» »

Patria naj bi podkupila premiera Janšo

Patria naj bi podkupila premiera Janšo

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 139
»»

PacificBlue ::

Ravno sem naletel na to..

KLIK

JanK ::

<sarcasm> Jasno, kot beli dan. Kucan je telefoniral svojim podrepnikom na finski drzavni televiziji in jim narocil, da na vsak nacin zrusijo JJja </sarcasm>

In se zanimiv detalj. Odgovor JJjevega kabineta (citirano z RTV spletne strani) na obtozbo da je dobil denar od Walterja Wolfa: "Predsednik vlade Janez Janša se ni nikoli srečal s komerkoli iz finskega podjetja Patria". Walter Wolf verjetno ni iz Patrije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Karaya 52 ::

VO: One person appears in the Patria papers as “J”. It was Walter Wolf’s job to deliver money to “J”.

VO: J is Janez Jansa, prime minister of Slovenia. He was the chairman of the council of ministers of the European Union for the first half of 2008. Also the prime minister’s party was a beneficiary in the Patria deal.
In other words: The Finnish state-owned Patria bribed the prime minister of Slovenia.


Se pravi, da bi naj črka J predstavljala Janšo, novinar pa ne more predstaviti dokumentov? Kako prikladno.

PacificBlue ::

Hja..baje ščiti svoje vir(e).

dronyx ::

Ali je naključje, da so oddajo, ki je mimogrede čisti absurd neverjetnih konstruktov, objavili samo nekaj dni pred volitvami? Verjetno ne. Predlagam, da bojkotiramo Finske izdelke. Jaz bom mojo Nokio po hitrem postopku zabrisal v smeti. Poleg tega je večina Fincev pijančkov. Recimo tisti skakalec...kako se že piše...To meni pove o kredibilnosti Fincev dovolj.

dukenukem ::

pa briga fince koga mi v eni zarukani državi volmo ,sds že sedaj dela tako kampanjo z majcami z kapcami se vozjo okol ,se prav da je denar glih prav prišel za kampanjo pumpat

PaX_MaN ::

Meni se zdijo teli Finci precej ubogi. Nihče jih ne jemlje resno, eden je že odstopil, prodali ne bodo ničesar, pa še Slovenčki jih jebemo v rit brez vazelina, hkrati pa se vsak tretji dere, kako bo vsepovprek tožil za težke evrake.

dronyx ::

Najbolj lovska je pa ta, da naj bi famozni "J" denar potreboval za čas, ko se bo upokojil. Ljubi bog, pa saj niso med Balkanskimi vojnami orožje delili kar zastonj.

Si pa predstavljam sceno na državni RTV, ko se pred začetkom Dnevnika kakšnih 10 minut samo uro kazali, sploh niso bili toliko prisebni, da bi spustili reklame. Očitno je bila dilema, ali prispevek o prispevku na Finski TV uvrstiti sploh na spored in če že kam. Izgleda, da so se po nekaj mučnih telefonskih klicih odločili, da gre nekam proti koncu oddaje, ker če ga sploh ne bi objavili bi ljudje posumili, da je nekaj res narobe, ker na POPu je pa bila novica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Tody ::

Onyx, vile in postrežba stane! :) Ne bo se on upokojil v našo bogo istro :)

PacificBlue ::

Najbolj lovska je pa ta, da naj bi famozni "J" denar potreboval za čas, ko se bo upokojil. Ljubi bog, pa saj niso med Balkanskimi vojnami orožje delili kar zastonj.


:D

Ja samo tale JJ se pa kr hitr znajde med kakimi orožarskimi aferami..če se samo spomnimo mariborske.

Res, da je najbolj zanimivo če je to res. Ampak kot vedno bo IMHO vse skupaj utihnilo in poniknilo..samo res zanimivo kako famozne novice se lahko pojavijo ob takem predvolilnem obdobju. Zato se pa veselim volitev!;((

Hardstyle ::

Daj zbrišite take teme, ker ji je enostavno preveč. Zadnje časa je na st več govora o politiki kot o kakih tehnologijah.

WarpedGone ::

>> samo res zanimivo kako famozne novice se lahko pojavijo ob takem predvolilnem obdobju. Zato se pa veselim volitev!

In potem se zgražamo nad nekvaliteto medijev. Sej ni čudno, če se pa prodaja samo še drek. Folk česa druzga sploh ni sposobn več konzumirat, samo drek ...
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

Danes sem pojedel pol riževe čokolade, hrenovke s hiperštručko, za večerjo pa piščančja nabodala. Ubogi tisti, ki konzumirate drek...

