» »

A sm to uredu kupu ??

A sm to uredu kupu ??

lost1 ::

Sm to uredu kupu?:\

AMD 1.8 XP procesor + Zalman cooler CNPS6000-AlCu
EPOX 8K3A plata
512MB DDR Ram
Disk IBM 60GB 7200
GeForce 4 MX460 64MB DDR TV-out,s-video IN/OUT
300W napajalnik
Pa ohisje Meridian M-320
Vse skupaj me je prislo 240.000 sit

A se vm zdi uredu ali... ?


Drugac mam pa Trenutno konfiguracijo racunalnika
AMD 1.8 XP procesor + Zalman cooler CNPS6000-AlCu
EPOX 8K3A plata
512MB DDR Ram
Disk IBM 60GB 7200 (3 particije, 10GB:10GB:40GB)
GeForce 4 MX460 64MB DDR TV-out,s-video IN/OUT
Creative SB Live 1024!
Motorola Modem SM56
CD drive 50x max
Cd-RW Lite-On 8x/4x/32x
2 ventilatorcka za notranje prezracevanje dodatna (spredaj/zadaj)
300W napajalnik
Pa ohisje Meridian M-320
OS: WinXP(za uporabo racnunalnika) in WinMe(za igre ki vecina ne deluje pod XP)
>:D
Kaj pravte kej?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

krucymucy ::

Disk bi lahko kak drugi kupu - če že vsi pluvajo po IBM-u bom pa še jest! :D
Pa grafo, lahko bi kupu kaj druzga za ta denar! npr. RADEON-a od herculesa...

drgač pa si se hotu mal pohvalt, a ne? :D

lost1 ::

U bistvu se nism mislu pohvalt ampak me zanima kaj ni uredu ker dokler je zadeva dokaj nova jo lahko se vedno prodam oz. zamenjam za drugo opremo.A graficno bi blo bols ce bi herkulesa uzel?K hotu sm ga,sam ga niso mel k so tok hitr sli ;( ,pol tale GF4ka je bla pa tud tazadna se v izlozbi je bla,pol sm pa to uzel,drgac je bla pa 52k,kok je pa Herkules?

Glede diska,diski niso vec IBM Ercsson,ampak so ze nove serija kateri so boljsi,no naj bi bili,j nemorm govort k ga mam sele 2 tedna doma :))


BTW a se splaca s tako kisto pridt na LAN party?Sam nism se nc spedenu je,zdej sele zacenjam,plexi,neonke,ventilatorcki hudi...
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

krucymucy ::

Če bi bli ti diski kej boljši, jim ne bi bilo treba fabrike prodat :D
Hercules je Jae 47K sitnih ... in je nekako boljši! Prodaj grafo pa kup unga!

lost1 ::

A kej ves za Megahita ce majo tega herkulesa?K lej fora je tud u tem da je o graficnih nism kej dost pozanimu,sam k je GF4 glih nova sm uzel pol najboljso v MX seriji.

Dej ce bos loh poglej se v Megahitu k sm tm kupu GF4.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

tha_man ::

Tale MX460 nikakor ni vreden tega denarja (pa saj nobeden ni), menjaj dokler še lahko.

leonius ::

Hmm, vprašaš, če si to dobro kupo...hmm, se norčuješ? 80% folka nima takega kompa:/ Valjda, da si dobro kupo, če si mel dosti keša...

TheJack ::

Znebi se grafične in diska, dokler je še čas.

Predvsem diska. A da naj bi bili Vancouverji boljši?!? Najprej so vsi hvalili DTLA. Pol so cepali ko muhe. Potem so prišli Ericssoni (IC), kjer ''težav naj več ne bi bilo''. Pa so vseeno cepali ko muhe. In sedaj nova serija, ''s katero težav naj ne bi več bilo.'' <--- vidiš vzorec? IBM medtem prodaja svoj HDD oddelek.
Poleg tega je, hvalabogu, izbire na HDD tržišču dovolj. Zakaj, zakaj, zakaj bi vzel disk ravno tistega podjetja, s čigar diski so zadnje čase konstantni problemi??? Kot je rekel nekdo na x-bit: Če po vsem tem še vedno kupiš IBM disk, če skratka zavestno in popolnoma brez potrebe rineš v težave, si zaslužiš morebitni ''hard disk failure''.

MX-ov se ne splača kupovati, kar je skoraj soglasno mnenje tako Slo-Tech forumašev, kot tudi ostale HW scene. Razloga sta predvsem dva: Prvi je, da MX4 pravzaprav nima nekih hudih prednosti pred GF2, drugi pa je, da se da le za malce več denarja kupiti kartico z DX8 podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

lost1 ::

TheJackkako nej se znebim diska?Vrnt ga ne morm kr tko,ce ga bom pa prodal bom pa manj dubu zanga pa se podatki grejo pa-pa in vsa konfiguracija.Sej na disk je tudi nekaj garancije, ni tko?Drgac pa sm dozdej skuru ze 2 diska 8-O (vedno po moji krivdi:\ ) Samo zdej pa pazim kot hudic ker nazadnje sm zgubil podatke vredne se pa se...

Ampak WD pa tud nebi kupu si k so pa glasni k hudic,za WD-jem sem imel pa Fujitsu 13GB pa je biu kr uredu,sam ni blo nevem kok hitr kopiranje disk->disk, al se mi pa sam zdej zdi hitrej k sm bil 2 tedna brez PC-ja :D

Disk bom vseeno kar obdrzal,glede graficne bom pa premislu pa se probal zmenit ce bi se dalo zamenjati to ceprov je poteklo vec kot 8 dni od dneva nakupa.

