodja tudi za windowse in lahko tam uporabiš), eXtended fdisk se ne uporablja v windows okolju, ampak v DOS-u.
Vendar pa, če ti ne boota z windows cd-ja, potem je malo možnosti, da bi bootalo Hiren's boot CD, treba je poskusiti.
A pritisneš kakšno tipko, ko ti napiše Press any key to boot from CD?

janzyv ::

Ali pritisneš "katerokolitipko" , ko ti javi, da se bo bootal s cd-ja? v nasprotnem primeru naredi zagon iz trdega diska (MBR), ki pa očitno ne deluje.

mera ::

ne.
sedaj sem naštimal v biosu da mi ponovno naloži winse samo povej a mi to preden naloži vinse napiše tole pritisni R za recovery console ali kje drugje
ali enostavnom ponovno naložim winse in zbriše winse na f particijihvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mera ()

buneech ::

V BIOS-u nič ne naštimaš, da ti naloži windowse na disk. To je s cd-ja od windowsov, in ja, na prvem modrem zaslonu, kateri se ti prikaže, kjer napiše, press Enter to setup Windows imaš še opcijo Press R for Recovery Console.

mera ::

No, take informacije smo rabili. MBR sektorje diska si poškodoval (Master Boot Record), uporabi Windows XP cd, zbootaj z njega, pritisni R za recovery console, in nato, ko si izbral prave windowse in vpisal administratorsko geslo vpišeš fixmbr in pa fixboot.


vpisal administratorsko geslo:kakšno je geslo,če ga pa nimam za winse oz. kje je napisano lai kako naj ugotovim kje je.
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mera ()

bluefish ::

vnesti si ga moral med namestitvijo Win.

mera ::

vnesti si ga moral med namestitvijo Win.

med nastavitvijo sem vnesel samo kodo kolikor se jaz spomnem in ime računalnika ,skrbnika druga pa se ne spomnem.
hvala

buneech ::

Če ga nisi vnesel pri inštalaciji, potem pustiš prazno in stisneš Enter.

mera ::

no to sem sedaj naredil sedaj mi pa piše: new partition in c? sem dal y.
fixboot is writing a new boot sector.
the new boot sector on disk c is successfully writen.
sedaj pa spet f:\windows kaj moram sedaj narediti

buneech ::

probal mogoče fixmbr?

mera ::

bom šew to probu če pa ne bo bom probal kar na novo winse naložit potem bom pa videl kaj bo.

vsem hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231637 (1280) bluefish
»

Pri zagonu ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13750 (634) bluefish
»

BOOT na disku je šol..

Oddelek: Pomoč in nasveti
291408 (1033) boula
»

Error Loading Operating System - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51395 (1342) GaS
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443030 (2268) xpozed

Več podobnih tem