» »

Detektor ogljikovega monoksida

Detektor ogljikovega monoksida

Kekec ::

Ali kdo ve kje bi lahko kupil kakšen kvaliteten detektor ogljikovega monoksida za v sobo?
hvala

Pyr0Beast ::

Za kaj ga rabiš ?
Stvar so bile nekaj časa nazaj kar precej drage, od 200€ dalje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_sem_ ::

Kekec ::

Rabim ga v prostoru kjer imam plinsko peč.

Pyr0Beast ::

Aha, potem stacionarni.

Vzami še senzor plinov (Metan, razrečila ipd).

Kakšen conrad bi to znal imeti, drugače ti pa preostane samogradnja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanezC ::

Imel jih je LeClerc, ali pa nabavi preko eBay-a.
Tudi cene niso ne vem kako divje.
Jaz imam kupljenega preko eBaya, napajanje 220V,
avto test, no, nima rezervnega napajanja, kar zna biti
nevarno, če ni elektrike. Oni v LeClercu so bili
na baterije in zato neodvisni.

LP

Kekec ::

Hvala bom pogledal, mogoče poveš kaj imaš ti za enega? Proizvajalec, model...

JanezC ::

Moj detektor je Dicon C810B (220V verzija).

elToro ::

Bauhaus, cena je reda 50 Eurov

necromncr ::

Ne kupuj pa poceni senzorjev, ker niso vredni plastike, iz katere so narejeni.

Kekec ::

Ja sej izbire ni ne vem kakšne pri nas!

MadMicka ::

Najenostavnejše je, da postaviš na tla eno kletko s kanarčkom. Če guzne, pol veš, da je nekaj narobe :)

Pyr0Beast ::

Preventiva je še vedno najboljša ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kekec ::

Ah kanarčka je treba hranit!

floyd1 ::

Oživljam staro temo. Pri tašči bom moral zmontirati en tak detektor (v sobi je kaminska peč na pelete).

Ima kdo katero od teh naprav doma, izkušnje, na kaj moram gledati pri nakupu? Katerega priporočate? Se da na kak (koliko-toliko enostaven) način tak senzor preizkusiti, če sploh dela ali je potem zanič (kot nekateri dimni detektorji) in ga je treba zamenjati?

Poldi112 ::

Jaz imam tega: http://www.amazon.co.uk/Fireangel-CO-9D...

Je simple in ima testni način. Nisem pa sila raziskoval, ko sem kupoval. Tudi ni bilo sila izbire.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jest10 ::

Se da na kak (koliko-toliko enostaven) način tak senzor preizkusiti,

Simpl. Odpreš peč/dimnik in ga par sekund držiš v njej. Če deluje ti bo pokazal določeno vrednost CO

floyd1 ::

Super, hvala.

Poldi112: Torej si ga vzel na UK amazonu? Pošiljajo v Slo? Ker tam med naštetimi nisem videl SLO in iz tujine do zdaj nisem ravno kaj kupoval... Je pa tu razlika v ceni (UK/Slo) kar velika.

Poldi112 ::

Ja, jaz sem ga direkt na amazon.co.uk vzel, ni bilo problema.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vajenc ::

Novejše peči se pri nepravilnem gorenju same ustavijo, pri zaprtih pečeh s prisilnim vlekom pa se takšne težave sploh ne pojavijo. Serviser mi je odsvetoval detektorje za 50€, ker naj bi bili merilci monoksida precej dražji. Morda je hec v tem, da tisti za 50€ ne rabijo biti natančni, ampak so narejeni le za nujne primere, ko je koncetracija plina že zelo visoka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jest10 ::

Vajenc je izjavil:

Novejše peči se pri nepravilnem gorenju same ustavijo, pri zaprtih pečeh s prisilnim vlekom pa se takšne težave sploh ne pojavijo. Serviser mi je odsvetoval detektorje za 50€, ker naj bi bili merilci monoksida precej dražji. Morda je hec v tem, da tisti za 50€ ne rabijo biti natančni, ampak so narejeni le za nujne primere, ko je koncetracija plina že zelo visoka.

Tisti, ki jih taki serviserji prodajajo za 50€, so direkt od kitajcev 15$:D
Sicer pa moj za 10$ je kot kaže kar natančen. Sem ga malo pretestiral...

floyd1 ::

Vajenc je izjavil:

Novejše peči se pri nepravilnem gorenju same ustavijo, pri zaprtih pečeh s prisilnim vlekom pa se takšne težave sploh ne pojavijo. Serviser mi je odsvetoval detektorje za 50€, ker naj bi bili merilci monoksida precej dražji. Morda je hec v tem, da tisti za 50€ ne rabijo biti natančni, ampak so narejeni le za nujne primere, ko je koncetracija plina že zelo visoka.

Verjamem, ker ta kaminček na pelete ima svojo elektroniko, senzorje. Ampak dokler tega ne nabavimo se bom ob random priložnostih moral pogovarjati o tem, kako fajn bi bilo, če bi še to imeli. Kupim, pa bo mir. Priceless.

floyd1 ::

Evo, že naročil (preko kolega, ki je vzel še enega zase).

