» »

nakup računalnika

nakup računalnika

mera ::

zanima me vaše mnenje glede računalnika in ali še kaj manjka oz. kaj bi spremenili:
oh premium 936
nap p-4 550w
mb p4 775 pci-e biostar p35d2-a7 c2q
ddr-2 3 gb 800mhz ceon
proc 775 c2d e 8400 3,0 ghz 1333 box
čitalec kartic vgradnni 3,5 usb 2.0
hdd s-ata 500gb wd5000aaks 16mb 300mb/s
pci-e nvidia gf 9600gt 512
cdr dvd-rw nec 20x

hvala za odgovore

lp

Volta ::

Vzami Samsunga Ali WD-ja 640GB, ker so po ceni enaki 500GB diskom, vendar so mnogo hitrejši. Drugače pa je to kar dobra mašinca za ta denar. Lahko daš nekaj eur zraven in vzameš Radeona 4850, ki je zelo hiter in cenovno ugoden, skratka best P/P.

LP

El Nino ::

Vzami Samsunga Ali WD-ja 640GB, ker so po ceni enaki 500GB diskom, vendar so mnogo hitrejši. Drugače pa je to kar dobra mašinca za ta denar. Lahko daš nekaj eur zraven in vzameš Radeona 4850, ki je zelo hiter in cenovno ugoden, skratka best P/P.


+1

Dodal bi le še, da če se da, zamenjaj DVD pogon s kakšnim Samsungom, Pioneerjem, etc. NEC-i niso več kar so bili oz. sploh niso več NEC-i temveč Optiarci in iz lastnih izkušenj ti povem, da bo po nekaj mesecih začel emulirat zvoke vzleta reaktivca. Mislim, da nisem edini, ki ima slabe izkušnje z njimi.

mera ::

Vzami Samsunga Ali WD-ja 640GB, ker so po ceni enaki 500GB diskom, vendar so mnogo hitrejši. Drugače pa je to kar dobra mašinca za ta denar. Lahko daš nekaj eur zraven in vzameš Radeona 4850, ki je zelo hiter in cenovno ugoden, skratka best P/P.


+1

Dodal bi le še, da če se da, zamenjaj DVD pogon s kakšnim Samsungom, Pioneerjem, etc. NEC-i niso več kar so bili oz. sploh niso več NEC-i temveč Optiarci in iz lastnih izkušenj ti povem, da bo po nekaj mesecih začel emulirat zvoke vzleta reaktivca. Mislim, da nisem edini, ki ima slabe izkušnje z njimi.


dvd pogon menjan s samsungom.
zanima me ali bi moral dodati še kakšen ventilator.

El Nino ::

Predvidevam, da si komponente gledal na e-misija. Glede na tisti dve luknji na levi strani ohišja, bi bilo dobro tja dat kakšen ventilator, seveda preveri dimenzije. Ali pa še raje, daš enega tja na levo stran in enega še zadaj, kjer je sigurno še kak prostor za vent. Ne pozabi preverit dimenzij. S tem, da tistega na levi strani obrneš tako, da vleče zrak v ohišje in tistega zadaj obrneš tako, da piha zrak iz ohišja.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

mera ::

ja el-nino gledal sem na e-misija,bom preveril glede ventilatorjev.

hvala

AapocalypseE ::

Optiarci in iz lastnih izkušenj ti povem, da bo po nekaj mesecih začel emulirat zvoke vzleta reaktivca.


Kak si lahko tak 100% prepričan in kr trdiš da BO začel zabavat? Jaz mam mojega Optiarca že več kot eno leto in še vedno dela bp. :\

Zgodovina sprememb…

El Nino ::

Tudi na S-T je bilo nekaj časa nazaj dosti folka in smo debatirali v eni temi, da enostavno NEC ni več to kar je bil. S tem pa ne trdim, da je Samsung oz. Pioneer nepokvarljiv. Naj vzame NEC-a, če hoče, jaz sem povedal samo svoje izkušnje.

g33kbuster ::

no, za podjetje(d.o.o.) bomo kupili računalnik, zdaj newem točno kje bi ga kupil....Gledal sem AGT in funtech......Računalnik, bi seveda vzel na firmo...zdaj funtech to omogoča, ali je tako tudi pri agt..da bi vzel na firmo, kjer ne bi bilo potrebno plačati DDV-ja..... na računalniku se bo izvajalo grafično obdelovanje......med malico bodo verjetno zaposleni udarili kakšen špil.......študenti pač :D

Zdaj pa še glede rama.....bilo bi ga 2x2GB......Rama nebi navijali...če bi se kaj navilo, bi bil to procesor....za kakšne 0.5ghz......pa me zanima, ali se potemtakem bolj splača vzeti ram 800mhz( pri funtechu bi vzel Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark......pri AGT pa kakšen Mushkin, vrjetno 1066mhz, kar bi moralo delovati bolje oz hitreje, drži?.....katerega bi predlagali...da bi bil najboljši.....cena niti ni ovira....tja do 130EUR dam....

L.P.

Zgodovina sprememb…

mera ::

nekaj me še zanima,če vzamem radeona 4850 ali ga podpira tudi matična plošča?

Volta ::

Seveda :) Vse novejše grafične pašejo na plate z PCI-E režo, to pa imajo praktično vse nove plate.

g33kbuster ::

anybody?????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj novi comp

Oddelek: Strojna oprema
202036 (1610) legice
»

Pekača ni na spregled

Oddelek: Pomoč in nasveti
6715 (575) andromedar
»

Kaj menite o tem sistemu?

Oddelek: Kaj kupiti
151220 (978) Volta
»

Nasvet o komponentah kompa

Oddelek: Kaj kupiti
101065 (830) jest10
»

Plextor pečka DA ali Ne

Oddelek: Kaj kupiti
201906 (1482) aiko

Več podobnih tem