PacificBlue ::

@W1

Ja sj, ko berem komentarje na Rtvslo, ne vem ali bi se jokal ali smejal.

WarpedGone ::

Citat z RTVSLO:
V Patrijinih dokumetih, na katere se sklicuje finski novinar, naj bi bila v Sloveniji za sklenitev posla odločilna oseba s črko J. In tej osebi bi moral Walter Wolf dostaviti denar. Finski novinar zaključi, da je ta oseba slovenski premier Janez Janša, koristi od posla pa naj bi imela tudi premierjeva stranka. In sklene: finska Patria, v lasti države, je podkupila predsednika slovenske vlade.


Kaj si mislit o takšnih novinarjih? Da so neumni? Zlobni? Podkupljeni? Kreteni? Prostitutke? Da jih boli K za cel svet? Da bi še svojo lastno mamo razrezali če bi jim to dvignilo popularnost za pol procenta?

Je še kje kak trohec commonsensa?
Zbogom in hvala za vse ribe

PacificBlue ::

Mogoče, da je tista oseba J Jelinčič?:D

Novinarji so pa neumni. (torej vse tiso kar si naštel)

PaX_MaN ::

Kako so pa lahko sklenili posel z: "nekdo, ki se mu začne ime na črko J"?
NE - ME - FUKAT!

dronyx ::

Jelinčič sigurno ni. On zbira res orožje, samo po mojih informacijah ne štirikolesnike. Sploh pa ne 4x4.

Volta ::

Jelinčič sigurno ni. On zbira res orožje, samo po mojih informacijah ne štirikolesnike. Sploh pa ne 4x4.

Kaj veš, morda pa ima nov hobi :)

whatever ::

Zanimivo, da zadeva pride na dan tri tedne pred volitvami.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

cekr ::

Recimo, da bi bilo to s podkupninami res. A mislijo, da je Janša toliko trapast, da bo imel kar tajno ime J. Dajmo no Cvikl&co. Malo več pameti in domišljije bi pa res lahko imeli.

Moje mnenje: zaradi tega svinjanja imena države po svetu nas bo še pošteno bolela glava. Tu ni problem Janša, problem je v tem, da nekdo hoče na vso silo do oblasiti in to z vsemi sredstvi. Toliko gnoja, kot smo ga dobili zadnje čase, ga ne predelajo vsa evropska polja. Še huje pa je to, da to nosijo ven. Le katera tuja firma se bo še prijavljala na naše razpise, če bo vedno toliko gnojenja zaradi nekega kvazi "nacionalnega" interesa? Služili bodo pa vojni dobičkarji tipa "Jankovich", ipd. Oh. saj res. Tudi ta je na J.
V vse zgodbe pa vpletajo ljudi, ki nimajo veze s tem. Recimo Drnovškov prijatelj Cekuta...
Za nas vse je samo škoda, da bomo dobili neko rdečo vlado, ki bo z vso ihto razveljavila posel s Patrijo. Davkoplačevalci bomo pa plačevali na veliko najprej advokate potem pa še velike odškodnine. Pri teh se bo Janševa tožba proti Bošku 5 mio€ zdela minorna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Atos ::

VO: Why was this organization created? Who had to be paid? – In the defense ministry, one of the many recipients was Dragan Bavcar. There are dozens of names on the list, and the Slovenian prime minister is mentioned several times.

VO: One person appears in the Patria papers as “J”. It was Walter Wolf’s job to deliver money to “J”.

VO: J is Janez Jansa, prime minister of Slovenia. He was the chairman of the council of ministers of the European Union for the first half of 2008. Also the prime minister’s party was a beneficiary in the Patria deal.
In other words: The Finnish state-owned Patria bribed the prime minister of Slovenia.


1. Originalne novice ni spisal slovenski novinar.
2. Slovenski mediji so novico samo povzemali. (!!!)
3. Vse povezave so naredili finski novinarji in mediji.
4. Wolf je pred dvema mesecema zanikal, da bi kakorkoli poznal kogarkoli iz Patrije. Včeraj je govoril ravno nasprotno.

In sedaj nekateri na tem forumu hočejo, da verjamemo, da imajo slovenske "sile iz ozadja" nastavljene ljudi po celi Evropi, tudi na finski nacionalni televiziji :D

Lepo vas prosim no... Zlezite že iz riti dotične osebe...

Dejstvo je tudi, da ko po celi Finski (pa ne samo Finski!!!!) policija aretira vsakega na katerega leti vsaj malenkost suma, pri nas česa podobnega ne vidimo. Jaz sploh ne vem, če se pri nas kaj dogaja glede tega.