Hvala vsem.

urosh ::

jaz sem pred časom tudi malce raziskoval okrog tega. In ta, ki ga ima Poldi, je bil ocenjen zelo dobro. Cena pri nas je bila 60€ (jeseni) in sem ga tudi sam našel na Amazonu in tam naročil. Pol cene.
Dela super, predvsem pa je zanimiva funkcija, ko pritisneš gumb in ti lepo pokaže največjo vrednost zadnjih 4 tedniv. Do sedaj je bila 19 ppm. nad 200 pa je "problematično", nad 300-400 "kritično". tak da ni sile. Priporočam omenjenega.

floyd1 ::

Danes dobil, res super zadeva. Kolega je naročil 3, a eden žal ni delal (na displayu se ne pokaže čisto nič) in bodo še danes poslali novega. Tega pokvarjenega pa niti ni treba vračat (premajhna vrednost glede na stroške pošiljanja). Svaka jim čast, to so trgovci.

BCSman ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz imam tega: http://www.amazon.co.uk/Fireangel-CO-9D...

Je simple in ima testni način. Nisem pa sila raziskoval, ko sem kupoval. Tudi ni bilo sila izbire.


£22.50 + £6.4 poštnine = 39eur
Tukaj ga pa prodajajo za 39,9eur: http://sferashop.si/sferashop-fireangel...
Čeprav je ta spletna trgovina malo na hitrico narejena, bi verjetno morali sprejeti napravo v garancijo? Torej manj komplikacij kot pošiljat v Anglijo pri nakupu z amazona?

zuz3k ::

kakšne so vrednosti kje je že nevarno?

detektor oglj.monoksida je v stari hiši kjer je peč na drva, ki je tudi za kuhanje kaže vrednost 97
ampak v sobi kjer ni ogrevanja tudi kaže 97 in pa zunaj na zraku 97.

detektor sem sklopil vklopil iz 0 na 97 pride zmeraj vrednost
Life is a psychological game.

starfotr ::

Zamenjaj ga, lahko je defekten.

IL_DIAVOLO ::

Si testiral, ce ne kaze slučajno vedno isto?

Emos pride samo 10 evrov vec.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mogoče je samo zanič baterija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

tile detektorji imajo nek oživljenjsko dobo. Zamenjaj ga.

zuz3k ::

2 leti je star ni to. bom probal še drugega
Life is a psychological game.

Dzuro10 ::

Vprašanje glede ogljikovega moniksida, na netu so namreč različni podatki. Se ogljikov monoksid zadržuje pri tleh ali pri stropu?

fikus_ ::

Odvisno od okoliščin. Če zrak miruje, se zadržuje na tleh. Pri gretju prostora s pečjo pa se giblje skupaj s toplim zrakom.

Tako da v nekaterih primerih je bolj primerno senzor montirat pri tleh, v drugem primeru pa nekje nad kurilno napravo.

Dzuro10 ::

Nad kurilno napravo ni ok: https://www.carbonmonoxidekills.com/car...

Sprašujem pa zato ker kuri se v pritličju, ležišča pa so v pritličju in v nadstopju.

aky ::

Kidde.

Imaš dva dobra modela:
7DCO - na baterije, ki držijo kako leto dni
ali
10LLDCO - ima vgrajeno baterijo.

Oba imata uporabno dobo 10 let, pa še zaslon, kjer vidiš trenutno/max meritev.

A.

SeMiNeSanja ::

fikus_ je izjavil:

Odvisno od okoliščin. Če zrak miruje, se zadržuje na tleh. Pri gretju prostora s pečjo pa se giblje skupaj s toplim zrakom.

Tako da v nekaterih primerih je bolj primerno senzor montirat pri tleh, v drugem primeru pa nekje nad kurilno napravo.

Od kje ti ta bullshit?

Pri tleh se zbira CO2, ki je težji od zraka.
CO je malenkost lažji od zraka in se dviguje, sčasoma pa se razporedi po vsem prostoru.

Za senzorje pa je priporočilo, da se jih montira na na strop ali na steno kakšnih 20cm pod stropom!

Nikakor pa ne pa pri tleh! Pa tudi ne direktno ob peč, temveč 1-3 metre proč od peči!

Ne vem od kod se jemlje butasta trditev, da se monoksid zadržuje pri tleh. Najbrž neki brihtneži ne ločijo med CO in CO2, potem pa vse pomešajo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

c3p0 ::

Si nabaviš pač dva ali več. Je življenje manj vredno od 10 EUR?

fikus_ ::

ne sanjač, da ne boš samo "bulšitiral"

https://www.detektor-sistemi.si/namesti...

SeMiNeSanja ::

fikus_ je izjavil:

ne sanjač, da ne boš samo "bulšitiral"

https://www.detektor-sistemi.si/namesti...

Hja, je treba biti tudi malo pismen, pa prebrati (in razumeti) kar pod sličicami piše!

Če piše, da se CO ob ohlajanju prične ŠIRITI proti tlem, to ne pomeni, da se bo ZBIRAL pri tleh!

Ker ima CO dokaj podobno specifično težo kot zrak, se sčasoma ENAKOMERNO RAZPOREDI po prostoru - pomeša z ostalim zrakom. Za razliko od CO2, ki je toliko težji od zraka, da se pa dejansko nabira pri tleh.

Do tiste slike, ki prikazuje kam montirati javljalnik, pa očitno sploh nisi prišel in še vedno meniš, da ga je treba montirati nekje pri tleh?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastrupitev s plinom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
937596 (5426) kloko
»

Je CO detektor obvezen?

Oddelek: Loža
141860 (1357) buttcrack
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514190 (5192) sandmat
»

Nizka stopnja kisika v prostoru

Oddelek: Loža
404116 (2361) poweroff
»

do 1. januarja 2017 vgraditi javljalnik ogljikovega monoksida

Oddelek: Loža
4321103 (13105) kixs

Več podobnih tem