Bi mogoce mogu se kej dodat v to kisto al pa zamenjat?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

freejack ::

Hmm,..a maš hitro konfiguracijo? JAA bi lahk za 240 prešernov dobil še hitrejšo? VELIKA VERJETNOSTA je drugače kaj narobe s to konfiguracijo? ZA TA DENAR BI LAHK BLA BOLŠ, AMPAK JE TUT VREDU.Piran? KO BODO DRUGI RAZKAZOVALI MODIFICIRACNO OHIŠJE ZA UMRET Z 1,4 GB, BOŠ TI MEL 1,8 GB,..Zadovoljen?

freejack ::

Sicer ironično, ampak vedno pozabljam, da XPjeve oznake niso dejanska frekvenca, tko da jemljite tisti 1,4 in 1,8 Gb še po starem Athlonu :)

dr.J ::

Kako se obnese Zalman CNPS 6000 AlCu ?
Kolikšna je temperatura procesorja v mirovanju in pri polni obremenitvi? Kolikšna je pri tem temperatura okolice? Ali se mašina kaj obeša?

Vulcano_7+ ::

Jst sm pa naroču isto konfiguracijo, sam de sm uzev MATROX disk in Radeona 8500 ret.
Pa ohišje imam normalno-ATX!

Za Radeona sa zdej sekiram da sm ga uvev, ker se mi zdi zlloo predrag!!
Kolk bo cena pa res nevem!

Vulcano_7+ ::

lost1
Sam 240k je mal velik!!!
Moj bo okrog 270/280 nevem, sam sm uzev še DVD pa Creative live 5.1 pa disketnik :)
Nevem no:8)

Alexius Heristalski ::

GF4MX ne podpira directx-a 8 v celoti (nima pixel shaderja, pa še kaj bi se našlo), tko da ti priporočam Herculesa 8500. Glede diska pa bi jst raj kupu 60Gb Maxtorja, ki pri Mlacomu stane 32kSit.

MadMax ::

Vulcano7: a niso MATROX graficne karte? :P
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lost1 ::

dr.J Mirovanje je okol 47C , obremenitev pa cca 53C,mam pa notr se dva dodatna ventilatorcka za prezracevanje seveda.V okolici oz. sobi je pa trenutno 24 stopinj in racunalnik je na mizi tako da zadaj ni nc zadušen.

Sej je ured Zalman,sam najprej mi je blo cudn k so ble take stopinje,tko da cudn se mi je to zdel,ampak XPji grejo tja do 70 brez problemov.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

lost1 ::

Vulcano7 Jz mam Creative Live 5.1 ze na plati (saj mislm,al pa tud ne,ne me za besedo vzet),ampak ne uporabljam k mam drugo zvocno kartico,sam sj pomoje bi blo celo bols uporabljat tole zvocno na plati.Nevem no.

Drgac pa ce si ti uzel dodatno samo DVD player,disketnik pa zvocno,si pa mal prevec placu ... DVD je cca 20k,disketnik 3 jurjue pa zvocna ene 10-15.Nevem tocnih cen,sam prblizn ti povem...
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

lost1 ::

Alexius Heristalski Sej disk sm kupu pri Mlacomu pa so mi dal IBM-a da je boljsi baje.Ma ej glede diska nevem ce me boste preprical da ga vrnem k mi je gut,pa se tih je lepo.
Sam glede graficne pa ze resno premisljujem,sam to je pa t k preberes en test in pise d je ful gut pa to.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

lost1 ::

jack 1533 mhz mam frekvenco al neki tazga.A bi jz tole lahko mal navil tko recimo na 1.800 mhz al pa podobn? Al pa na 1.7,sj o navijanju nimam pojma ,razn to d se u biosih nardi,ampak nocm kej skurt tko da ce je kdo kej naviju na takem PC-ju bi blo fajn vedt kwa mu je ratal.A je velika verjetnost da se skur procesor?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

Vulcano_7+ ::

lost1 : Se računa še nism dobu mislem de bo okrog 270, bomo vidl, lohk da bo še mn!!
Zvočna je 11k, DVD 22k, razlika med najinimi grafični pa 20k (R8500ret. - GF4 MX 460)
Zvočna+DVD+grafična je 53k (okrog)

240
53k
-----
293 k
Jest bom dav pa pod 270k
Mah sej ni važn!!!!!!

In kako pa Grafična™ deluje?Kar sm jst slišav, je v igrcah res huuda!
Kolk maš pa kej 3Dmark score?>:D

<<>>

tha_man ::

lost1, kako hitro se ti pa vrti Zalman ko dobiš te stopinje?

lost1 ::

Jz mam kr skos na max. hitrost k me ne mot,ponoc pa tkoaltko ugasam racunalnik se mi zdi brezveze met przgan racunalnik 24 ur na dan.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

Vulcano_7+ ::

A so sploh bi kje testi GF4 MX 460 ??
Mene zanima kašna je ta grafična!!!

lost1:opiš mal, a dela cool?
Sam je pa huudo draga!!!Zamenjaj za Radeona TAKOJ!!!8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716695 (8734) Vlad Tepeš
»

Pomoč pri sestavi novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191474 (1218) boštjan
»

sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71051 (856) mich
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
172031 (1597) globoko grlo
»

Cooler - tih in ucinkovit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201707 (1377) žvau

Več podobnih tem