» »

Formatiranje-driverji

Formatiranje-driverji

tung ::

Pozdravljeni!

Naj najprej povem da nisem ravno računalniški poznavalec a sem se vseeno odločil da formatiram računalnik. Najvrjetneje zaradi zgoraj opisanega razloga pred formatiranjem nisem pogledal katere driverje točno potrebujem, cd-jev z njimi pa seveda nisem našel.
Eden izmed mankajočih driverjev je "ethernet control", po raziskovanju sem ugotovil da mi najvrjetneje zaradi tega tudi internet ne dela tako da na mojem računalniku (sedaj sem na drugem) ne morem dobiti driverjev prek interneta.

Če sem prav gledal potem posedujem naslednjo zadevo:
ASUS P4PE-X-SE ACPI BIOS 1006
mi zna kdo povedati kje bi dobil dotični driver. Nekaj sem probaval in zapekel na cd vendar mi je potem napisalo da mankajočih driverjev ne najde.

Pomagajte prosim,
lep pozdav!

lasse007 ::

Driverje dobiš na strani od proizvajalca osnovne plošče, v tem primeru ASUS.

http://support.asus.com/download/downlo...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

tung ::

Te lahko prosim še da mi poveš kako točno to naložiti, da vidim kaj delam narobe.

Lp

Vuli ::

Zaženeš Install datoteko in je. Pol greš v Control panel/System/Hardware/Device Maneger in vidiš, če imaš vse inštalirano, če nimaš je zraven klicaj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

tung ::

Kaj pa če med temi datotekami ni install datoteke? (gledam link katerega je dal lasse007)

Vuli ::

Očitno jim server ne dela trenutno, ker ne morem pogledat.
Uglavem, kolikor se jaz spomnim, ko sem imel Asus, so bili fajli Rarani in si jih odraral in dal install.
Če ne pa vsaj napiš kako zgleda.

EDIT: Sej ne morem verjet. DAtoteka je .zip , a ne? In ko odzipaš, res da ni istall.exe not je pa LUNCH.EXE. OSNOVE !!!!
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

tung ::

Toliko osnov že imam da bi tole vedel. Drugače pa ko je dal link sem šel na drivers in izbral tistega, ki ni sound torej:
Version V5.5.8 2003/02/24 update
OS DOS / Netware / Linux / Win9x / WinME / WinNT / Win2K / WinXP
Description Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet Software for the BCM5702 NetXtreme Gigabit Ethernet Adapter RELEASE 5.5.8
File Size 22.66 (MBytes)


Zadevo sem instaliral vendar je tudi po inštalaciji še gorelo "ethernet control".

Sem sploh downloadal pravo stvar?

Še enkrat hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tung ()

Vuli ::

Jaz sem tut to downlovdal. Jah, verjetno imaš pol drugo plato, kaj vem. Imaš knjigico od matične, kaj piše gor?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

tung ::

Sem že vse preiskal pa se je vse izgubilo. Nekje sem videl da ko računalnik prižgeš da tam piše kakšno matično imaš in od tam sem dobil podatek o Asus-u.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111288 (1050) Klamzi
»

Lan Driver problem

Oddelek: Omrežja in internet
374578 (3218) enjst
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303209 (2333) just_a_cook
»

Univerzalni polnilci in HP

Oddelek: Strojna oprema
81279 (1189) leela
»

Imam hp compaq nx6110 -mrezna -draiver

Oddelek: Pomoč in nasveti
121238 (1180) pikimiki99

Več podobnih tem