» »

Šalter na CPU ventilatorju

Šalter na CPU ventilatorju

door_man ::

Se je komu to že zgodilo? Sem vezal šalter pred ventilator od cpu-ja in sicer tako: precvikal rdečo žico in naredil dva tokokroga vzporedno. Na enega sem vezal upor, na drugega stikalo, tako da je stikalo na "on" ventilator delal na full speed, stikalo na "off" se je pa vrtel zelo počasi. vse skupaj se je napajalo z matične plošle, da sem imel nadzor nad vrtljaji. Zgodilo se mi pa je, da je crknil konektor za ventilator kar je precej nerodna stvar, ker je na plošči. Ali je to posledica nihanj napetosti, da ga je enostavno skurilo? bi pomagal kakšen kondenzator? Any ideas? Sedaj se ne upam več igrat da ne bi skuril še ostalih konektorjev. Morda bi bilo bolje, če bi napajal direktno iz napajalnika. Samo potem ni speed monitoringa :(.

P.S. Morda kdo servisira takšne okvare na ploščah?

Spajky ::

Mislim, da je crknil, ker je imel za crknit; tudi če napajaš iz napajalca dela monitoring RPM (priključiš samo RPM žičko na header3 razen pri 7V vezavi, ki rabi dodatno vezavo par uporov in kondenzator; kontrolerja za fan ti ne bo noben popravljal! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

door_man ::

a je plošča oz fan header tako občutljiv na nihanje napetosti?

Spajky ::

Niti ne...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

door_man ::

dons sm mal meru napetost na fan headerju pa je samo 6.27v moglo bi bit 12 ne če se ne motim. to se pravi skurlo ni ali pač? Any explanations?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3-pin vs 4-pin vent

Oddelek: Strojna oprema
192677 (2237) bajsibajsi
»

Glasen ventilator- procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
354228 (3726) gddr85
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495425 (4886) CyberAD
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202835 (2339) Pyr0Beast

Več podobnih tem