Če nič drugega, pri vsej stvari pošteno nekaj smrdi! Tisti, ki ste tako globoko... no, saj veste kje... bi tudi morali priznati vsaj to. Vsaj to.

urban99 ::

Če nič drugega, pri vsej stvari pošteno nekaj smrdi! Tisti, ki ste tako globoko... no, saj veste kje... bi tudi morali priznati vsaj to. Vsaj to.


Word @ Atos, točno to

Primer podkupavanja firme Patria je interna finska zadeva, ki jo (za razliko od nas) očitno intenzivno preiskujejo, okostnjaki ki padajo iz omar pa kot kaže (na žalost) zadevajo tudi nas. Le jasno še ni povsem, koga vse poimensko. Ampak tole utegne biti še huda veselica, bomo gledali poročila*. Tule je angleška transkripcija finske oddaje, kolikor vidim iz zadnje novice na 24kur pa so potrditve imen - govora je o Janši - novinarji dobili iz več virov in (za njih) ni razloga, da jim ne bi verjeli.

Hmja... ok, to je profi novinarstvo in tako se dela, ampak vseeno upam, da zadeva pride do sodišča in bodo ven padla imena s sodniško potrditvijo. Seveda na Finskem, da bodo pri nas politiki lahko tiho! Tako levi, v primeru da se izkaže, da zadeva ne drži, kot desni v nasprotnem.

No, vsaj po tem bi pa po vseh pravilih res morali videti ultimativno veselico na domačem parketu...

*mislim, da bom gledal kar nedržavno televizijo, ta pred volitvami ne reže kadrov skakalcev v reke

Bellzmet ::

Jaz popolnoma verjamem fincem in sem prepričan, da je Janša prejel (hotel) podkupnino, da je Patria dobila posel.

Žal mi je edino to, da niso tega objavili že pred meseci, saj sedaj izgleda, kakor da gre za predvolilno potezo.

McMallar ::

Glede na tempo in stanje preiskave je prav možno, da so se novinarji dokopali do dokumentov šele sedaj. Kot je že nekdo prej napisal, mislite, da fince brigajo naše volitve? To je tako vroča roba, da je noben nebi držal v predalu toliko časa, da bodo v Sloveniji volitve...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

krneki0001 ::

Nekoč mi je človek razlagal da je moral plačati 3 miljone mark zato, da je lahko za slovenijo uvozil sar80 puške in ostalo orožje. Ta denar je moral nekomu na J osebno odnest in brez kakršnega koli podpisa ali česarkoli. Potem se spomnim mariborskega letališča in tisto vse orožje je končalo na balkanu, vmešan je bil tudi J. Danes smo kupovali ogromno patrij, in očitno je spet vmešan nek J.

In ja, fincem kr verjamem, mnogo bolj kot našim novinarjem.

dronyx ::

Kar se tiče komentarjev po raznih spletnih časopisih na objavljeno novico je potrebno brati pozorno. Zadeve sicer izgledajo smešno, kot bi pisali popolni utrganci, samo so pa povsem enake, kot celo tranzicijo. Če prebereš članek in potem komentarje izgleda vse skupaj banalno in šala ter nič ne izgleda, da je v ozadju dejansko morda nekdo pobasal nezakonito v žepe 21.000.000,00 evrov. Če pogledaš našo policijo in tožilstvo izgleda, kot da se ne dogaja nič in da Finska policija halucinira.

Samo na drugi strani so pa oprijemljiva dejstva. Avstrici prestrežejo finančno transakcijo Walterju Wolfu, obvestijo našo in Finsko policijo, Finska policija začne preiskavo in pripre več ljudi. Zato, da priprejo ljudi morajo imeti utemeljene razloge. Torej...

Edina razlika v tem primeru je ta, da tokrat karte mečejo Finci, naši pa poizkušajo samo škodo minimizirati. Je pa povsem v stilu izjava kabineta, da gre za predvolilno potezo. Potem lahko pričakujemo naslednje soočenje na Finski TV?

Samo propaganda pri nas pa melje v maniri starih časov. Jaz pa to povsem razumem, ker vem, da je danes od usode SDS na volitvah odvisnih na 1000 delovnih mest in mnogo ljudi trepeta za službe. Samo taka je politika. Če ti greš enkrat na eno stran si zaznamovan, ampak morda za hip odskočiš. Potem pridejo drugi in pristaneš v kleti s fikusom v sobi.

Se pa natančno ve, kdo so "politkomisarji" oblasti in to vedo tudi tisti, ki pridejo za njimi na oblast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

Aja, še tole. direktor patrie je odstopil takoj, ko se je začelo karkoli govorit o podkupovanju. Seveda pa pri nas, ko bi odgovorni morali odstopi, ti še vedno jamrajo, da se patria laže in da ni bilo nobenega podkupovanja.

