» »

Težava s sliko po posodobitvi biosa

Težava s sliko po posodobitvi biosa

Miran2005 ::

Spoštovana družba potrebujem vašo pomoč.

Imam P4 3,4GHz Socket 478 Prescott HT
Biostar P4TSP-D2
Intel 848P/ICH5
Nvidia GeForce 6200
Zadeva je original Chiligreen konfiguracija stara dobra tri leta.

Sedaj sem seveda (čisto brezveze) flešal Bios, ker sem mislil da bom s tem prišel do možnosti ''smart'' regulacije števila vrtljajev CPU ventilatorja. Napaka in pol. Zadeve očitno plata ne podpira, sedaj pa imam še eno ''zanimivo'' težavo:

Poskusil sem s tremi verzijami (s strani Biostarja, kakor tudi Chiligreena). Dve zadevi sta v principu menda isti, samo ena je z logotipom druga brez, tretja pa je kakšnega pol leta starejša. V vseh primerih je vse lepo in prav do trenutka ko bi se moral pojaviti moder zaslon dobrodošlice (WinXP). No, tu pa več ni slike (monitor ostane aktiven). Da so stvari še bolj zanimive, se računalnik v safe mode (with networking) obnaša povsem normalno.

Fante na Chiligreenu sem že prosil, da mi pošljejo originalni bios file(TSP0119 EC-D2 - če bi bil na priloženem Recovery ali Driver CD-ju bi bilo tudi fajn, verjetno je bolj koristen od vseh ostalih sedaj že zastarelih gonilnikov), ker pa se ne bi čudil če ga ne bi dobil, Vas prosim za kakšno idejo (clear CMOS, ponovno nameščanje gonilnikov plate (grafo sem že), ali je pametneje uporabiti stare gonilnike (recimo za grafo - sedaj sem namestil najnovejšega), čez noč potegnit ven baterijo, ... ).

Hvala že vnaprej!

bluefish ::

če se ne motim, ti med postopkom nadgradnje ponudi možnost, da shraniš star BIOS. Seveda pa domnevam, da tega nisi naredil.
Poglej na strani proizvajalca plošče (Biostar), če imajo kakšen starejši BIOS, Chiligreen ne verjamem, da se bo s tem ukvarjal.

Miran2005 ::

Na žalost sem posodabljal kar direktno v biosu (s disketo) kjer pa mi ta možnost na žalost ni bila ponujena.

Pyr0Beast ::

V nekaterih primerih moraš ponovno namestiti gonilnike po flashanju.
Poglej, če je kašen spor z opremo v device managerju :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Miran2005 ::

Zadeve, ki so zagnane v varnem načinu so O.K. verjetno je težava v tistih , ki se tu ne zaženejo.

V-i-p ::

Ne sekiraj se... format xpjev in nova inštalacija bo rešila vse probleme.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Miran2005 ::

yap, verjetno res, ampak se mi ne da.. mali milijon programov, posebne metode inštalacij :), certifikati, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miran2005 ()

solatko ::

Se boš naučil, da dokler dela ne diraj. Če imaš kje stari bios, ga poizkušaj dat gor, flash ne bo pomagal, ker se ti je novo sranje zapeklo not. Če ne bo šlo, boš pač nesu na servis in ti bodo tam postavli stari bios (cca 10€, če jim boš samo plato prinesu).

karafeka ::

Pa sigurn dobiš kje original bios za tvojo plato.
Če se da dobit na 10 let staro, se bo tudi za tvojo.

Miran2005 ::

Se boš naučil, da dokler dela ne diraj. Če imaš kje stari bios, ga poizkušaj dat gor, flash ne bo pomagal, ker se ti je novo sranje zapeklo not. Če ne bo šlo, boš pač nesu na servis in ti bodo tam postavli stari bios (cca 10€, če jim boš samo plato prinesu).


Misliš, da tudi če dobim original bios datoteko, in ponovno naredim update ne bo pomagalo ?

Pyr0Beast ::

Win se nekaj spre s BIOSom, se je že dogajalo. Poglej na microsoftovi strani malo glede tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/... Link do bios-a za tvojo plato.

Miran2005 ::

<blockquote>http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/... Link do bios-a za tvojo plato.</blockquote>

Sorry solatko prav z namestitvijo tega Biosa sem napravil štalo.
Vsekakor, hvala za trud.
Po posvetu s modrimi glavami (za Winse je ta Bios marsovec) mi očitno ne preostane drugega kot reinstal Winsov. Počakal bom še dan, dva če se me bodo pri Chiligreenu usmilili in mi poslali prvotni bios (TSP0119 EC-D2). Ker pa imam občutek, da streljam na slepo, vsem svetujem:
Pustite Biosu da umre naravne smrti, če pa vam je že nujno narediti posodobitev pa poskrbite za kopijo obstoječega ali si kako drugače zagotovite originalni bios file.

Če je posodobitev še vedno nuja pa pač računajte na reinstal OS. Sestavljalci računalnikov dosegajo optimalne rezultate ponujenih konfiguracij očitno tudi s prilagoditvami biosa teh sistemov. Ker pa je tega mnogo, je potem toliko težje najti kaj drugega kot osnovne verzije teh biosov. Tu pa je tudi srž problema - instalirani Winsi se opirajo na nameščeni Bios in ko ga spremeniš se Winsi več ne znajdejo.
Sled navedenega verjamem, da posodobitev biosa v primerih, ko se je računalnik sestavljal iz nabavljenih komponent (matična plošča je kupljena posebej), ni problematična. Vsem tistim, ki pa so kupili sestavljene konfiguracije (kot jaz) pa to odsvetujem. Tistemu programerju, ki je optimiral Bios glede na konfiguracijo, se namreč kratko malo sladko j..., če ste vi neinformirani. Reinstal OS pa je menda vsake toliko časa dobrodošel. No, meni ne.

Kakorkoli, vsem hvala za trud, če pa se bo komu kaj posvetilo pa hvala lepa.

Pyr0Beast ::

Tu pa je tudi srž problema - instalirani Winsi se opirajo na nameščeni Bios in ko ga spremeniš se Winsi več ne znajdejo.
Zdi se mi, da je tole bolj zaradi licence, katera je vezana na plato, kot zaradi česa drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Miran2005 ::

Zgodba mora dobiti epilog, mar ne?

Bios, ki sem ga nameščal je bil O.K. Plata pa se je po flešanju seveda obnašala po ''defaultu''.
Kot amater pa sem seveda čisto pozabil na ''onboard'' elemente.
Ne vem sicer točno ali sem problem rešil s '' disablanjem'' integrirane grafe ali game porta v biosu. Mislim, da celo s tem drugim. Sistem sedaj deluje b.p.

Glede na vso navlako, ki se je nabrala v treh letih, pa mi nova instalacija Winsow tudi ni škodila....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri (najhitrejši) cpu podpira mobo

Oddelek: Strojna oprema
201849 (1375) Riff
»

Ne zazna mi ramov

Oddelek: Pomoč in nasveti
455982 (5572) hojnikb
»

Težave z BIOSom

Oddelek: Strojna oprema
6899 (854) LolekdebilN
»

kaj dati na plato?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10987 (862) dukenukem
»

Sesul sistem!

Oddelek: Navijanje
471732 (1244) blblb

Več podobnih tem