» »

Avtomatski download preko PHPja

Avtomatski download preko PHPja

poweroff ::

Zanima me kako narediti da bi na spletni strani kliknil določen gumb, potem pa bi se mi skreirale recimo tri datoteke, se zazipale in se ponudile v download (se pravi da se odpre okno save, open from current location, cancel).

Nekako tako kot deluje PHPMyAdmin - ko anredis MSQL dump, samo odklikaš ali naj se datoteka prenese kot zip ali ne in se zadeva zazipa in se ponudi v prenos. Po uspesnem prenosu se seveda izbrise iz serverja.

Skratka - datoteko samo ze znam ustvariti, ne znam pa je zazipati, ponuditi v avtomatski prenos in potem po uspesnem prenosu izbrisati.

Any hint?

darh ::

jah.... sej si že sam povedal odgovor.. poglej kako je to narejeno v phpMyAdmin... that's it....

hint: če delaš datoteko samo za tisti session in jo stiskaš prav tako samo za tisti session, potem pa jo misliš zbrisat, se ti ne splača ustvarjat fajla in se po vrh vsega obremenjevar z file permissni, lahko vse delaš direktno s spremenjivkami
Excuses are useless! Results are priceless!

poweroff ::

Hmm, sem pričakoval da bom dobil bolj "straight and clear" odgovor ;-)

Kako pa to misliš s spremenljivkami, daj malce bolj razloži... v bistvu res ne nameravam ustvarjati fajla, pa me zanima kako to narediti s spremenljivkami - kaj si mislil pod tem.

darh ::

oh smo smotani :D

ja namesto da nekej zapišeš v fajl, pustiš v enmu variablu, pa pol k kompresiraš, tud kompresane podatke lohka pustiš v variablu... pol pa pošleš samo ustrezen header pa streamaš podatke klientu pa je....

pa zakaj ti morm jest to razlagat, k se tud potrudu nisi da bi pogledu kako je pr phpMyAdmin narjen.. vse maš tam notr že no...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synergy: Debian 6 in Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
81092 (859) Icematxyz
»

phpmyadmin in obnovitev baze

Oddelek: Izdelava spletišč
151451 (1310) Tody
»

mysql na windows

Oddelek: Izdelava spletišč
101444 (1360) Ziga Dolhar
»

Dodajanje .sql datoteke v Mysql bazo!

Oddelek: Izdelava spletišč
141307 (1094) Nox
»

SQL

Oddelek: Programiranje
81649 (1548) Trubadur

Več podobnih tem