Če nebi bili na balkanu, bi zdajle pol vlade odstopilo zaradi takega škandala.

jrtjtejtt ::

Žal mi je edino to, da niso tega objavili že pred meseci, saj sedaj izgleda, kakor da gre za predvolilno potezo.


Sometimes the most obvious reason is the right reason.

black block ::

Lahko seveda politizirate do onemoglosti toda dejstva so da je pod to vlado bil opravljen nakup ki OČITNO smrdi. Se pravi vlada v vsaki demokratični državi leti, se pravi WE NEED CHANGES!

PS
gospod Oman iz preteklosti še pomnite tovariši, Janša veza!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

AndrejS ::

Morda so imeli finci humoristično oddajo in so naši tupi novinarji misli da je to njihov dnevnik

_sem_ ::

Ampak a je J sploh dobil svoj zasluženi delež penzije, ali je zaradi sitnih Avstrijcev ostal brez?

PaX_MaN ::

Eh, pics or it didn't happen! Nekim tujegovorečim oddajam in transkriptom na internetu pa res ne bom verjel.

T-h-o-r ::

kučan zopet udaril

celotna finska je pod vodstvom islamokomunistov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

imagodei ::

@PaX Man:
Kakšen slaboumen komentar. Tuja oddaja je očitno po defaultu nekredibilna, Kučan ima očitno na Finski televiziji nastavljene ljudi, transkripti na Internetu pa so inherentno ponarejeni, da bi zavedli slovensko javnost.

Jaz npr. čakam na razvoj dogodkov. Trenutno ničesar ne prejudiciram. Mogoče je res samo predvolilna svinjarija. Ampak, PaxMan, lepo te prosim, ne stresaj neumnosti.

Novinarji, celo TV postaje, ki bi se spravile povsem neosnovano takole blatit premiera tuje države, morajo biti pa orenk usekane. Ne samo, da to lahko vodi v diplomatski spor, zdaj ko smo v EU, jih JJ brez večjih težav lahko orenk zasebno iztoži.

EDIT: Dodal "@Pax Man" na začetku posta
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

PaX_MaN ::

Še enkrat, da bo bolj jasno:
Kako so pa lahko sklenili posel z "nekom, ki se mu začne ime na črko J"?
NE - ME - FUKAT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Ted ::

http://ohjelmat.yle.fi/mot/viikon_ohjel...

Glavni viri: Drago Kos, Bojan Potočnik, Milan Švajger (sistemska tehnika). Očitno edini "oprijemljivi" dokaz, ki ga ma novinar je oseba J, ki bi naj bila omenjena v dokumentih Patrie. Potem pa naj vsak sam presodi .
Heh, tudi čas objave je bil zelo dober, Janša v Bruslju tako da ne more osebno negirat.
Mah...

A. Smith ::

Če so bile v teh poslih nepravilnosti, vidim za to dva možna razloga:

1. Maščevanje LDS, ker niso dobili posla
2. SDS ni dovolila, da bi Sistemska tehnika dobila posel, kar bi zahtevalo koruptivne ukrepe.

Key figure med LDS-om in Sis. t. je pa Zdenko Pavček, če se komu ljubi googlat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zeberdee ::

Po prespani noči.
JJ osebno verjetno ni bil tako neumen, da bi se vse šlo direktno preko njega. Tako kot pri Vegradu, ko je uporabil svojega tajnika Petka (ki se v kampanji še niso znašli, Petek pa je trenutno na SDSu odgovoren za volilno kampanjo) je bil verjetno tudi na Pavčkovo zgodbo, objavljeno že prej, ta posrednik Njavro oz. tisti z posetnico.
Zgodovinsko gre zadeva skozi. Realno tudi. Mogoče tudi brez vedenja JJ. Se pa kaže vzorec. Vegrad, Patria. Mercator (posrednik "pobegla" sekretarka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Utk ::

Pa kaj mislite, da je finski novinar med sekret papirjem našel to z J-jem? Mater ste čudni. Seveda niso levičarji klicali na Finsko kaj naj objavijo, je pa čisto jasno, da je to gor poslal nekdo iz Slovenije. Iz kod pa bi lahko? In čisto sigurno ni tega poslal Janša. Bolj verjetno, da njegov nasprotnik. Ali je to resnično ali ne, je pa druga stvar. Če Drago Kos tako pravi, je sigurno res.

