» »

"Strežnik" za USB diske in printer(je) ?

"Strežnik" za USB diske in printer(je) ?

barakus ::

Doma imam precej USB zunanjih diskov na katerih imam shranjene slike in filme. Za hobi se ukvarjam z obdelavo filmov in slik in veliko prenašam datoteke iz enega diska na drug. Naveličan sem priklapljanja USB diskov na računalnik in v elektriko.

Zanima me ali obstaja kakšen server/router oz. naprava, na katero bi lahko priklopil moje diske in po možnosti še dva printerja in do vsega tega potem imel dostop iz vseh računalnikov po hiši preko LAN mreže.

Ali torej obstaja kaj takega, ali pa bi si za ta namen moral sestavit kar računalnik?

Iščem pa kaj čim cenejšega a hkrati solidnega.

mchaber ::

Definitivno budget računalnik.
.

barakus ::

A potem ne obstaja kak zmogljivejši router ki bi podpiral take stvari ali kaj podobnega? Rad bi neko rešitev, ki bi od mene zahtevala čim manj dela in nastavljanja.

mirkuma ::

Si pogledal Applov AirPort Extreme, deluje s priključenim USB HUBom, tako da imaš lahko več diskov in tiskalnikov nameščenih. Apple AirPort Extreme Preberi reviewe po Googlu, da vidiš če špila...deluje pa tako na MAC kot Win...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Pyr0Beast ::

Direktni IDE prenos je dosti dosti hitrejši od USB-ja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

barakus ::

Čas prenosa mi sploh ni važen. Lahko počakam. Rad bi samo na vseh računalnikih dostopal do vseh diskov.

P.S. Ta apple zgleda zanimiv, a mislite da bi delala printerja + diski preko huba? Drugače pa zanimivo da apple to podpira, potem bi skoraj morala še kakšna cenejša firma imet kakšno podobno stvar z več USB porti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

barakus ::

Google pravi, da podpira samo 1 printer. Zanimiva stvarca, samo žal odpade zaradi te omejitve. Pa tudi sicer se mi ne zdi ravno namenjena temu kar jaz rabim.

Če ne bom našel nič pametnega, bom pa moral sam nekaj sestavit. A bi znal kdo svetovat kakšno mašino bi rabil za moj namen (čim ceneje)? Gor bi imel 6 usb diskov in 2 printerja.

Pyr0Beast ::

Potem bosta najcenejša plata in najšvohnejši proc več kot dovolj.
Sicer, če ti še kakšna plata ali pa kaj takega leži naokrog ..

.. ali pa, če imaš slab trenutni sistem je to dober razlog, za zamenjavo in drug namen uporabe. [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žični prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
759811 (8332) joker16_7
»

Kateri wifi router z možnostjo priklopa zunanjega USB diska

Oddelek: Omrežja in internet
51097 (990) CallMeAl
»

T-2 iptv in wlan router

Oddelek: Omrežja in internet
84930 (4072) markobuzin
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615113 (11214) trnvpeti
»

Prenosnik za študi

Oddelek: Kaj kupiti
171358 (1109) Jebiveter

Več podobnih tem