Utk ::

Bolj zalostno je to, da komunisti nalašč uničujejo Slovenijo, samo da bi prišli na oblast. Iz principa jih ne bom volil. Tudi če je Janša res ta denar pobasal. Če imajo kakšne papirje, imajo vse moznosti, da se to razčisti v Sloveniji. Ali pa na Finskem, na sodišču, ne pa v časopisih.
Ni blo to prvič. Z novinarji je blo isto. Vsi od Dela do Cicibana so bli pod Janšovo komando. Zdaj, ko so pod Šrotovo in morajo hvalit Pahorja, je pa naenkrat vse v redu.

PaX_MaN ::

Lej, slovenčki kakršni so, je med njimi statistično nemogoče ne najti enega, ki bi bil pri koritu in hkrati nezadovoljen (naglašuj po potrebi),ki bi promptno poslal VSE papirje gor. In to ne mislim nekih budalaštin tipa "nekdo, ki se mu začne ime na črko J".

cekr ::

Zakaj novinarji uporabljajo vedno besedno zvezo "naj bi"? Dajmo papirje na plano in nehajmo zavajat. Novinarji so pa povsod isti. Vedno bodo iskali senzacijo. Če ne uspe, se pa skrivajo za "naj bi". Res verodostojno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Najbolj smešno mi je ko vsi govorijo komunisti, kot nasprotnika pa omenjajo janšo, ki je JAVNO JOKAL, ko so ga vrgli iz partije (takrat ko je bila JBTZ afera). Janša je lih tok komunist kot je to Kučan in kot je to bil Drnovšek.

Zapomnite si; "VOLK DLAKO MENJA, ČUDI NIKOLI!!!".

JanK ::

CrniE: Pa si ti sploh prebral transkript? Dokument z "J" je po navedbah novinarjev iz Patrije! Po tvojem je potemtakem nek nezadovoljnez poslal Patriji dokument, ki Patrijo obtozuje podkupovanja, oni pa so ta dokument (navkljub preiskavi) prijazno spravili in cakali, da ga bo nekdo nasel...

Da ne govorim kaksno sprenevedanje je to, da naj bi "komunisti" to razcistili v Sloveniji. To je naloga tozilstva in policije. Storija se je zacela ko je avstrijski urad za preprecevanje pranja denarja opazil sumljive transakcije, jih preprecil in obvestil slovensko in finsko policijo. Finska je zacela s preiskavo, nasa pa nic! In edino razciscevanje, ki je potekalo v Sloveniji (in to ne po casopisih) je bilo s pomocjo neokusnega manevra ustavljeno.

@PaX_MaX: Se enkrat: Dokumente naj bi novinarji dobili iz Patrije, niso bili poslani njim.

T-h-o-r ::

Najbolj smešno mi je ko vsi govorijo komunisti, kot nasprotnika pa omenjajo janšo, ki je JAVNO JOKAL, ko so ga vrgli iz partije (takrat ko je bila JBTZ afera). Janša je lih tok komunist kot je to Kučan in kot je to bil Drnovšek.

Zapomnite si; "VOLK DLAKO MENJA, ČUDI NIKOLI!!!".



how dare you, speaking about your leader that way!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bibip ::

Kolko je ponavadi provizija pri poslu? 8%? Slabo so se zmenili...

Čudno, da ne razveljavijo posla in z vsem skupaj zaključijo. Dnar nazaj!!!

Tolk orožja, ko se proda, pa se obesijo na finsko-slovenski posel. Vsepovsod ga "serjejo". A je kdo pričakoval drugače?? Dejte ga no biksat...

globoko grlo ::

crnie, ne bluzi
Nekdo (recimo nekdo iz vlade) naredi pizdarijo in nasprotniki to objavijo/hočejo pravico/pokažejo na pizdarijo. In zdej so oni krivi za slab ugled Slovenije? Ma ne me jebat. To je čisto janšistično razmišljanje. Nisem jaz zajebal ampak ti, ki si me ovadil.

krneki0001 ::

Globoko grlo, tko so se obnašali 20 let in več nazaj v jugoslaviji. Očitno še vedno niso prerasli tega, ker policija še vedno enako dela. Nekdo ti vlomi v avto in ti ki si toprijavil si prvi osumljen in tut najbolj grd, ker si prijavil.

PaX_MaN ::

@PaX_MaX: Se enkrat: Dokumente naj bi novinarji dobili iz Patrije, niso bili poslani njim.

Aha. A pol so dobil N strani sfotokopiranega materiala, prikladno prečrtanega s ta debelim črnim flomastrom? To sklepam iz tega, da je vse, kar so znali prebrat, da so posel opravili z "nekom, ki se mu začne ime na črko J". Dokumenti my ass. Še na sekret papirju več piše.
««
«
1 / 139
»»